Қазығұрт аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/134-VIIІ "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2025 жылғы 10 шілдедегі № 30/182-VIII шешiмi
Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қазығұрт аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №22/134-VIIІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №204775 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қазығұрт ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 11 042 933 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 227 607 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 61 721 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 103 350 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 6 650 255 мың теңге;
2) шығындар – 11 271 981 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 333 060 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 489 534 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 156 474 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 562 108 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 562 108 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 489 534 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 156 474 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 229 048 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 2 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
2. 2025 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 50,0 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 57,4 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 37,1 пайыз және әлеуметтік салықтан 49,9 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві – 37 832 мың теңге көлемінде бекітілсін.
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Т.Қалымбетов
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
"10" шілдедегі №30/182-VIII
шешіміне қосымша
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
"24" желтоқсандағы
№22/134-VIIІ
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

О внесении изменений в решение Казыгуртского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 22/134-VIIІ "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 10 июля 2025 года № 30/182-VIII
Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казыгуртского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года №22/134-VIІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №204775) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 042 933 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 227 607 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 61 721 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 103 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 650 255 тысяч тенге;
2) затраты – 11 271 981 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 333 060 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 489 534 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 156 474 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 562 108 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 562 108 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 489 534 тысяч тенге;
погашение займов 156 474 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 229 048 тысяч тенге.
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного-предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплату 57,4 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 37,1 процентов и по социальному налогу в размере 49,9 процентов в областной бюджет.
3. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в размере – 37 832 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Т.Калымбетов
Приложение
к решению Казыгуртского
районного маслихата от "10"
июля 2025 года №30/182-VIIІ
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от "24"
декабря 2024 года №22/134-VIIІ
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

18 800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 800
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18 800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 306 270
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
836 783
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
836 783
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
836 783
2
Әлеуметтiк көмек
1 299 203
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 299 203
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 131
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
175 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 941
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 691
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
127 112
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
910 328
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
170 284
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 284
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 354
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 079
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
230
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
48 671
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 950
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 387 500
1
Тұрғын үй шаруашылығы
948 760
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 877
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
53 877
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі

18 800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18 800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 306 270
1
Социальное обеспечение
836 783
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
836 783
005
Государственная адресная социальная помощь
836 783
2
Социальная помощь
1 299 203
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 299 203
006
Оказание жилищной помощи
13 131
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
175 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 941
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 691
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и людей с ограниченными возможностями
127 112
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
910 328
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
170 284
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 284
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
91 354
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 079
021
Капитальные расходы государственного органа
230
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
50 621
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
20 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 387 500
1
Жилищное хозяйство
948 760
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 877
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
53 877
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)