Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Түркістан облысы Сарыағаш ауданы Құркелес ауылдық округі әкімінің 2025 жылғы 1 желтоқсандағы № 453 шешiмi
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 19-бабының 1-1) тармақшасына, 67-бабына, 69-бабының 4-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 35 бабының 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес, Құркелес ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

Об установлении публичного сервитута
Решение акима сельского округа Куркелес Сарыагашского района Туркестанской области от 1 декабря 2025 года № 453
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 19, статьи 67, пунктом 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 6) пункта 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" аким сельского округа Куркелес РЕШИЛ:

1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес "Қазақтелеком" акционерлік қоғамының филиалы – "Желі" дивизионы" бірлестігіне Түркістан облысы, Сарыағаш ауданы, Құркелес ауылдық округі, Ақниет және Еңкес елді мекені аумағындағы талшықты-оптикалық байланыс желісі бар ені 2 метр, жалпы көлемі 0,6306 га жер учаскелерін жер пайдаланушылардан алып қоймастан 49 (қырық тоғыз) жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Құркелес ауылдық округ әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1. Установить публичный сервитут филиалу акционерного общества "Казахтелеком" объединение "дивизион "Сеть" сроком на 49 (сорок девять) лет без изъятия земельных участков у земепользователей в населенном пункте Акниет и Енкес шириной 2 метра и общей площадью 0,6306 га с волоконно-оптической сетью связи согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Куркелес Сарыагашского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялануға жіберуді;
2) осы шешімді оның ресми жарияланғаннан кейін Сарыағаш ауданы әкімдігінің интернет – ресурстарына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Құркелес ауылдық округінің әкімі М.Турсункулов
Құркелес ауылдық округі
әкімінің
2025 жылғы "1" желтоқсандағы
№453 шешіміне қосымша
Қауымдық сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізімі
Шектесу сипаттамасы
Кадастрлық нөмірі (бар болса)
Жер телімінің жалпы көлемі (га)
Жер телімінен өтетін бөлігі (га)
1
ені 2 метр талшықты-оптикалық байланыс желісі жер телімдеріне қауымдық сервитут өтетін жер телімдері

1) направление настоящего решения на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе аппарат акимата Сарыагашского района после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким сельского округа Куркелес М.Турсункулов
Приложение к решению акима
сельского округа Куркелес
от "1" декабря 2025 года 453
Перечень земельных участков устанавливаемых публичный сервитут
Описание ограничения
Кадастровый номер (при наличии)
Общая площадь земельного участка (га)
Часть земельного участка (га)
1
Земельные участки с публичным сервитутом для волоконно-оптической сети связи шириной 2 метра