Түркістан облысы Сайрам ауданы Көлкент ауылдық округіндегі елді мекендердің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Сайрам ауданы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 928 бірлескен қаулысы және Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 36-251/VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 15-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Сайрам ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан облысы Сайрам ауданы Колкент ауылдық округіндегі келесі елді мекендердің шекаралары өзгертілсін және белгіленсін:
1) Көлкент ауылдық округінің Ақсуабад елді мекенінің шекарасына Сайрам ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 402,1458 гектар жер қоса отырып, Көлкент ауылдық округінің Ақсуабад елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 895,2159 гектар болып белгіленсін;
2) Көлкент ауылдық округінің Ханқорған елді мекенінің шекарасына Сайрам ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 24,0 гектар жер қоса отырып, Көлкент ауылдық округінің Ханқорған елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 104,1825 гектар болып белгіленсін;
3) Көлкент ауылдық округінің Шапырашты елді мекенінің шекарасына Сайрам ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 141,4988 гектар жер қоса отырып, Көлкент ауылдық округінің Шапырашты елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, жалпы көлемі 152,4329 гектар болып белгіленсін.
2. Осы бірлескен Сайрам ауданы әкімдігінің қаулысы мен Сайрам аудандық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Сайрам ауданы әкімдігінің қаулысы мен Сайрам аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сайрам ауданының әкімі М.Оразалиев
Сайрам аудандық мәслихатының төрағасы Ш.Халмурадов

Об изменении и установлении границ населенных пунктов Колкентского сельского округа Сайрамского района Туркестанской области
Совместные постановление акимата Сайрамского района Туркестанской области от 29 декабря 2025 года № 928 и решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 30 декабря 2025 года № 36-251/VIII
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат Сайрамского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить и установить границы следующих населенных пунктов Колкентского сельского округа Сайрамского района Туркестанской области:
1) изменить границы населенного пункта Аксуабад Колкентского сельского округа Сайрамского района путем включения 402,1458 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сайрамского района в границы населенного пункта Аксуабад Колкентского сельского округа, установив границы общей площадью 895,2159 гектаров;
2) изменить границы населенного пункта Ханкорган Колкентского сельского округа Сайрамского района путем включения 24,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сайрамского района в границы населенного пункта Ханкорган Колкентского сельского округа, установив границы общей площадью 104,1825 гектаров;
3) изменить границы населенного пункта Шапырашты Колкентского сельского округа Сайрамского района путем включения 141,4988 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сайрамского района в границы населенного пункта Шапырашты Колкентского сельского округа, установив границы общей площадью 152,4329 гектаров.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Сайрамского района и решения Сайрамского районного маслихата возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее совместное постановление акимата Сайрамского района и решение Сайрамского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Сайрамского района М.Оразалиев
Председатель Сайрамского районного маслихата Ш.Халмурадов