2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 36/202-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1,2,3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9 241 816 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 6 331 325 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 38 758 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 305 668 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 2 566 065 мың теңге;
2) шығындар – 9 793 099 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 286 627 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 475 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 189 123 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -837 910 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –837 910 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 475 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 189 123 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 551 283 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 05.03.2026 № 38/224-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке әлеуметтік салық 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2026 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың жалпы көлемі 1 413 345 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2026 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік трансферттер сомасы 47 731 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Шанақ ауылы округі
16 232 мың теңге;
Шарбұлақ ауылы округі
9 616 мың теңге;
Қарабау ауылы округі
12 990 мың теңге;
Сабыр Рақымов ауылдық округі
3 997 мың теңге;
Жігерген ауылы округі

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2025 года № 36/202-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 241 816 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 331 325 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 758 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 305 668 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 566 065 тысяч тенге;
2) затраты – 9 793 099 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 286 627 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 475 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 189 123 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 837 910 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 837 910 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 475 750 тысяч тенге;
погашение займов –189 123 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 551 283 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 05.03.2026 № 38/224-VIII (вводится в действие 01.01.2026).
2. Установить на 2026 год нормативы распределения налоговых поступлений в областной бюджет в размере 50 процентов от социального налога, не облагаемого у источника выплаты.
3. Установить на 2026 год общий объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в размере 1 413 345 тысяч тенге.
4. Предусмотреть размеры трансфертый, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2026 год в сумме 47 731 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Шанак
16 232 тысяч тенге;
сельский округ Шарбулак
9 616 тысяч тенге;
сельский округ Карабау
12 990 тысяч тенге;
сельский округ Сабыр Рахимова
3 997 тысяч тенге;
сельский округ Жигерген

4 896 мың теңге.
5. Аудан әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві – 26 484 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Т.Қалымбетов
Қазығұрт аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№36/202-VIII шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет

4 896 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата района на 2026 год в размере – 26 484 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2026-2028 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Т. Калымбетов
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от "24"
декабря 2025 года №36/202-VIIІ
Районный бюджет на 2026 год

9 936
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
9 936
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
11 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 802 922
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
412 845
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
412 845
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
412 845
2
Әлеуметтiк көмек
1 202 646
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 202 646
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 788
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 671
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
148 436
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
53 996
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
846 755
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
187 431
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
187 431
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 205
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 183
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 527
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
58 816
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 700
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 310 731
1
Тұрғын үй шаруашылығы
85 508
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

9 936
039
Организация и осуществление социальнойадаптации и реабилитациии лиц отбывщих уголовное наказание
9 936
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
11 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 802 922
1
Социальное обеспечение
412 845
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
412 845
005
Государственная адресная социальная помощь
412 845
2
Социальная помощь
1 202 646
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 202 646
006
Оказание жилищной помощи
13 788
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 671
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
148 436
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и людей с ограниченными возможностями
53 996
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
846 755
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
187 431
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
187 431
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92 205
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 183
021
Капитальные расходы государственного органа
1 527
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
58 816
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
30 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 700
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 310 731
1
Жилищное хозяйство
85 508
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

3 700
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
700
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
231 912
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
83 880
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 880
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
62 070
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 070
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
85 962
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 962
02
Қорғаныс
36 671
1
Әскери мұқтаждар
36 671
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 671
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 671
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 980
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
7 980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 980
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
7 980
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 919 224
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
419 452
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
419 452
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
419 452
2
Әлеуметтiк көмек
631 290
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
631 290
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 787
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
220 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 088
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
159 533
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
64 882
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

3 700
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
700
9
Прочие государственные услуги общего характера
231 912
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
83 880
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
83 880
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
62 070
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
62 070
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
85 962
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
85 962
02
Оборона
36 671
1
Военные нужды
36 671
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 671
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 671
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 980
6
Система уголовного правосудия
7 980
451
Отдель занятности и социальных программ района ( города областного значения)
7 980
039
Организация и осуществление социальнойадаптации и реабилитациии лиц отбывщих уголовное наказание
7 980
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 919 224
1
Социальное обеспечение
419 452
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
419 452
005
Государственная адресная социальная помощь
419 452
2
Социальная помощь
631 290
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
631 290
006
Оказание жилищной помощи
13 787
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
220 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 088
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
159 533
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и людей с ограниченными возможностями
64 882
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью