2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 38/173-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7 бабының 1 тармағының 3) тармақшасына, 91 бабының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихатыШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 98 134 619 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 40 093 774 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 497 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 249 522 мың теңге;
арнаулы түсімдер 0;
трансферттер түсiмі 31 293 909 мың теңге;
2) шығындар – 81 032 317 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 159 227 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 159 227 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 286 986 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 286 986 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 16 974 543 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 16 974 543 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 000 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 974 543 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2026 жылға әлеуметтік салық бойынша жалпы сомасын бөлу нормативі қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. 2026 жылы қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 2 894 912 мың теңге сомасында қарастырылсын.

О городском бюджете на 2026-2028 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2025 года № 38/173-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 134 619 тысяч тенге:
налоговые поступления – 40 093 774 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 497 414 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 249 522 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 31 293 909 тысяч тенге;
2) затраты – 81 032 317 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 159 227 тысяч теңге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 159 227 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 286 986 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 286 986 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профецит) бюджета – 16 974 543 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (профицита) бюджета - - 16 974 543 тысяч теңге:
поступление займов – 9 000 000 тысяч тенге;
погашение займов – 25 974 543 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Установить на 2026 год норматив распределения общей суммы поступлений по социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.
3. Предусмотреть на 2026 год объем бюджетных изъятий передаваемых из городского бюджета в бюджет области в сумме 2 894 912 тысяч тенге.

4. Қала әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 820 508 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2026 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының  тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемдері 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить резерв акимата города на 2026 год в сумме 820 508 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить объемы трансфертов общего характера согласно приложению 5.
7. Утвердить минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов согласно приложению 6.