2026-2028 жылдарға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 39-288-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабының 3-тармағына, 7-бабының 1-тармағы 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Сарыағаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы №38-273-VІII "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 2 027 106 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 505 807 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 17 612 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0;
трансферттер түсiмдерi – 503 687 мың теңге;
2) шығындар – 2 027 106 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржылық активтерді сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. Көктерек ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 169 788 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 159 906 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 9 882 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0;
трансферттер түсiмдерi – 0;
2) шығындар – 169 788 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржылық активтерді сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
3. Жемісті ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

О бюджетах города, поселка и сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2025 года № 39-288-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Сарыагашского районного маслихата от 24 декабря 2025 года №38-273-VIII "О районном бюджете на 2026-2028 годы", Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Сарыагаш на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 027 106 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 505 807 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 17 612 тысяч тенге;
специальные поступления - 0;
поступления трансфертов – 503 687 тысяч тенге;
2) затраты – 2 027 106 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Утвердить бюджет сельского округа Коктерек на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 169 788 тысяч тенге:
налоговые поступления – 159 906 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 9 882 тысяч тенге;
специальные поступления - 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 169 788 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
3. Утвердить бюджет сельского округа Жемисти на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах: