Облыстық бюджет және аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттердің арасындағы 2026-2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 20/269-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т қараңыз.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 79-бабының 2-тармағына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар:
2026 жылға 32 755 478 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қазығұрт ауданынан – 1 413 345 мың теңге;
Ордабасы ауданынан – 1 320 882 мың теңге;
Сайрам ауданынан – 8 906 605 мың теңге;
Сарыағаш ауданынан – 2 032 502 мың теңге;
Созақ ауданынан – 13 672 548 мың теңге;
Төлеби ауданынан – 1 173 634 мың теңге;
Түлкібас ауданынан – 374 607 мың теңге;
Арыс қаласынан – 966 443 мың теңге;
Түркістан қаласынан – 2 894 912 мың теңге сомасында белгіленсін;
2027 жылға 40 405 528 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қазығұрт ауданынан – 1 803 434 мың теңге;
Ордабасы ауданынан – 2 560 491 мың теңге;
Сайрам ауданынан – 10 289 661 мың теңге;
Сарыағаш ауданынан – 3 068 527 мың теңге;
Созақ ауданынан – 14 738 927 мың теңге;
Төлеби ауданынан – 1 466 849 мың теңге;
Түлкібас ауданынан – 820 916 мың теңге;
Арыс қаласынан – 1 571 784 мың теңге;
Түркістан қаласынан – 4 084 939 мың теңге сомасында белгіленсін;
2028 жылға 49 422 275 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қазығұрт ауданынан – 2 404 024 мың теңге;
Ордабасы ауданынан – 3 467 761 мың теңге;
Сайрам ауданынан – 11 868 408 мың теңге;
Сарыағаш ауданынан – 4 000 502 мың теңге;
Созақ ауданынан – 15 950 950 мың теңге;
Төлеби ауданынан – 1 835 645 мың теңге;
Түлкібас ауданынан – 1 452 534 мың теңге;
Арыс қаласынан – 2 107 535 мың теңге;
Түркістан қаласынан – 6 334 916 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін субвенциялар:
2026 жылға 16 390 720 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Бәйдібек ауданына – 1 378 589 мың теңге;
Жетісай ауданына – 1 380 479 мың теңге;
Келес ауданына – 2 495 859 мың теңге;
Мақтаарал ауданына – 3 098 842 мың теңге;
Отырар ауданына – 925 776 мың теңге;
Сауран ауданына – 1 909 138 мың теңге;
Шардара ауданына – 1 093 115 мың теңге;
Кентау қаласына – 4 108 922 мың теңге сомасында белгіленсін;
2027 жылға 14 002 918 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Бәйдібек ауданына – 1 054 128 мың теңге;
Жетісай ауданына – 881 127 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами на 2026-2028 годы
Решение Туркестанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 20/269-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. п. 5
В соответствии с пунктом 2 статьи 79 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет:
на 2026 год в сумме 32 755 478 тысяч тенге, в том числе:
от Казыгуртского района – 1 413 345 тысяч тенге;
Ордабасынского района – 1 320 882 тысячи тенге;
Сайрамского района – 8 906 605 тысяч тенге;
Сарыагашского района – 2 032 502 тысячи тенге;
Созакского района – 13 672 548 тысяч тенге;
Толебийского района – 1 173 634 тысячи тенге;
Тюлькубасского района – 374 607 тысяч тенге;
города Арысь – 966 443 тысячи тенге;
города Туркестан – 2 894 912 тысяч тенге;
на 2027 год в сумме 40 405 528 тысяч тенге, в том числе:
от Казыгуртского района – 1 803 434 тысячи тенге;
Ордабасынского района – 2 560 491 тысяча тенге;
Сайрамского района – 10 289 661 тысяча тенге;
Сарыагашского района – 3 068 527 тысяч тенге;
Созакского района – 14 738 927 тысяч тенге;
Толебийского района – 1 466 849 тысяч тенге;
Тюлькубасского района – 820 916 тысяч тенге;
города Арысь – 1 571 784 тысячи тенге;
города Туркестан – 4 084 939 тысяч тенге;
на 2028 год в сумме 49 422 275 тысяч тенге, в том числе:
от Казыгуртского района – 2 404 024 тысячи тенге;
Ордабасынского района – 3 467 761 тысяча тенге;
Сайрамского района – 11 868 408 тысяч тенге;
Сарыагашского района – 4 000 502 тысячи тенге;
Созакского района – 15 950 950 тысяч тенге;
Толебийского района – 1 835 645 тысяч тенге;
Тюлькубасского района – 1 452 534 тысячи тенге;
города Арысь – 2 107 535 тысяч тенге;
города Туркестан – 6 334 916 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты:
на 2026 год в сумме 16 390 720 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек – 1 378 589 тысяч тенге;
Жетысайскому району – 1 380 479 тысяч тенге;
Келесскому району – 2 495 859 тысяч тенге;
Мактааральскому району – 3 098 842 тысячи тенге;
Отрарскому району – 925 776 тысяч тенге;
району Сауран – 1 909 138 тысяч тенге;
Шардаринскому району – 1 093 115 тысяч тенге;
городу Кентау – 4 108 922 тысячи тенге;
на 2027 год в сумме 14 002 918 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек – 1 054 128 тысяч тенге;
Жетысайскому району – 881 127 тысяч тенге;

Келес ауданына – 2 263 406 мың теңге;
Мақтаарал ауданына – 3 013 652 мың теңге;
Отырар ауданына – 649 204 мың теңге;
Сауран ауданына – 1 456 122 мың теңге;
Шардара ауданына – 885 015 мың теңге;
Кентау қаласына – 3 800 264 мың теңге сомасында белгіленсін;
2028 жылға 10 226 822 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Бәйдібек ауданына – 464 631 мың теңге;
Жетісай ауданына – 59 450 мың теңге;
Келес ауданына – 2 006 143 мың теңге;

Келесскому району – 2 263 406 тысяч тенге;
Мактааральскому району – 3 013 652 тысячи тенге;
Отрарскому району – 649 204 тысячи тенге;
району Сауран – 1 456 122 тысячи тенге;
Шардаринскому району – 885 015 тысяч тенге;
городу Кентау – 3 800 264 тысячи тенге;
на 2028 год в сумме 10 226 822 тысячи тенге, в том числе:
району Байдибек – 464 631 тысяча тенге;
Жетысайскому району – 59 450 тысяч тенге;
Келесскому району – 2 006 143 тысячи тенге;

Мақтаарал ауданына – 2 856 715 мың теңге;
Отырар ауданына – 125 141 мың теңге;
Сауран ауданына – 997 769 мың теңге;
Шардара ауданына – 342 135 мың теңге;
Кентау қаласына – 3 374 838 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінің шығыстарында осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
4. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінің шығыстарында осы шешімге 2-қосымшада көрсетілген бағыт бойынша бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін.

Мактааральскому району – 2 856 715 тысяч тенге;
Отрарскому району – 125 141 тысяча тенге;
району Сауран – 997 769 тысяч тенге;
Шардаринскому району – 342 135 тысяч тенге;
городу Кентау – 3 374 838 тысяч тенге.
3. Учесть в расходах районных (городов областного значения) бюджетов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 1 к настоящему решению.
4. Учесть в расходах районных (городов областного значения) бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлению, указанному в приложении 2 к настоящему решению.