Мақтаарал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 24-149-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 4 шілдедегі № 30-194-VIІI шешiмi.
Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №24-149-VІІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №205010 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін::
1тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 18 371 379 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 346 872 мың теңге; салықтық емес түсімдер – 10 210 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 014 297 мың теңге;
2) шығындар –18 393 070 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 489 100 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 743 148 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу – 254 048 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу–0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер–0;
5) бюджет тапшылығы – - 510 791 мыңтеңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 510 791 мың теңге,оның ішінде:
қарыздар түсімі – 743 148 мың теңге; қарыздарды өтеу – 257 111 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 754 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 24-149-VІІI "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 4 июля 2025 года № 30-194-VIІI
Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года №24-149-VІІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №205010) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2025-2027 годысогласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 18 371 379 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 346 872 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 210 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 014 297 тысяч тенге;
2)затраты – 18 393 070 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 489 100 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 743 148 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 254 048 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе: приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 510 791 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 510 791 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 743 148 тысяч тенге;
погашение займов – 257 111 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 24 754 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

189 461
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
63 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
354 641
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 491
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
284 150
02
Қорғаныс
60 939
1
Әскери мұқтаждар
60 939
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
60 939
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
60 939
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
26 137
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
26 137
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
26 137
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
26 137
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 778 746
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 080 627
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 080 627
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 080 627
2
Әлеуметтiк көмек
2 541 733
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 541 733
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
61 691
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 388
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
287 253
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 201
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
885 842
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 290 358
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156 386
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

189 461
015
Капитальные расходы государственного органа
1 400
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
63 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
354 641
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
70 491
013
Капитальные расходы государственного органа
284 150
02
Оборона
60 939
1
Военные нужды
60 939
122
Аппарат акима района (города областного значения)
60 939
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
60 939
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
26 137
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
26 137
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
26 137
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
26 137
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 778 746
1
Социальное обеспечение
1 080 627
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 080 627
005
Государственная адресная социальная помощь
1 080 627
2
Социальная помощь
2 541 733
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 541 733
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
61 691
006
Оказание жилищной помощи
7 388
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
287 253
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 201
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
885 842
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 290 358
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156 386
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

249 280
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
249 280
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
249 280
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
207 296
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
207 296
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
207 296
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
196 915
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10 381
12
Көлiк және коммуникация
501 147
1
Автомобиль көлiгi
461 147
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
461 147
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
116 500
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
12 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
332 647
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
40 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
40 000
13
Басқалар
2 070 599
9
Басқалар
2 070 599
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
361 574
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
361 574
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
20 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
538 342
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
538 342
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 150 683
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

249 280
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
249 280
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
249 280
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
207 296
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
207 296
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
207 296
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
196 915
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10 381
12
Транспорт и коммуникации
501 147
1
Автомобильный транспорт
461 147
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
461 147
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
116 500
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
12 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
332 647
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
40 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
40 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
40 000
13
Прочие
2 070 599
9
Прочие
2 070 599
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
361 574
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
361 574
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
20 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
538 342
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
538 342
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 150 683
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"