Төлеби аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 22/122-VIII"2025-2027 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2025 жылғы 4 маусымдағы № 26/150-VIII шешiмi
Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төлеби аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №22/122-VIII "2025-2027 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ленгір қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1)кiрiстер–500 606мың теңге:
салықтық түсiмдер – 500 332 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 274 мың теңге;
2) шығындар – 618 228 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 117 622 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 117 622 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 117 622 мың теңге.
2. Аққұм ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 54 558 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 23 737 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 30 821 мың теңге;
2) шығындар – 59 845 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 5 287мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 5 287 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 287 мың теңге.
3. Алатау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 75 687 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 75 569 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 118 мың теңге;
2) шығындар – 83 096 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;

О внесении изменений в решение Толебийскогорайонного маслихата от 27 декабря 2024 года № 22/122-VIII "О бюджетах города, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 4 июня 2025 года № 26/150-VIII
Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Толебийского районного маслихата от 27 декабря 2024 года №22/122-VIII "О бюджетах города, сельских округов на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджетгорода Ленгера на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 годв следующих объемах:
1) доходы –500 606 тысяч тенге:
налоговые поступления –500 332 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 274 тысяч тенге;
2) затраты – 618 228 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 117 622 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета –117 622 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 117 622 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджетАккумского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям4, 5 и6 соответственно, в том числе на 2025 годв следующих объемах:
1) доходы – 54 558 тысяч тенге:
налоговые поступления –23 737 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 30 821тысяч тенге;
2) затраты – 59 845 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 5 287 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета –5 287тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –5 287 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложении7, 8 и9 соответственно, в том числе на 2025 годв следующих объемах:
1) доходы – 75 687 тысяч тенге:
налоговые поступления –75 569 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 118 тысяч тенге;
2) затраты – 83 096 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;

4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 7 409 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 409мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 409мың теңге.
4. Бірінші Мамыр ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 101 606 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 101 500 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 106 мың теңге;
2) шығындар – 130 614 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 29 008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 29 008 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –29 008 мың теңге.
5. Жоғарғы Ақсу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 52 862 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 17 616 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 35 246 мың теңге;
2) шығындар –53 789 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 927 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 927 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 927 мың теңге.
6. Зертас ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 68 438 мың теңге:
салықтық түсiмдер –30 556 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 37 882 мың теңге;
2) шығындар – 70 986мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 409 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета –7 409 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 7 409 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Первомаевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложении10, 11 и12 соответственно, в том числе на 2025 годв следующих объемах:
1) доходы – 101 606 тысяч тенге:
налоговые поступления –101 600 тысяч тенге;
неналоговыепоступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 106 тысяч тенге;
2) затраты – 130 614 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 29 008 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета –29 008 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 29 008 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Верхне Аксуского сельского округа на 2025-2027годы согласно приложении13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 годв следующих объемах:
1) доходы – 52 862 тысяч тенге:
налоговые поступления –17 616тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов –35 246 тысяч тенге;
2) затраты – 53 789 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 927 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета –927 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 927 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Зертасского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложении16, 17 и18 соответственно, в том числе на 2025 годв следующих объемах:
1) доходы – 68 438 тысяч тенге:
налоговые поступления –30 556тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 37 882 тысяч тенге;
2) затраты – 70 986 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 712 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 және 37 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
14. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Н.Қойбағаров
Төлеби аудандық мәслихатының 2025
жылғы 04 маусымдағы №26/150-VIII
шешіміне 1 қосымша
Төлеби аудандық мәслихатының 2024
жылғы 27 желтоқсандағы №22/122-VIII
шешіміне 1 қосымша
Ленгір қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы

используемые остатки бюджетных средств – 3 712 тысяч тенге".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 и 37 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящему решению.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Н.Койбагаров
Приложение 1 к решению
Толебийского районного маслихата
от 04 июня 2025 года №26/150-VIII
Приложение 1 к решению
Толебийского районного маслихата
от 27 декабря 2024 года №22/122-VIII
Бюджет города Ленгер на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс