"2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы"
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 41/1 шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 93- бабының 1- тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6- бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бадам ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 198 177 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер – 162 302 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 300 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 7 575 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 28 000 мың теңге;
2) шығындар – 201 602 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 425 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 425 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 425 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 20.01.2026 № 43/1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Бөген ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше тиісінше 2-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 54 179 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер – 26 600 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 100 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 903 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 25 576 мың теңге;
2) шығындар – 54 385 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -206 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 206 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 206 мың теңге.

"О бюджетах сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 29 декабря 2025 года № 41/1
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 93 статьи 1 пунктом Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Бадам на 2026-2028 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 198 177 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 162 302 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 575 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 000 тысяч тенге;
2) затраты – 201 602 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 425 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 425 тысяч тенге.
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 425 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 20.01.2026 № 43/1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет сельского округа Бугунь на 2026-2028 годы согласно приложению 2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 179 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 600 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 903 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 576 тысяч тенге;
2) затраты – 54 385 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 206 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 206 тысяч тенге.
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 206 тысяч тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 011 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 011 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30 011 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 20.01.2026 № 43/1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
10. Шұбарсу ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28,29,30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 324 438 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 319 188 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 250 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 0 мың теңге;
2) шығындар – 324 438 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 30 011 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 011 тысяч тенге.
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 011 тысяч тенге."
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 20.01.2026 № 43/1 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Утвердить бюджет сельского округа Шубарсу на 2026-2028 годы согласно приложениям 28,29,30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 324 438 тысяч тенге:
налоговые поступления – 319 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0 тысяч тенге;
2) затраты – 324 438 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
11. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
29 желтоқсандағы № 41/1
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Бадам ауылдық округінің бюджеті

5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 29 декабря
2025 года № 41/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2026 год