2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 20/268-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 261 181 214 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 43 996 074 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 22 719 691 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 459 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 6 763 975 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 187 632 015 мың теңге;
2) шығындар – 1 278 153 794 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 18 062 973 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 165 312 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 228 285 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 950 152 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 950 152 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 859 759 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 859 759 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 19.02.2026 № 21/289-VIIІ (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік салығы бойынша бөлу нормативі келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 32,1 пайыз;
Жетісай ауданының – 40,4 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 28,6 пайыз;
Келес ауданының – 41,1 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 33,7 пайыз;
Ордабасы ауданының – 51,4 пайыз;
Отырар ауданының – 4,8 пайыз;
Сайрам ауданының – 33,7 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 53,5 пайыз;
Сауран ауданының – 53,4 пайыз;
Созақ ауданының – 47 пайыз;
Төлеби ауданының – 38,8 пайыз;
Түлкібас ауданының – 43,5 пайыз;
Шардара ауданының – 46,2 пайыз;
Арыс қаласының – 49,8 пайыз;
Кентау қаласының – 51,1 пайыз;
Түркістан қаласының – 44 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 67,9 пайыз;
Жетісай ауданынан – 59,6 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 71,4 пайыз;
Келес ауданынан – 58,9 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 66,3 пайыз;

Об областном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Туркестанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 20/268-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 2 пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 261 181 214 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43 996 074 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 719 691 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69 459 тысяч тенге;
специальные поступления – 6 763 975 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 187 632 015 тысяч тенге;
2) затраты – 1 278 153 794 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 18 062 973 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 165 312 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 228 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 950 152 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 950 152 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – - 859 759 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 859 759 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 19.02.2026 № 21/289-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить на 2026 год норматив распределения по социальному налогу в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
в бюджет района Байдибек – 32,1 процента;
Жетысайского района – 40,4 процента;
Казыгуртского района – 28,6 процента;
Келесского района – 41,1 процента;
Мактааральского района – 33,7 процента;
Ордабасынского района – 51,4 процента;
Отрарского района – 4,8 процента;
Сайрамского района – 33,7 процента;
Сарыагашского района – 53,5 процента;
района Сауран – 53,4 процента;
Созакского района – 47 процентов;
Толебийского района – 38,8 процента;
Тюлькубасского района – 43,5 процента;
Шардаринского района – 46,2 процента;
города Арыс – 49,8 процента;
города Кентау – 51,1 процента;
города Туркестан – 44 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 67,9 процента;
Жетысайского района – 59,6 процента;
Казыгуртского района – 71,4 процента;
Келесского района – 58,9 процента;
Мактааральского района – 66,3 процента;

Ордабасы ауданынан – 48,6 пайыз;
Отырар ауданынан – 95,2 пайыз;
Сайрам ауданынан – 66,3 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 46,5 пайыз;
Сауран ауданынан – 46,6 пайыз;
Созақ ауданынан – 53 пайыз;
Төлеби ауданынан – 61,2 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 56,5 пайыз;
Шардара ауданынан – 53,8 пайыз;
Арыс қаласынан – 50,2 пайыз;
Кентау қаласынан – 48,9 пайыз;
Түркістан қаласынан – 56 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 19.02.2026 № 21/289-VIIІ (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026 жылға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне берiлетiн субвенциялардың жалпы көлемдері 16 390 720 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның iшiнде:
Бәйдібек ауданына – 1 378 589 мың теңге;
Жетісай ауданына – 1 380 479 мың теңге;
Келес ауданына – 2 495 859 мың теңге;
Мақтаарал ауданына – 3 098 842 мың теңге;
Отырар ауданына – 925 776 мың теңге;
Сауран ауданына – 1 909 138 мың теңге;
Шардара ауданына – 1 093 115 мың теңге;
Кентау қаласына – 4 108 922 мың теңге.
4. 2026 жылға аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың жалпы көлемдері 32 755 478 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның iшiнде:
Қазығұрт ауданынан – 1 413 345 мың теңге;
Ордабасы ауданынан – 1 320 882 мың теңге;
Сайрам ауданынан – 8 906 605 мың теңге;
Сарыағаш ауданынан – 2 032 502 мың теңге;
Созақ ауданынан – 13 672 548 мың теңге;
Төлеби ауданынан – 1 173 634 мың теңге;
Түлкібас ауданынан – 374 607 мың теңге;
Арыс қаласынан – 966 443 мың теңге;
Түркістан қаласынан – 2 894 912 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың жер қатынастары басқармасы;
облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы;
облыстың мәдениет басқармасы;
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы;
облыстың туризм басқармасы;
облыстың ветеринария басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 19.02.2026 № 21/289-VIIІ (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Ордабасынского района – 48,6 процента;
Отрарского района – 95,2 процента;
Сайрамского района – 66,3 процента;
Сарыагашского района – 46,5 процента;
района Сауран – 46,6 процента;
Созакского района – 53 процента;
Толебийского района – 61,2 процента;
Тюлькубасского района – 56,5 процента;
Шардаринского района – 53,8 процента;
города Арыс – 50,2 процента;
города Кентау – 48,9 процента;
города Туркестан – 56 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 19.02.2026 № 21/289-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Предусмотреть на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты, в общей сумме 16 390 720 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек – 1 378 589 тысяч тенге;
Жетысайскому району – 1 380 479 тысяч тенге;
Келесскому району – 2 495 859 тысяч тенге;
Мактааральскому району – 3 098 842 тысячи тенге;
Отрарскому району – 925 776 тысяч тенге;
району Сауран – 1 909 138 тысяч тенге;
Шардаринскому району – 1 093 115 тысяч тенге;
городу Кентау – 4 108 922 тысячи тенге.
4. Предусмотреть на 2026 год объемы бюджетных изъятий из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет в общей сумме 32 755 478 тысяч тенге, в том числе:
от Казыгуртского района – 1 413 345 тысяч тенге;
Ордабасынского района – 1 320 882 тысячи тенге;
Сайрамского района – 8 906 605 тысяч тенге;
Сарыагашского района – 2 032 502 тысячи тенге;
Созакского района – 13 672 548 тысяч тенге;
Толебийского района – 1 173 634 тысячи тенге;
Тюлькубасского района – 374 607 тысяч тенге;
города Арысь – 966 443 тысячи тенге;
города Туркестан – 2 894 912 тысяч тенге.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год, предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению земельных отношений области;
управлению сельского хозяйства области;
управление культуры области;
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению строительства области;
управлению архитектуры и градостроительства области;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
управлению туризма области;
управлению ветеринарии области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 19.02.2026 № 21/289-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению строительства области;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.

7. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген кредиттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 19.02.2026 № 21/289-VIIІ (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Түркістан облысы әкімдігінің 2026 жылға арналған резервi 1 298 620 мың теңге сомасында бекітілсін.

7. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрено кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение кредитования бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 19.02.2026 № 21/289-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Утвердить резерв акимата Туркестанской области на 2026 год в сумме 1 298 620 тысяч тенге.

9. 2026 жылға Түркістан облысы әкімдігінің борыш лимитi 585 785 363 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
10. 2026 жылға Түркістан облысы әкімдігінің мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимитi 209 262 306 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
11. 2026 жылға Түркістан облысы әкімдігінің "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимиті 139 512 920 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

9. Установить лимит долга акимата Туркестанской области в 2026 году в размере 585 785 363 тысячи тенге.
10. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства акимата Туркестанской области в 2026 году в размере 209 262 306 тысяч тенге.
11. Установить лимит государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" акимата Туркестанской области в 2026 году в размере 139 512 920 тысяч тенге.

12. 2026 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
13. Облыстық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының түпкілікті нәтижелері мен нысаналы индикаторларының тізбесі осы шешімге 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
14. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Н.Әбішов
Түркістан облыстық
мәслихатының 2025 жылғы
15 желтоқсандағы № 20/268-VIII
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған арналған облыстық бюджет

12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
13. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов областных бюджетных программ согласно приложению 5 к настоящему решению.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель областного маслихата Н.Абишов
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 15 декабря
2025 года №20/268-VIII
Областной бюджет на 2026 год

1 079 068
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 161 198
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
5 161 198
271
Облыстың құрылыс басқармасы
141 099
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
141 099
3
Мамандандырылған медициналық көмек
8 829 003
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 829 003
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
8 829 003
4
Емханалар
264 458
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
264 458
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
264 458
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
131 577
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
131 577
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
131 577
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
10 776 605
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 776 605
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
333 893
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
198 549
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
80 228
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
54 600
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
109 500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 999 835
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
43 833 076
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 369 427
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 048 427
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
849 768
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
517 709
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 079 068
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 161 198
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
5 161 198
271
Управление строительства области
141 099
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
141 099
3
Специализированная медицинская помощь
8 829 003
253
Управление здравоохранения области
8 829 003
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
8 829 003
4
Поликлиники
264 458
253
Управление здравоохранения области
264 458
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
264 458
5
Другие виды медицинской помощи
131 577
253
Управление здравоохранения области
131 577
029
Областные базы специального медицинского снабжения
131 577
9
Прочие услуги в области здравоохранения
10 776 605
253
Управление здравоохранения области
10 776 605
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
333 893
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
198 549
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
80 228
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
54 600
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
109 500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 999 835
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
43 833 076
1
Социальное обеспечение
10 369 427
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 048 427
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
849 768
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
517 709
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

6 650 200
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
10 522 839
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 120 150
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
504 832
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
600 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 984 505
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 984 505
719
Облыстың ветеринария басқармасы
13 594 574
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184 280
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
3 776
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
206
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
24 468
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
110 727
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
35 045
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
8 104 146
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 904 500
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
24 056
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
733 242
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
359 064
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
111 064
2
Су шаруашылығы
33 928 778
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
99 126
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
99 126
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы

6 650 200
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
10 522 839
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 120 150
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
504 832
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
600 000
271
Управление строительства области
3 984 505
020
Развитие объектов сельского хозяйства
3 984 505
719
Управление ветеринарии области
13 594 574
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
184 280
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
3 776
009
Организация санитарного убоя больных животных
206
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
24 468
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
110 727
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
35 045
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
8 104 146
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 904 500
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
24 056
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
733 242
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
359 064
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
111 064
2
Водное хозяйство
33 928 778
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
99 126
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
99 126
255
Управление сельского хозяйства области

2 496 067
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 460 736
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
2 945 859
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
124 737
261
Облыстың білім басқармасы
1 349 496
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 264 634
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
84 862
2
Әлеуметтiк көмек
34 743 828
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
34 743 828
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
34 743 828
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
636 432
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
614 244
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
301 531
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
276 024
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
36 689
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
22 188
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
22 188
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
67 416 726
1
Тұрғын үй шаруашылығы
500 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
500 000
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
500 000
2
Коммуналдық шаруашылық
65 249 978
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
65 249 978
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
332 533
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 787 158
051
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 105 812
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
61 024 475
3
Елді-мекендерді көркейту
1 666 748
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 666 748
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)

2 496 067
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 460 736
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
2 945 859
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
124 737
261
Управление образования области
1 349 496
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 264 634
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
84 862
2
Социальная помощь
34 743 828
256
Управление координации занятости и социальных программ области
34 743 828
068
Программа занятости
34 743 828
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
636 432
256
Управление координации занятости и социальных программ области
614 244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
301 531
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
276 024
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
36 689
752
Управление общественного развития области
22 188
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
22 188
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
67 416 726
1
Жилищное хозяйство
500 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
500 000
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
500 000
2
Коммунальное хозяйство
65 249 978
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
65 249 978
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
332 533
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 787 158
051
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 105 812
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
61 024 475
3
Благоустройство населенных пунктов
1 666 748
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 666 748
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)

100 560 143
1
Ауыл шаруашылығы
59 135 702
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
46 552 230
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
389 976
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
700 000
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
3 522 846
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
535 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
174 762
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
141 548
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 800
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
11 000 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 008 730
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 182 781
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
7 489 197
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 375 590
271
Облыстың құрылыс басқармасы
784 703
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
784 703
719
Облыстың ветеринария басқармасы
11 798 769
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
187 632
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
4 003
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
218
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
97 643
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
25 936
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
117 371
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
37 148
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
8 590 393
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер

100 560 143
1
Сельское хозяйство
59 135 702
255
Управление сельского хозяйства области
46 552 230
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
389 976
002
Субсидирование развития семеноводства
700 000
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
3 522 846
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
535 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
174 762
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
141 548
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 800
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
11 000 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 008 730
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 182 781
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
7 489 197
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 375 590
271
Управление строительства области
784 703
020
Развитие объектов сельского хозяйства
784 703
719
Управление ветеринарии области
11 798 769
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
187 632
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
4 003
009
Организация санитарного убоя больных животных
218
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
97 643
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
25 936
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
117 371
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
37 148
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
8 590 393
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения

25 499
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
777 236
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
378 690
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
1 557 000
2
Су шаруашылығы
30 630 557
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
30 630 557
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
29 471 752
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 158 805
3
Орман шаруашылығы
7 495 932
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
7 495 932
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
7 113 432
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
382 500
4
Балық шаруашылығы
553 875
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
553 875
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
553 875
5
Қоршаған ортаны қорғау
2 568 685
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 568 685
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204 154
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
5 288
010
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
2 359 243
6
Жер қатынастары
141 340
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
141 340
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
141 340
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
34 052
719
Облыстың ветеринария басқармасы
34 052
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
6 786
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру

25 499
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
777 236
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
378 690
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
1 557 000
2
Водное хозяйство
30 630 557
255
Управление сельского хозяйства области
30 630 557
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
29 471 752
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
1 158 805
3
Лесное хозяйство
7 495 932
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
7 495 932
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
7 113 432
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
382 500
4
Рыбное хозяйство
553 875
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
553 875
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
553 875
5
Охрана окружающей среды
2 568 685
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 568 685
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
204 154
008
Мероприятия по охране окружающей среды
5 288
010
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
2 359 243
6
Земельные отношения
141 340
251
Управление земельных отношений области
141 340
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
141 340
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
34 052
719
Управление ветеринарии области
34 052
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
6 786
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных

203 548
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
203 548
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
203 548
6
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру
1 563 629
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
958 133
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
958 133
261
Облыстың білім басқармасы
605 496
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
605 496
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
11 401 722
261
Облыстың білім басқармасы
11 401 722
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 058 680
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
5 418 501
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
603 786
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
2 211 953
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
691 928
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
732 494
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
6 196
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
610 184
05
Денсаулық сақтау
47 763 516
2
Халықтың денсаулығын қорғау
36 564 545
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 609 588
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
55 415
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
4 743 338
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
955
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
809 880
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 299 372
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер

203 548
253
Управление здравоохранения области
203 548
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
203 548
6
Высшее и послевузовское образование
1 563 629
253
Управление здравоохранения области
958 133
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
958 133
261
Управление образования области
605 496
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
605 496
9
Прочие услуги в области образования
11 401 722
261
Управление образования области
11 401 722
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 058 680
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
5 418 501
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
603 786
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
2 211 953
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
691 928
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
732 494
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 196
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
610 184
05
Здравоохранение
47 763 516
2
Охрана здоровья населения
36 564 545
253
Управление здравоохранения области
5 609 588
007
Пропаганда здорового образа жизни
55 415
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
4 743 338
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
955
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
809 880
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 299 372
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами

9 696 426
3
Ұлттық қордан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
3 479 261
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Қаржы активтерін сатып алу
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
13 498 597
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-13 498 597
Түркістан облыстық
мәслихатының 2025 жылғы
15 желтоқсандағы № 20/268-VIII
шешіміне 4-қосымша
2026 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Түркістан облыстық
мәслихатының 2025 жылғы
15 желтоқсандағы № 20/268-VIII
шешіміне 5-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісіндегі бюджеттік бағдарламалар паспорттарының түпкілікті нәтижелері мен мақсатты индикаторларының тізбесі

9 696 426
3
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда
3 479 261
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа Наименование
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
13 498 597
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-13 498 597
Приложение 4 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 15 декабря
2025 года №20/268-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 5 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 15 декабря
2025 года №20/268-VIII
Перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ

Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын 2029 жылы жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
44,5
46
48
Түпкі нәтиже:
Алдыңғы жылмен салыстырғанда медальдар санын 50-ге өсіру, %.
100
100
100
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын 2029 жылы жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
44,5
Түпкі нәтиже:
Күрделі жөндеуге бөлінген қаражат есебінен нысандарды пайдалануға берудің қамтамасыз етілуі
100
"Turkestan-Arena" орталық стадионын МКҚК материалдық-техникалық базасын нығайтуға (LED жарық шығаратын диодты экрандармен), %
100
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын 2029 жылы жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
44,5
46
48
Түпкі нәтиже:
6-18 жас аралығындағы балалардың спортпен айналысу деңгейі, %.
0,4
0,4
0,4
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
001
Облыстағы қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қорғауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Нысаналы индикатор:
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
100
100
100
Түпкі нәтиже:
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күресте іс шаралар саны
550
550
550
Нысаналы индикатор:
Нормаланған бейнебақылау жүйелерін, оның ішінде құқық бұзушылықтарды тіркеу функциясы бар, наркокурьерлер ықтимал есірткі сақтау орындарына апаратын ықтимал маршруттар бойынша, оларға есірткі қылмысына қарсы күрес бөлімшелерінің кіру нүктесін қамтамасыз ету.
80
80
80
Түпкі нәтиже:
Қоғамдық қауіпсіздікті арттыру және есірткіге қатысты қылмыстарға жедел ден қоюды қамтамасыз ету
100
100
100
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
қолданыстағы учаскелік полиция пункттерін санын заңнамаға сай жеткізу
45
45
45
Түпкі нәтиже:
Қоғамдық қауіпсіздікті арттыру, төтенше жағдайлар мен қылмыстарға жедел ден қоюды қамтамасыз ету, уәкілетті полиция бөлімшесі қызметкерлерінің еңбек жағдайларын жақсарту
45
45
45
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
004
Облыс ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
Нысаналы индикатор:
ТЖ қаупі төнген кезде халықты құлақтандыру деңгейі
71,1
76,2
78,6
Түпкі нәтиже:

Доведение численности граждан, занимающихся физической культурой и спортом, до 50 % от общего населения к 2029 году
44,5
46
48
Конечный результат:
Увеличить количество медалей на 50 по сравнению с предыдущим годом, %.
100
100
100
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Доведение численности граждан, занимающихся физической культурой и спортом, до 50 % от общего населения к 2029 году
44,5
Конечный результат:
Обеспечение ввода в эксплуатацию объектов по выделенным средствам на капитальный ремонт
100
Оснащение материально-технической базы ГККП центрального стадиона "Turkestan-Arena" (приобретение светодиодного LED экрана), %
100
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Доведение численности граждан, занимающихся физической культурой и спортом, до 50 % от общего населения к 2029 году
44,5
46
48
Конечный результат:
Уровень занятости спортом среди детей в возрасте от 6 до 18 лет, %
0,4
0,4
0,4
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
Целевой индикатор:
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
100
100
100
Конечные результаты:
кол-во мероприятиипо борьбе с наркоманией
557
671
751
Целевой индикатор:
Установка стандартизированных систем видеонаблюдения, в том числе с функцией фиксации правонарушений, по возможным маршрутам следования наркокурьеров к местам потенциальных закладок наркотиков, обеспечением точки доступа к ним подразделений по противодействию наркопреступности, кол-во мероприятии
80
80
80
Конечные результаты:
повышение уровня общественной безопасности, обеспечение оперативного реагирования на наркоприступления
100
100
100
006
Капитальные расходы государственного органа
Целевой индикатор:
Доведение до действующих норм положенности числа участковых пунктов полиции
45
45
45
Конечные результаты:
Повышение уровня общественной безопасности, обеспечение оперативного реагирования на чрезвычайные ситуации и правонарушения, улучшение условий работы сотрудников уполномоченного подразделения полиции
45
45
45
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
Целевой индикатор:
Уровень оповещения населения при угрозе ЧС
71,1
76,2
78,6
Конечные результаты:

2028 жылға қарай төтенше жағдайлар қаупі төнген кезде халықты хабардар ету деңгейі сирено-сөйлеу құрылғыларымен толық жарақтандыру есебінен 78,6% - ға дейін көтерілді, бұл халықты уақтылы хабардар етуді және облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен жоюдың тиімділігін арттыруды қамтамасыз етеді.
42,3
52,4
57,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Білім мен дағдыларды тәуелсіз бағалаудан сәтті өткен Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары түлектерінің үлесі, %
99,9
99,9
100
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Білім мен дағдыларды тәуелсіз бағалаудан сәтті өткен Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары түлектерінің үлесі, %
99,9
99,9
100
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтеріне сәйкес ауыл халқының Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу деңгейін арттыру, 10 000 ауыл халқына шаққанда
95,2
95,2
95,1
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтеріне сәйкес ауыл халқының Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу деңгейін арттыру, 10 000 ауыл халқына шаққанда
95,2
95,2
95,1
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
Нысаналы көрсеткіш:
Салауатты өмір салтын ұстанатын Қазақстан азаматтарының үлесін арттыру %
33
37
38
Түпкілікті нәтиже:
Балалар арасында семіздікпен сырқаттанушылықтың төмендеуі (0 – 14 жас, 100 мың тұрғынға), 100 мың тұрғынға
28,5
28,3
28,2
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Нысаналы көрсеткіш:
Туғандағы күтілетін өмір сүру ұзақтығы, жылдар саны
77,2
77,7
77,9
Түпкілікті нәтиже:
Жазылған рецептілерден дәрілік заттармен қамтамасыз ету үлесі %
100
100
100
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Жазылған рецептілерден дәрілік заттармен қамтамасыз ету үлесі %
100
100
100

К 2028 году уровень оповещения населения при угрозе чрезвычайных ситуаций повышен до 78,6 % за счҰт дооснащения сирено-речевыми устройствами, что обеспечит своевременное информирование населения и повышение эффективности предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций областного масштаба.
42,3
52,4
57,2
253
Управление здравоохранения области
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Доля выпускников программам технического и профессионального, послесреднего образования, успешно прошедших независимую оценку знаний и навыков %
99,9
99,9
100
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Доля выпускников программам технического и профессионального, послесреднего образования, успешно прошедших независимую оценку знаний и навыков %
99,9
99,9
100
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Повышение уровня обеспеченности медицинскими работниками сельского населения в соответствии с минимальными нормативами обеспеченности медицинскими работниками регионов, на 10 000 сельского населения
95,2
95,2
95,1
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Повышение уровня обеспеченности медицинскими работниками сельского населения в соответствии с минимальными нормативами обеспеченности медицинскими работниками регионов, на 10 000 сельского населения
95,2
95,2
95,1
007
Пропаганда здорового образа жизни
Целевой показатель:
Увеличение доли граждан Казахстана, ведущего здоровый образ жизни, %
33
37
38
Конечные результаты:
Снижение заболеваемости ожирением среди детей (0 – 14 лет, на 100 тыс. населения), на 100 тыс. населения
28,5
28,3
28,2
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Целевой показатель:
Ожидаемая продолжительность жизни населения при рождении, число лет
77,2
77,7
77,9
Конечные результаты:
Доля обеспечения лекарственными средствами от выписанных рецептов %
100
100
100
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Доля обеспечения лекарственными средствами от выписанных рецептов %
100
100
100

95,1
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Медициналық ұйымдар ғимараттарының тозу деңгейін төмендету %
73,10
73,05
72,65
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
Нысаналы көрсеткіш:
Стандартталған өлім-жітім коэффицентінің төмендеуі, 1 000 адамға шаққанда
6,55
6,5
6,45
Түпкілікті нәтиже:
Халықтың Медициналық қызметтерге қанағаттануы, %
57
58
59
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Жұмыссыздық деңгейі
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша жалғызбасты қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау, ұстау, емдеу, сауықтыру оңалту шараларын ұйымдастыру. %
100
100
100
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Жұмыссыздық деңгейі
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған мүгедектігі бар балаларды күту, ұстау, емдеу, сауықтыру, оқыту, тәрбиелеу, оңалту. %
100
100
100
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Жұмыссыздық деңгейі
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Психоневрологиялық аурумен ауыратын мүгедектігі бар адамдарды ұстау, күту, емдеу, сауықтыру %
100
100
100
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Жұмыссыздық деңгейі
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Мүгедектігі бар адамдар мен психоневрологиялық аурумен ауыратын мүгедектігі бар балаларды ұстау, күту, емдеу, сауықтыру %
100
100
100
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы көрсеткіш:
Жұмыссыздық деңгейі
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Еңбек мобильділігі орталықтарының және аудандар мен қалалардың 17 мансап орталықтарын ұстау %
100
100
100

95,1
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Снижение уровня износа зданий медицинских организаций %
73,10
73,06
72,65
256
Управление координации занятости и социальных программ области
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 чел.
6,55
6,5
6,45
Конечные результаты:
Удовлетворенность населения медицинскими услугами, %
57
58
59
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой показатель:
Уровень безработицы
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Предоставление социальных услуг: уход, лечение, оздоровление и реабилитация одиноких престарелых и лиц с инвалидностью %
100
100
100
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой показатель:
Уровень безработицы
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Уход, лечение, оздоровление, обучение, воспитание и реабилитация детей с инвалидностью с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата %
100
100
100
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой показатель:
Уровень безработицы
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Лечение, оздоровление и реабилитация лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями %
100
100
100
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
Целевой показатель:
Уровень безработицы
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Уход, лечение, оздоровление и реабилитация лиц инвалидностью и детей с инвалидностью с психоневрологическими отклонениями. %
100
100
100
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
Целевой показатель:
Уровень безработицы
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Содержание центров трудовой мобильности и 17 карьерных центров районов и городов %
100
100
100

056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Етті өңдеу үлесі %
27
27
27
Түпкілікті нәтиже:
АӨК субъектілеріне берілген сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау есебінен кредиттер сомасы, лизингті қоса алғанда %
100
100
100
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Сүтті өңдеу үлесі %
48
48
48
Түпкілікті нәтиже:
Терең өңдеу өнімнің өзіндік құнын төмендету мақсатында қайта өңдеу кәсіпорындарға мемлекет тарапынан қолдау көрсету %
100
100
100
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Суармалы егіншілікке су үнемдеу технологияларын енгізу арқылы суармалы суды үнемдеу мың га (артумен)
108,3
135,3
162,3
Түпкілікті нәтиже:
Капитал сыйымдылығын төмендету және салынған инвестициялардың өзін-өзі ақтауын арттыру жолымен инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру %
100
100
100
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіш:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз ету үшін каналдарды реконструкциялау және су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарын қалпына келтіру. км
174,9
Түпкілікті нәтиже:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз етуді жоғарылату және су ресурстарын ұтымды пайдалану %
100
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Нысаналы көрсеткіш:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз ету үшін каналдарды реконструкциялау және су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарын қалпына келтіру. км
174,9
955,6
552
Түпкілікті нәтиже:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз етуді жоғарылату және су ресурстарын ұтымды пайдалану %
100
100
100
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
Нысаналы көрсеткіш:
Сүтті өңдеу үлесі %
48
Түпкілікті нәтиже:
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының шекті мәндерімен салыстырғанда бөлшек сауда бағаны 15 % асырмау
100
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
Нысаналы көрсеткіш:
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес әлеуметтік игіліктермен және көрсетілетін қызметтермен қамтамасыз етілу деңгейі
қала
93
94
95
АЕМ
65,5
66
66,5
Түпкілікті нәтиже:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз етуді жоғарылату және су ресурстарын ұтымды пайдалану %
100
100
100

056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
Целевой показатель:
Доля переработки мяса %
27
27
27
Конечные результаты:
За счет субсидирования процентных ставок по кредитам, включая лизинг, сумма кредитов для субъектов агропромышленного комплекса составит %
100
100
100
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
Целевой показатель:
Доля переработки молоко %
48
48
48
Конечные результаты:
Оказание государственной поддержки перерабатывающим предприятиям в целях снижения себестоимости продукции глубокой переработки %
100
100
100
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
Целевой показатель:
Экономия поливной воды за счет внедрения водосберегающих технологий в орошаемом земледелии тыс. га (нарастающим)
108,3
135,3
162,3
Конечные результаты:
Повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации инвестиционных проектов путем снижения капиталоемкости и повышения окупаемости вложенных инвестиций %
100
100
100
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой показатель:
Реконструкция каналов и восстановление водохозяйственных систем и сооружений для обеспечения водой орошаемых земель
174,9
Конечные результаты:
Повышение водообеспеченности орошаемых земель и рациональное использование водных ресурсов %
100
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
Целевой показатель:
Реконструкция каналов и восстановление водохозяйственных систем и сооружений для обеспечения водой орошаемых земель
174,9
955,6
552
Конечные результаты:
Повышение водообеспеченности орошаемых земель и рациональное использование водных ресурсов %
100
100
100
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
Целевой показатель:
Доля переработки молоко %
48
Конечные результаты:
Не превышение розничной цены на 15% по сравнению с предельными значениями социально значимых продовольственных товаров
100
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Уровень предоставления социальных пособий и услуг в соответствии с системой региональных стандартов
город
93
94
95
СНП
65,5
66
66,5
Конечный результат:
Повышение водообеспеченности орошаемых земель и рациональное использование водных ресурсов %
100
100
100

719
Облыстың ветеринария басқармасы
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Сібір жарасы ауруының алдын алуды ұйымдастыру, %
100
100
100
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Жануарлар мен адам денсаулығына қауіп төндіретін аурулардың алдын алу және адамдар арасында аурушаңдықты азайту, %
100
100
100
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ит, мысықтарды аулау, жою іс-шараларын ұйымдастыру, %
100
100
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Жануарлар мен адам денсаулығына қауіп төндіретін аурулардың алдын алу және адамдар арасында аурушаңдықты азайту %
100
100
100
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығының жануарларының энзоотиялық ауруларын алдын алу %
100
100
100
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру дерекқор базасына қолжетімділік алу %
100
100
100
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларының аса қауіпті ауруларын алдын алу %
100
100
100
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға

719
Управление ветеринарии области
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Организация профилактики сибирской язвы, %
100
100
100
009
Организация санитарного убоя больных животных
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика заболеваний, угрожающих здоровью животных и человека, и снижение заболеваемости среди людей %
100
100
100
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
151,91
151,41
Конечные результаты:
Работы по отлову уничтожению собак и кошек , %
100
100
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика заболеваний, представляющих опасность для здоровья животных и человека, и снижение заболеваемости среди населения %
100
100
100
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика энзоотических болезней сельскохозяйственных животных %
100
100
100
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Оказание услуги обеспечению доступа к базе данных идентификации сельскохозяйственных животных %
100
100
100
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика особо опасных болезней сельскохозяйственных животных %
100
100
100
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения

005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
Нысаналы индикатор:
Әдістемелік қолдаумен қамтамасыз етілген білім беру ұйымдары кітапханаларының үлесі, %
40
48
55
Түпкілікті нәтиже:
Білім сапасын арттыру мақсатында оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз ету үлесі, %
100
100
100
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
97
Түпкілікті нәтиже:
Халықаралық деңгейдегі сапалы білім беру ортасын қалыптастыру мақсатында облыстық мамандандырылған білім беру ұйымдарын халықаралық CIS (Council of International Schools) стандартына сәйкестендіріп, аккредитация процессіне кезең-кезеңмен қатыстыруды қамтамасыз ету, %
3
3
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
Нысаналы индикатор:
Орта, негізгі және жалпы білім беру ұйымдарында олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу, %
2,3
2,3
2,3
Түпкілікті нәтиже:
Орта, негізгі және жалпы білім беру ұйымдарындағы дарынды оқушыларды анықтап, олимпиадаларға қатысуын қамтамасыз ету, %
0,8
0,8
0,8
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
Нысаналы индикатор:
Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдаумен және ерте түзетумен қамту, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес беру мекемелерін ашу
2
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
10
9,9
9,6
Түпкілікті нәтиже:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
10
9,9
9,6
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
Нысаналы индикатор:
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
97
Түпкілікті нәтиже:
Орта бiлiм беретiн мекемелер арасынан үздік ұйымды анықтау және грант тағайындау, материалдық-техникалық базасын нығайту, ұйым саны
1
1
1

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
Целевой индикатор:
Доля библиотек организаций образования, обеспеченных методической поддержкой, %
40
48
55
Конечный результат:
Доля обеспечения учебниками и учебно-методическими комплексами в повышение качества образования, %
100
100
100
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Доля обучающихся, преодолевших пороговый уровень функциональной грамотности по результатам международного исследования PISA, %
93
95
97
Конечный результат:
В целях создания качественной образовательной среды международного уровня обеспечить поэтапное участие областных специализированных образовательных организаций в процессе аккредитации и соответствия международному стандарту CIS (Council of International Schools), %
3
3
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
Целевой индикатор:
Проведение Олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в организациях среднего, основного и общего образования, %
2,3
2,3
2,3
Конечный результат:
Проведение Олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в организациях среднего, основного и общего образования, %
0,8
0,8
0,8
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
Целевой индикатор:
Охват детей с ограниченными возможностями развития специальной психолого-педагогической поддержкой и ранней коррекцией, %
100
100
100
Конечный результат:
Открыть учреждения психолого-медико-педагогической консультаций
2
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в общем количестве детей этой категории, %
10
9,9
9,6
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в общем количестве детей этой категории, %
10
9,9
9,6
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
Целевой индикатор:
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Конечный результат:
Определение лучшей организации из числа учреждений среднего образования и присуждение грантов, укрепление материально-технической базы, количество организаций
1
1
1

086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
Нысаналы индикатор:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
Нысаналы индикатор:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
Білім беру ұйымдарындағы жоғары сынып оқушыларының ерікті таңдауымен кәсіптік бағдармен оқытуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Кәсіптік оқытуды қамтамасыз ететін мекеме саны
2
2
2
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
Нысаналы индикатор:
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға мемлекеттік қолдаумен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға мемлекеттік қолдаумен қамтамасыз ету, %
100
100
100
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Білім беруді дамыту мақсатында мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар саны
15
15
15
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
99,6
100
100
Балалардың мектепалды даярлық деңгейі, %
89
92
92,3
Мектепке дейінгі білім беру сапасын тәуелсіз ұлттық бағалау жүйесін енгізу (Меншік нысанына қарамастан тәрбие мен оқыту сапасын бағалау өлшемшарттарына сәйкес келетін мектепке дейінгі ұйымдардың үлесі), %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:

086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Обеспечение единовременной выплатой денежных средств гражданам Казахстана, усыновившим (удочерившим) ребенка-сироту (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение единовременной выплатой денежных средств гражданам Казахстана, усыновившим (удочерившим) ребенка-сироту (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Обеспечение ежемесячной выплатой денежных средств опекуну (попечителю) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение ежемесячной выплатой денежных средств опекуну (попечителю) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
089
Организация профессионального обучения
Целевой индикатор:
Обеспечение профессиональной подготовки по добровольному выбору учащихся старших классов в образовательных учреждениях, %
100
100
100
Конечный результат:
Количество учреждений, обеспечивающих профессиональное обучение
2
2
2
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Целевой индикатор:
Обеспечение государственной поддержкой на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение государственной поддержкой на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, %
100
100
100
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Доля выполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства в развитии образования, %
100
100
100
Конечный результат:
Количество проектов государственно-частного партнерства
15
15
15
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
Целевой индикатор:
Охват детей в возрасте от 2 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением, %
99,6
100
100
Уровень предшкольной подготовки детей, %
89
92
92,3
Внедрение системы независимой национальной оценки качества дошкольного образования (Доля дошкольных организаций, соответствующих критериям оценки качества образования и воспитания, независимо от форм собственности), %
100
100
100
Конечный результат:

2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
99,6
100
100
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
Нысаналы индикатор:
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
99,6
100
100
Балалардың мектепалды даярлық деңгейі, %
89
92
92,3
Мектепке дейінгі білім беру сапасын тәуелсіз ұлттық бағалау жүйесін енгізу (Меншік нысанына қарамастан тәрбие мен оқыту сапасын бағалау өлшемшарттарына сәйкес келетін мектепке дейінгі ұйымдардың үлесі), %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
99,6
100
100
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
95
97
Жоғары жылдамдықты интернетпен қамтылған мектептердің үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Оқу жылын "жақсы" және "өте жақсы" аяқтаған білім алушылардың үлесі, %
57,3
57,5
57,5
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
95
97
Жоғары жылдамдықты интернетпен қамтылған мектептердің үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Оқу жылын "жақсы" және "өте жақсы" аяқтаған білім алушылардың үлесі, %
57,3
57,5
57,5
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Республикалық және облыстық баспа бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланатын материалдарға тақырыптық шолу, бұқаралық ақпарат құралдарында және әлеуметтік желілерде жағымды, бейтарап және сыни ақпараттарға шолу, оның ішінде жағымды, сыни, бейтарап материалды тарқатып, шолу жасау, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Республикалық және облыстық баспа бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланатын материалдарға тақырыптық шолу, бұқаралық ақпарат құралдарында және әлеуметтік желілерде жағымды, бейтарап және сыни ақпараттарға шолу, оның ішінде жағымды, сыни, бейтарап материалды тарқатып, шолу жасау, %
100
100
100

Охват детей в возрасте от 2 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением, %
99,6
100
100
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Целевой индикатор:
Охват детей в возрасте от 2 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением, %
99,6
100
100
Уровень предшкольной подготовки детей, %
89
92
92,3
Внедрение системы независимой национальной оценки качества дошкольного образования (Доля дошкольных организаций, соответствующих критериям оценки качества образования и воспитания, независимо от форм собственности), %
100
100
100
Конечный результат:
Охват детей в возрасте от 2 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением, %
99,6
100
100
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Доля школ, охваченных высокоскоростным интернетом, %
100
100
100
Конечный результат:
Доля учащихся, завершающих учебный год "Алтын белгі" и "Аттестат с отличием", %
14
14,5
15
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Доля школ, охваченных высокоскоростным интернетом, %
100
100
100
Конечный результат:
Доля учащихся, завершающих учебный год "Алтын белгі" и "Аттестат с отличием", %
14
14,5
15
752
Управление общественного развития области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
Целевой индикатор:
Тематический обзор материалов, публикуемых в республиканских и областных печатных средствах массовой информации, обзор позитивной, нейтральной и критической информации в средствах массовой информации и социальных сетях, включая подробный разбор позитивных, критических и нейтральных материалов, %
100
100
100
Конечный результат:
Тематический обзор материалов, публикуемых в республиканских и областных печатных средствах массовой информации, обзор позитивной, нейтральной и критической информации в средствах массовой информации и социальных сетях, включая подробный разбор позитивных, критических и нейтральных материалов, %
100
100
100