Кентау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 161 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы"ешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 қазандағы № 219 шешiмi
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қалалық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 161 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінің тіркеу нөмірі №204898) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Кентау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 20 849 020 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 915 208 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 142 306 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 826 467 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 15 965 039 мың теңге;
2) шығындар – 20 270 883 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 95 644 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 901 942 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 806 298 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 482 493 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 482493 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 901 942 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 515 465 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 131 030 мың теңге.".
3 тармақ жаңа редақцияда жазылсын:
"3. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 86 319 мың теңге сомасында белгіленсін.".

О внесении изменений в решение Кентауского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 161 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 23 октября 2025 года № 219
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кентауского городского маслихата "О городском бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 161 (Регистрационный номер акта в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан №204898) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 849 020 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 915 208 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 142 306 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 826 467 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 965 039 тысяч тенге;
2) затраты –20 270 883 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 95 644 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 901 942 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 806 298 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 482 493 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -482 493 тысяч тенге:
поступления займов – 901 942 тысяч тенге;
погашение займов – 1 515 465 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 131 030 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв акимата города на 2025 год в сумме 86 319 тысяч тенге.".

1 632 127
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 853
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
161 635
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 037
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
461 778
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
22 570
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
970 254
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
195 114
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
183 934
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 766
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 821
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 172
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 759
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 416
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11 180
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
11 180
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 605 458
1
Тұрғын үй шаруашылығы
518 213
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
49 911
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
15 146
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
34 765
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1 632 127
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 853
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
161 635
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 037
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
461 778
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
22 570
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
970 254
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
195 114
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
183 934
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 766
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 821
021
Капитальные расходы государственного органа
2 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60 172
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 759
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 416
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
11 180
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
11 180
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 605 458
1
Жилищное хозяйство
518 213
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
49 911
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
15 146
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
34 765
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)