"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 25/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 шілдедегі № 34/1 шешiмi
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №25/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1-қосымшасына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 16 157 338 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 6 357 085 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 46 230 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 200 053 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 9 553 970 мың теңге;
2) шығындар –16 812 883 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 109 751 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 167 110 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –57 359 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -765 296 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 765 296 мың теңге:
қарыздар түсімі – 524 741 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57 359 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 297 914 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
11 шілдедегі №34/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы №25/1
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 25/1 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 11 июля 2025 года № 34/1
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года №25/1 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2025-2027 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 157 338 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 357 085 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 230 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 053 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 553 970 тысяч тенге;
2) затраты – 16 812 883 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 109 751 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 167 110 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 57 359 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -765 296 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–765 296 тысяч тенге:
поступление займов – 524 741 тысяч тенге;
погашение займов – 57 359 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 297 914 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 11 июля
2025 года №34/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 25 декабря
2024 года №25/1
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

232 951
1
Құқық қорғау қызметі
120 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
120 000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
120 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
112 951
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
112 951
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
112 951
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 425 745
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
961 573
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
961 573
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
961 573
2
Әлеуметтік көмек
1 308 992
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 308 992
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 160
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
160 182
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 146
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
246 155
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
851 349
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
155 180
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 180
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 381
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 670
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі бар салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
71 529
067
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 600
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

232 951
1
Правоохранительная деятельность
120 000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
120 000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
120 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
112 951
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
112 951
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
112 951
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 425 745
1
Социальное обеспечение
961 573
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
961 573
005
Государственная адресная социальная помощь
961 573
2
Социальная помощь
1 308 992
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 308 992
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 160
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
160 182
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 146
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
246 155
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
851 349
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
155 180
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 180
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 381
021
Капитальные расходы государственного органа
1 670
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
71 529
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 600
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов в качестве социальной помощи