2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтер және кенттер бюджеті туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 240 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы №171-VIII Бюджет Кодексінің 91-бабының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына және Созақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы №232 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жартытөбе ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер –118 674 мың теңге:
салықтық түсiмдер –27 309 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 604 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi –89 761 мың теңге;
2) шығындар –118 674 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2026 жылы аудандық бюджеттен Жартытөбе ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 89 761 мың теңге болып белгіленсін.
3. Жуантөбе ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 77 233 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 40 386 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 36 847 мың теңге;
2) шығындар – 77 233 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
4. 2026 жылы аудандық бюджеттен Жуантөбе ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 36 847 мың теңге болып белгіленсін.

О бюджете сельских округов и поселков на 2026-2028 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2025 года № 240
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан №171-VІІІ от 15 марта 2025 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан"и решением Созакского районного маслихата от 23 декабря 2025 года №232 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Жартытобе на 2026-2028 годы согласно приложениями 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 годы следующих объемах:
1) доходы – 118 674 тысяч тенге:
налоговые поступления –27 309 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 604 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 89 761 тысяч тенге;
2) затраты – 118 674 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жартытобе в сумме 89 761тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Жуантобе на 2026-2028 годы согласно приложениями 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 233 тысяч тенге:
налоговые поступления –40 386 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 36 847 тысяч тенге;
2) затраты – 77 233 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
4. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жуантобе в сумме 36 847 тысяч тенге.

5. Қарақұр ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 94 342 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 26 375 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 777 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 67 190 мың теңге;
2) шығындар – 94 342мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
6. 2026 жылы аудандық бюджеттен Қарақұр ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 67 190 мың теңге болып белгіленсін.
7. Қаратау ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 81 789 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 48 651 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 33 138мың теңге;
2) шығындар – 81 789мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
8. 2026 жылы аудандық бюджеттен Қаратау ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 33 138 мың теңге болып белгіленсін.
9. Құмкент ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 92 751 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 92 751 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 ;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 92 751 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

5. Утвердить бюджет сельского округа Каракур на 2026-2028 годы согласно приложениями 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 94 342 тысяч тенге:
налоговые поступления –26 375 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 777 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 67 190 тысяч тенге;
2) затраты – 94 342 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
6. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каракур в сумме 67 190 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет сельского округа Каратау на 2026-2028 годы согласно приложениями 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 789 тысяч тенге:
налоговые поступления –48 651тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 33 138тысяч тенге;
2) затраты – 81 789тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
8. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каратаув сумме 33 138 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет сельского округа Кумкент на 2026-2028 годы согласно приложениями 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 751 тысяч тенге:
налоговые поступления –92 751 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 92 751 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджетқаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
10. 2026 жылы аудандық бюджеттен Құмкент ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 0 теңге болып белгіленсін.
11. Созақ ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 185 268 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 111 119 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 906 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 70 243 мың теңге;
2) шығындар – 185 268 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
12. 2026 жылы аудандық бюджеттен Созақ ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 70 243 мың теңге болып белгіленсін.
13. Сызған ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 111 205 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 32 550 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 472 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 78 183 мың теңге;
2) шығындар – 111 205 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
14. 2026 жылы аудандық бюджеттен Сызған ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 78 183 мың теңге болып белгіленсін.
15. Шолаққорған ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 319 291 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 315 352 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 939 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;

5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
10. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Кумкент в сумме 0 тенге.
11. Утвердить бюджет сельского округа Созак на 2026-2028 годы согласно приложениями 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 185 268 тысяч тенге:
налоговые поступления –111 119 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 906 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 70 243 тысяч тенге;
2) затраты – 185 268 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
12. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Созак в сумме 70 243 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет сельского округа Сызган на 2026-2028 годы согласно приложениями 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 111 205 тысяч тенге:
налоговые поступления –32 550 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 472 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 78 183 тысяч тенге;
2) затраты – 111 205 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
14. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Сызган в сумме 78 183 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет сельского округа Шолаккорганна 2026-2028 годы согласно приложениями 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 319 291 тысяч тенге:
налоговые поступления –315 352 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3939тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 0;

21. Таукент кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 107 493 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 106 919 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 574 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi –0;
2) шығындар – 107 493 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
22. 2026 жылы аудандық бюдеттен Таукент кентінің бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 0 теңге болып белгіленсін.
23. Тасты ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 67 825 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 50 218 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 17 607 мың теңге;
2) шығындар – 67 825 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

21. Утвердить бюджет поселка Таукент на 2026-2028 годы согласно приложениями 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 107 493 тысяч тенге:
налоговые поступления –106 919 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 574 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 107 493 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
22. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка Таукент в сумме 0 тенге.
23. Утвердить бюджет сельского округа Тасты на 2026-2028 годы согласно приложениями 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 825 тысяч тенге:
налоговые поступления –50 218 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 17 607 тысяч тенге;
2) затраты – 67 825 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;