2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 38/173-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7 бабының 1 тармағының 3) тармақшасына, 91 бабының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихатыШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 96 317 730 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 43 183 747 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 547 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 766 271 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсiмі 27 820 298 мың теңге;
2) шығындар – 85 281 329 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 159 227 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 159 227 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 143 986 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 143 986 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 10 051 642 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 10 051 642 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 25 974 543 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 922 901 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 10.03.2026 № 40/183-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға әлеуметтік салық бойынша жалпы сомасын бөлу нормативі қалалық бюджетке 44 пайыз, облыстық бюджетке 56 пайыз мөлшерде белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 10.03.2026 № 40/183-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026 жылы қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 2 894 912 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Қала әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 1 372 696 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 10.03.2026 № 40/183-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О городском бюджете на 2026-2028 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2025 года № 38/173-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 317 730 тысяч тенге:
налоговые поступления – 43 183 747 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 547 414 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 766 271 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 27 820 298 тысяч тенге;
2) затраты – 85 281 329 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 159 227 тысяч теңге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 159 227 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 143 986 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 143 986 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профецит) бюджета – 10 051 642 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (профицита) бюджета - - 10 051 642 тысяч теңге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 25 974 543 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 922 901 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 10.03.2026 № 40/183-VIII (вводится в действие 01.01.2026).
2. Установить на 2026 год норматив распределения общей суммы поступлений по социальному налогу в городской бюджет 44 процентов, в областной бюджет 56 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 10.03.2026 № 40/183-VIII (вводится в действие 01.01.2026).
3. Предусмотреть на 2026 год объем бюджетных изъятий передаваемых из городского бюджета в бюджет области в сумме 2 894 912 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2026 год в сумме 1 372 696 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 10.03.2026 № 40/183-VIII (вводится в действие 01.01.2026).

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2026 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының  тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемдері 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить объемы трансфертов общего характера согласно приложению 5.
7. Утвердить минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов согласно приложению 6.

8. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А.Сарсенбаев
Түркістан қалалық
мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№38/173-VIIІ шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 10.03.2026 № 40/183-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель городского маслихата Г.А.Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 23 декабря
2025 года №38/173-VІII
Городской бюджет на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 10.03.2026 № 40/183-VIII (вводится в действие 01.01.2026).
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы