2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 37/220-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85-бабының 3-тармағына, 89, 91-баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауылы округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1,2,3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 517 120 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 516 963 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 157 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 517 120 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. Сарапхана ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4,5,6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 96 868 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 96 868 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 96 868 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
3. Алтынтөбе ауылы округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 7,8,9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 78 068 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 78 068 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 78 068 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;

О бюджете сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 29 декабря 2025 года № 37/220-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 85, статьями 89 и 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казыгуртский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить бюджет Казыгуртского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1,2,3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 517 120 тысяч тенге:
налоговые поступления – 516 963 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 157 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 517 120 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Утвердить бюджет сельского округа Сарапхана на 2026-2028 годы согласно приложениям 4,5,6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 868 тысяч тенге:
налоговые поступления – 96 868 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 96 868 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
3. Утвердить бюджет сельского округа Алтынтобе на 2026-2028 годы согласно приложениям 7,8,9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 068 тысяч тенге:
налоговые поступления – 78 068 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 78 068 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
4. Қарабау ауылы округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 10,11,12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 63 928 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 50 938 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 12 990 мың теңге;
2) шығындар – 63 928 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
5. 2026 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін трансферт мөлшерінің жалпы сомасы 12 990 мың теңге болып белгіленсін.
6. Сабыр Рақымов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 13,14,15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 44 345 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 40 348 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 3 997 мың теңге;
2) шығындар – 44 345 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
7. 2026 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін трансферт мөлшерінің жалпы сомасы 3 997 мың теңге болып белгіленсін.
8. Қарақозы Абдалиев ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 16,17,18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 458 914 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 458 914 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
4. Утвердить бюджет сельского округа Карабау на 2026-2028 годы согласно приложениям 10,11,12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 928 тысяч тенге:
налоговые поступления – 50 938 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 12 990 тысяч тенге;
2) затраты – 63 928 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
5. Предусмотреть на 2026 год размер трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа, в сумме 12 990 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет сельского округа Сабыра Рахимова на 2026-2028 годы согласно приложениям 13,14,15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 345 тысяч тенге:
налоговые поступления – 40 348 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 3 997 тысяч тенге;
2) затраты – 44 345 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
7. Предусмотреть на 2026 год размер трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа, в сумме 3 997 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет сельского округа Каракозы Абдалиева на 2026-2028 годы согласно приложениям 16,17,18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 458 914 тысяч тенге:
налоговые поступления – 458 914 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;

18. 2026 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін трансферт мөлшерінің жалпы сомасы 4 896 мың теңге болып белгіленсін.
19. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Т.Қалымбетов
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
"29" желтоқсандағы
№37/220-VIII
шешіміне 1-қосымша
Қазығұрт ауылы округінің 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
1.Кірістер

18. Предусмотреть на 2026 год размер трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа, в сумме 4 896 тысяч тенге.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Т. Калымбетов
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от "29"
декабря 2025 года №37/220-VIII
Бюджет сельского округа Казыгурт на 2026 год
Категорий
Сумма тысяч тенге
Классы Наименование
Подклассы
1.Доходы