2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 31/173-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексінің 91 - бабының 3- тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 481 525 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 327 331мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19433 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 163 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 132 598 мың теңге;
2) шығындар – 8 481 525 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 585мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 47 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 990 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 585 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 585 мың теңге:
қарыздар түсімі – 47575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 990 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2026 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке –100,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз;
3. 2026 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 925 776 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2026 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 766847 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қарақоңыр ауыл округі

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2025 года № 31/173-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91, Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 15марта 2025 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Отырарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 481 525 тысяч тенге:
налоговые поступления –– 5 327 331 тысяч тенге;
неналоговые поступления –19 433 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала- 2 163 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 132 598 тысяч тенге;
2) затраты – 8 481 525 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 585 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 47 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 20 585 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 585 тысяч тенге:
поступление займов – 47 575 тысяч тенге;
погашение займов – 26 990 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
в районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплатыв бюджеты районов (городов областного значения),
в районный бюджет – 100 процентов;
по социальному налогу
в районный бюджет – 50 процентов;
в областной бюджет – 50 процентов;
3. Предусмотреть на 2026 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 925 776 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2026 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и поселков общей сумме766 847 тысяч тенге, в том числе:
Караконырский сельский округ

57 215 мың теңге;
Аққұм ауыл округі
50 227 мың теңге;
Көксарай ауыл округі
66 797 мың теңге;
Балтакөл ауыл округі
58 510 мың теңге;
Талапты ауыл округі
69 279 мың теңге;
Шілік ауыл округі
52 213 мың теңге;
Шәуілдір ауыл округі
74 907 мың теңге;
Темір ауыл округі
61 777 мың теңге;
Маяқұм ауыл округі
60 082 мың теңге;
Отырар ауыл округі
60 571 мың теңге;
Ақтөбе ауыл округі
45 991 мың теңге;
Қоғам ауыл округі
58 143 мың теңге;
Қарғалы ауыл округі

57 215 тысяч тенге;
Аккумский сельский округ
50 227 тысяч тенге;
Коксарайский сельский округ
66 797 тысяч тенге;
Балтаколский сельский округ
58 510 тысяч тенге;
Талаптынский сельский округ
69 279 тысяч тенге;
Шиликский сельский округ
52 213 тысяч тенге;
Шаульдерский сельский округ
74 907 тысяч тенге;
Тимурский сельский округ
61 777 тысяч тенге;
Маякумский сельский округ
60 082 тысяч тенге;
Отырарский сельский округ
Актюбинский сельский округ
60 571 тысяч тенге;
45 991 тысяч тенге;
Когамский сельский округ
58 143 тысяч тенге;
Каргалынский сельский округ

185 308
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 716
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
75 673
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
101 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
175 274
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 274
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 972
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
578
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
84 416
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 200
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 908
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 941 781
1
Тұрғын үй шаруашылығы
214 561
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
16 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
198 561
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
198 561
2
Коммуналдық шаруашылық
573 840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
573 840
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
541 440
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
32 400
3
Елді-мекендерді көркейту
1 153 380
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

185 308
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 716
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
75 673
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
101 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
175 274
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77 972
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
578
021
Капитальные расходы государственного органа
1 200
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
84 416
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 200
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 908
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 941 781
1
Жилищное хозяйство
214 561
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
198 561
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
198 561
2
Коммунальное хозяйство
573 840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
573 840
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
541 440
027
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
32 400
3
Благоустройство населенных пунктов
1 153 380
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

52 600
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 600
02
Қорғаныс
60 850
1
Әскери мұқтаждар
40 300
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40 300
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
40 300
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
20 550
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 550
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
20 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
550
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
15 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
15 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
965 580
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
35 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35 000
2
Әлеуметтiк көмек
757 970
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
757 970
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 600
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
750
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
186 500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
230 600
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
85 400
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
220 120
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
172 610
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167 610

52 600
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
52 600
02
Оборона
60 850
1
Военные нужды
40 300
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 300
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
40 300
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
20 550
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 550
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
20 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
550
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
15 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
15 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
965 580
1
Социальное обеспечение
35 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 000
005
Государственная адресная социальная помощь
35 000
2
Социальная помощь
757 970
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
757 970
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 600
006
Оказание жилищной помощи
750
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
186 500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
230 600
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
85 400
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
220 120
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
172 610
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 610

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
114 272
008
Cпорт объектілерін дамыту
114 272
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
100 000
Балтакөл а/о жабық спорт кешенінің құрылысы (2025 өтпелі)
20 000
Маяқұм а/о жабық спорт кешенінің құрылысы (2025 өтпелі)
20 000
Шәуілдір а/о жабық спорт кешенінің құрылысы (2025 өтпелі)
20 000
Қарғалы а/о жабық спорт кешенінің құрылысы (2025 өтпелі)
20 000
Қоғам а/о жабық спорт кешенінің құрылысы (2025 өтпелі)
20 000
028
Облыстық бюджет қаражаты есебінен:
14 272
Түркістан облысы, Отырар ауданы, Қарақоңыр ауылы, Ш.Қалдаяқов ауылында шағын футболға арналған жабық спорт залының құрылысы
14 272
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 181 687
1
Отын және энергетика
50 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
50 000
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
50 000
Отырар ауданы, Балтакөл а/о, Ақкөл елді мекенін электр желімен қамту
25 000
Балтакөл ауыл округі Көлқұдық елді мекені көше бағаналарын ауыстыру
25 000
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1 131 687
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 131 687
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 131 687
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
250 000
Отырар ауданы, Маяқұм ауылдық округінің Қостерек ауылын газбен жабдықтау"
150 000
Отырар ауданы Көксарай ауылдық округінің Шеңгелді ауылын газбен жабдықтау
100 000
028
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
881 687
Отырар ауданы Көксарай а/о Жанкел елді мекеннің газбен жабдықтау"
88 741
Отырар ауданы Көксарай ауылдық округінің Ызакөл ауылын газбен жабдықтау"
141 066
Отырар ауданы, Маяқұм ауылдық округінің Бестам ауылын газбен жабдықтау"
62 290
Отырар ауданы, Маяқұм ауылдық округінің Қостерек ауылын газбен жабдықтау"
39 590
Отырар ауданы Балтакөл ауылдық округінің Балтакөл ауылын газбен жабдықтау"
400 000
Отырар ауданы, Маяқұм ауыл округі, Маяқұм ауылы газ құбырының құрылысы"
150 000

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
114 272
008
Развитие объектов спорта
114 272
015
За счет местного бюджета
100 000
Строительство крытого спортивного комплекса сельского округа Балтакол Отырарского района Туркестанская область (переходный этап 2025 г.)
20 000
Строительство крытого спортивного комплекса сельского округа Маякум Отырарского района Туркестанская область (переходный этап 2025 г.)
20 000
Строительство крытого спортивного комплекса сельского округа Шаульдер Отырарского района Туркестанская область (переходный этап 2025 г.)
20 000
Строительство крытого спортивного комплекса сельского округа Каргалы Отырарского района Туркестанская область (переходный этап 2025 г.)
20 000
Строительство крытого спортивного комплекса сельского округа Когам Отырарского района Туркестанская область (переходный этап 2025 г.)
20 000
028
За счет местного бюджета
14 272
Строительство крытого спортивного зала для мини-футбола в селе Ш. Калдаякова, село Караконыр, Отырский район, Туркестанская область.
14 272
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 181 687
1
Топливо и энергетика
50 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 000
019
Развитие теплоэнергетической системы
50 000
015
За счет местного бюджета
50 000
Обеспечение электроэнергией поселка Аккол, сельский округ Балтакол, Отрарского района
25 000
Замена уличных столбов в поселке Колкудук сельского округа Балтакол Отрарского района
25 000
9
Топливно-энергетический комплекс и другие услуги в сфере недропользования
1 131 687
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 131 687
036
Развитие газотранспортной системы
1 131 687
011
За счет республиканского бюджета
250 000
Газирование села Костерек, сельский округ Маякум, Отырский район
150 000
Газирование села Шенгелди, сельский округ Коксарай, Отырский район
100 000
028
За счет местного бюджета
881 687
Газирование села Жанкел, сельский округ Коксарай, Отырский район
88 741
Газирование села Ызакол, сельский округ Коксарай, Отырский район
141 066
Газирование села Бестам, сельский округ Маякум, Отырский район
62 290
Газирование села Костерек, сельский округ Маякум, Отырский район
39 590
Газирование села Балтакол, сельский округ Балтакол, Отырский район
400 000
Строительство газопровода в селе Маякум Отрарского района Маякумского сельского округа
150 000