"Түркістан облысы бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастардың тізбесін айқындау туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/477-VI шешіміне толықтырулар енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 25 маусымдағы № 17/236-VIII шешімі
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Түркістан облысы бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастардың тізбесін айқындау туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы №44/477-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5312 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен айқындалған Түркістан облысының әлеуметтік маңызы бар қатынастар тізбесінде:
Түркістан қаласы бойынша мынадай редакциядағы жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы, отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Ауданаралық (қалааралық облысішілік) бағыттар:
"Түркістан қаласы – Мәшһүр Жүсіп ауылы – Төрткөл ауылы – Арыс қаласы – Жетісай қаласы – Арыс қаласы – Төрткөл ауылы – Мәшһүр Жүсіп ауылы – Түркістан қаласы";
"Түркістан қаласы – Арыстан бап ауылы – Шәуілдір ауылы – Мырзакент ауылы – Шәуілдір ауылы – Арыстан бап – Түркістан қаласы";
"Түркістан қаласы – Мәшһүр Жүсіп ауылы – Төрткөл ауылы – Сыпатаев ауылы – Жиенқұм ауылы – Екпінді ауылы – Темірлан ауылы – Бадам ауылы – Монтайтас ауылы – Шенгелді ауылы – Жылға ауылы – Дарбаза ауылы – Сарыағаш қаласы – Дарбаза ауылы – Жылға ауылы – Шенгелді ауылы – Монтайтас ауылы – Бадам ауылы – Темірлан ауылы – Екпінді ауылы – Жиенқұм ауылы – Төрткөл ауылы – Мәшһүр Жүсіп ауылы – Түркістан қаласы";
"Түркістан қаласы – Мәшһүр Жүсіп ауылы – Төрткөл ауылы – Сыпатаев ауылы – Жиенқұм ауылы – Екпінді ауылы – Темірлан ауылы – Рабат ауылы – Сарапхана ауылы – Қазығұрт ауылы – Сарапхана ауылы – Рабат ауылы – Темірлан ауылы – Екпінді ауылы – Жиенқұм ауылы – Сыпатаев ауылы – Төрткөл ауылы – Мәшһүр Жүсіп ауылы – Түркістан қаласы";
"Түркістан қаласы – Арыстан бап ауылы – Шәуілдір ауылы – Арыстан бап – Түркістан қаласы";
"Түркістан қаласы – Ащысай ауылы – Шолаққорған ауылы – Созақ ауылы – Шолаққорған ауылы – Ащысай ауылы – Түркістан қаласы;
"Түркістан қаласы – Теке ауылы – С.Қожанов ауылы – Балтакөл ауылы – С.Қожанов ауылы – Теке ауылы – Түркістан қаласы";
"Түркістан қаласы – Қарашық ауылы – Жүйнек ауылы – Қызылжол ауылы – Қарнақ ауылы – Қызылжол ауылы – Жүйнек ауылы – Қарашық ауылы – Түркістан қаласы";
"Түркістан қаласы – Қос мезгіл ауылы – Шорнақ ауылы – Қос мезгіл ауылы – Түркістан қаласы";
"Түркістан қаласы – Ащысай ауылы – Шолаққорған ауылы – Ащысай ауылы – Түркістан қаласы".
Кентау қаласы бойынша мынадай редакциядағы елу бесінші, елу сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"Кентау қаласы – Құсшы ата ауылы – Кентау қаласы" (Кентау қаласы – Береке базары – Құсшы ата ауылы – Береке базары – Кентау қаласы).
"Кентау қаласы – Қарнақ ауылы – Құмайлықас ауылы – Үлгілі ауылы – Бабайқорған ауылы – Абай ауылы – Бабайқорған ауылы – Үлгілі ауылы – Құмайлықас ауылы – Қарнақ ауылы – Кентау қаласы";
Отырар ауданы бойынша мынадай редакциядағы бір жүз қырық төртінші, бір жүз қырық бесінші, бір жүз қырық алтыншы, бір жүз қырық жетінші, бір жүз қырық сегізінші, бір жүз қырық тоғызыншы, бір жүз елуінші, бір жүз елу бірінші, бір жүз елу екінші, бір жүз елу үшінші, бір жүз елу төртінші, бір жүз елу бесінші абзацтармен толықтырлысын:
"Шәуілдір ауылы – М.Шойманов ауылы – Шәуілдір ауылы" (М.Шойманов – Фельдшерлік акушерлік пункт – Т.Ибрагимов мектебі – Ауыл әкімшілігі – Аудан әкімшілігі – Аурухана – Мәдениет үйі – Орман шаруашылығы – Емхана – Шәуілдір – Емхана – Орман шаруашылығы – Мәдениет үйі – Аурухана – Аудан әкімшілігі – Ауыл әкімшілігі – Т.Ибрагимов мектебі – Фельдшерлік-акушерлік пункт – М.Шойманов);
"Шәуілдір ауылы – Көкмардан ауылы – Шәуілдір ауылы" (Көкмардан – Шытты – Қуаныш базары – Аудан әкімшілігі – Аурухана – Мәдениет үйі – Орман шаруашылығы – Емхана – Шәуілдір – Емхана – Орман шаруашылығы – Мәдениет үйі – Аурухана – Аудан әкімшілігі – Қуаныш базары – Шытты – Көкмардан);

О внесении дополнений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/477-VI "Об определении перечня социально-значимых сообщений Туркестанской области"
Решение Туркестанского областного маслихата от 25 июня 2025 года № 17/236-VIII
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата "Об определении перечня социально-значимых сообщений Туркестанской области" от 9 декабря 2019 года № 44/477-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5312) следующие дополнения:
в перечне социально-значимых сообщений Туркестанской области определенных указанным решением:
по городу Туркестан дополнить абзацами двадцать девятым, тридцатым, тридцать первым, тридцать вторым, тридцать третьим, тридцать четвертым, тридцать пятым, тридцать шестым, тридцать седьмым, тридцать восьмым, тридцать девятым следующего содержания:
"Межрайонный (междугородний внутриобластной) маршрут:
"Город Туркестан – Село Машхур Жусип – Село Торткол – Город Арыс – Город Жетысай – Город Арыс – Село Торткол – Село Машхур Жусип – Город Туркестан";
"Город Туркестан – Село Арыстан баб – Село Шаульдер – Село Мырзакент – Село Шаульдер – Село Арыстан баб – Город Туркестан";
"Город Туркестан – Село Машхур Жусип – Село Торткол – Село Сыпатаев – Село Жиенкум – Село Екпинди – Село Темирлан – Село Бадам – Село Монтайтас – Село Шенгелди – Село Жылга – Село Дарбаза – Город Сарыагаш –– Село Дарбаза – Село Жылга – Село Шенгелди – Село Монтайтас – Село Бадам – Село Темирлан – Село Екпинди – Село Жиенкум – Село Торткол – Село Мәшхур Жусип – Город Туркестан";
"Город Туркестан – Село Машхур Жусип – Село Торткол – Село Сыпатаев – Село Жиенкум – Село Екпинди – Село Темирлан – Село Рабат – Село Сарапхана – Село Казыгурт – Село Сарапхана – Село Рабат – Село Темирлан – Село Екпинди – Село Жиенкум – Село Сыпатаев – Село Торткол – Село Мәшхур Жусип – Город Туркестан";
"Город Туркестан – Село Арыстан баб – Село Шаульдер – Село Арыстан баб – Город Туркестан";
"Город Туркестан – Село Ащысай – Село Шолаккорган – Село Созак –Село Шолаккорган – Село Ащысай – Город Туркестан";
"Город Туркестан – Село Теке – Село С.Кожанова – Село Балтакол – Село С.Кожанова – Село Теке – Город Туркестан";
"Город Туркестан – Село Карашык – Село Жуйнек – Село Кызылжол – Село Карнак – Село Кызылжол – Село Жуйнек – Село Карашык – Город Туркестан";
"Город Туркестан – Село Кос мезгил – Село Шорнак – Село Кос мезгил – Город Туркестан";
"Город Туркестан – Село Ащысай – Село Шолаккорган – Село Ащысай – Город Туркестан";
по городу Кентау дополнить абзацами пятьдесят пятым, пятьдесят восьмым следующего содержания:
"Город Кентау – Село Кусшы ата – Город Кентау" (Город Кентау – Рынок Береке – Село Кусшы ата – Рынок Береке – Город Кентау).
"Город Кентау – Село Карнак – Село Кумайлыкас – Село Улгили – Село Бабайкорган – Село Абай – Село Бабайкорган – Село Улгили – Село Кумайлыкас – Село Карнак – Город Кентау";
по Отрарскому району дополнить абзацами сто сорок четвертым, сто сорок пятым, сто сорок шестым, сто сорок седьмым, сто сорок восьмым, сто сорок девятым, сто пятидесятым, сто пятьдесят первым, сто пятьдесят вторым, сто пятьдесят третьим, сто пятьдесят четвертым, сто пятьдесят пятым следующего содержания:
"Село Шаульдер – Село М.Шойманов – Село Шаульдер" (М.Шойманов – Фельдшерско-акушерский пункт – Школа Т.Ибрагимова – Администрация села – Администрация района – Больница – Дом культуры – Лесное хозяйство – Поликлиника – Шаульдер – Поликлиника – Лесное хозяйство – Дом культуры – Больница – Администрация района – Администрация села – Школа Т.Ибрагимова – Фельдшерско-акушерский пункт – М.Шойманов);
"Село Шаульдер – Село Кокмардан – Село Шаульдер" (Кокмардан – Шытты – Рынок Куаныш – Администрация района – Больница – Дом культуры – Лесное хозяйство – Поликлиника – Шаульдер – Поликлиника – Лесное хозяйство – Дом культуры – Больница – Администрация района – Рынок Куаныш – Шытты – Кокмардан);

"Мыңшұқыр ауылы – Шәуілдір ауылы – Темір ауылы – Мыңшұқыр ауылы" (Мыңшұқыр – Көп қабатты тұрғын үйлер – Ынталы – Аудандық білім бөлімі – Автобекет – Аудан әкімшілігі – Аурухана – №4 интернат – Орман шаруашылығы – Емхана – Фельдшерлік-акушерлік пункт – Темір станциясы – Фельдшерлік-акушерлік пункт – Емхана – Орман шаруашылығы – №4 интернат – Аурухана – Аудан әкімшілігі – Автобекет – Аудандық білім бөлімі – Ынталы – Көп қабатты тұрғын үйлер – Мыңшұқыр);
"Шәуілдір ауылы – Талапты ауылы – Шәуілдір ауылы" (Талапты – Қоғам – Мыңшұқыр – Ынталы – Шәуілдір – Ынталы – Мыңшұқыр – Қоғам – Талапты);
"Шәуілдір ауылы – Отырар ауылы – Шәуілдір ауылы" (Отырар – Қарғалы – Темір – Шәуілдір – Темір – Қарғалы – Отырар);
"Шәуілдір ауылы – Көксарай ауылы – Шәуілдір ауылы" (Көксарай – Ызакөл – Сарыкөл – Шытты – Арыс – Шәуілдір – Арыс – Шытты – Сарыкөл – Ызакөл – Көксарай);
"Шәуілдір ауылы – Сырдария ауылы – Шәуілдір ауылы" (Сырдария – Сарыкөл – Шытты – Арыс – Шәуілдір – Арыс – Шытты – Сарыкөл – Сырдария);
"Шәуілдір ауылы – Ақтөбе ауылы – Шәуілдір ауылы" (Ақтөбе – Ескі Шілік – Темір – Шәуілдір –Темір – Ескі Шілік – Ақтөбе);
"Шәуілдір ауылы – Жаңа Шілік ауылы – Шәуілдір ауылы" (Жаңа Шілік – Ескі Шілік – Темір – Шәуілдір – Темір – Ескі Шілік –Жаңа Шілік);
"Шәуілдір ауылы – Арыс ауылы – Шәуілдір ауылы" (Арыс – Ш.Қалдаяқов – Қарақоңыр –Бесторанғыл – Шәуілдір – Бесторанғыл – Қарақоңыр – Ш.Қалдаяқов – Арыс);
"Шәуілдір ауылы – Аққұм ауылы – Шәуілдір ауылы" (Аққұм – Жанкел – Көксарай – Ызакөл – Сарыкөл – Шытты – Арыс – Шәуілдір – Арыс – Шытты – Сарыкөл – Ызакөл – Көксарай – Жанкел – Аққұм);
"Шәуілдір ауылы – Ақкөл ауылы – Шәуілдір ауылы" (Ақкөл – Балтакөл – Көлқұдық – Самырат – Маяқұм – Бестам – Қостерек – Шеңгелді – Көксарай – Ызакөл – Сарыкөл – Шытты – Арыс – Шәуілдір – Арыс – Шытты – Сарыкөл – Ызакөл – Көксарай – Шеңгелді – Қостерек – Бестам – Маяқұм – Самырат – Көлқұдық – Балтакөл – Ақкөл).";
Төлеби ауданы бойынша мынадай редакциядағы бір жүз тоқсан сегізінші, бір жүз тоқсан тоғызыншы абзацтармен толықтырлысын:
"Ленгір – Жаңаұйым – Ленгір";
"Ленгір – Сұлтан Рабат – Жыланбұзған – Сұлтан Рабат – Ленгір";
Шардара ауданы бойынша мынадай редакциядағы екі жүз жиырма жетінші абзацпен толықтырлысын:
"Шардара қаласы – Қазақстан ауылы – Шардара қаласы" (Шардара қаласы – Шардара ауылы – Ұзыната ауылы – Қазақстан ауылы – Ұзыната ауылы – Шардара ауылы – Шардара қаласы);
Бәйдібек ауданы бойынша мынадай редакциядағы екі жүз отыз бірінші, екі жүз отыз екінші, екі жүз отыз үшінші, екі жүз отыз төртінші, екі жүз отыз бесінші, екі жүз отыз алтыншы, екі жүз отыз жетінші, екі жүз отыз сегізінші, екі жүз отыз тоғызыншы, екі жүз қырқыншы, екі жүз қырық екінші, екі жүз қырық үшінші, екі жүз қырық төртінші абзацтармен толықтырылсын:
"Шаян ауылы – Шақпақ ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Жамбыл ауылы – Тасқұдық ауылы – Жамбыл ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Шалдар ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Екпінді ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Қазата ауылы – Ағыбет ауылы – Алғабас ауылы – Жұлдыз ауылы – Алғабас ауылы – Ағыбет ауылы – Қазата ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Ынтымақ ауылы – Бірлік ауылы – Кеңес ауылы – Сарқырама ауылы – Кеңес ауылы – Бірлік ауылы – Ынтымақ ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Ынтымақ ауылы – Бірлік ауылы – Ақбастау ауылы – Тұрақты ауылы – Ақбастау ауылы – Бірлік ауылы –Ынтымақ ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Жиенқұм ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Ынтымақ ауылы – Бірлік ауылы – Кеңестөбе ауылы – Жарықбас ауылы – Алмалы ауылы – Жарықбас ауылы – Кеңестөбе ауылы – Бірлік ауылы – Ынтымақ ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Ынтымақ ауылы – Бірлік ауылы – Қаратас ауылы – Теректі ауылы – Қаратас ауылы – Бірлік ауылы – Ынтымақ ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Ынтымақ ауылы – Бірлік ауылы – Боралдай ауылы – Тайманов ауылы – Боралдай ауылы – Бірлік ауылы – Ынтымақ ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Мыңбұлақ ауылы – Ақбұлақ ауылы – Жүзімдік ауылы – Ақбұлақ ауылы – Мыңбұлақ ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Ынтымақ ауылы – Бірлік ауылы – Кеңестөбе ауылы – Жарықбас ауылы – Бәйдібек ата ауылы – Ақтас ауылы – Қошқар ата ауылы – Кеңсай ауылы – Қошқар ата ауылы – Ақтас ауылы – Бәйдібек ата ауылы – Жарықбас ауылы – Кеңестөбе ауылы – Бірлік ауылы – Ынтымақ ауылы – Шаян ауылы";
"Шаян ауылы – Ынтымақ ауылы – Бірлік ауылы – Боралдай ауылы – Жыланды ауылы – Түйетас ауылы – Амансай ауылы – Талап ауылы – Сарыбұлақ ауылы – Талап ауылы – Амансай ауылы – Түйетас ауылы – Жыланды ауылы – Боралдай ауылы – Бірлік ауылы – Ынтымақ ауылы – Шаян ауылы";
Сауран ауданы бойынша мынадай редакциядағы мынадай мазмұндағы екі жүз тоқсан бірінші және екі жүз тоқсан екінші абзацтармен толықтырылсын:
"Шорнақ ауылы – Ораңғай ауылы – Шорнақ ауылы";
"Аша ауылы – Шорнақ ауылы – Қосмезгіл ауылы – Шорнақ ауылы – Аша ауылы".

"Село Мыншукыр – Село Шаульдер – Село Темир – Село Мыншукыр" (Мыншукыр – Многоэтажные жилые дома – Ынталы – Районный отдел образования – Автостанция – Администрация района – Больница – Интернат №4 – Лесное хозяйство – Поликлиника – Фельдшерско- акушерский пункт – Станция Темир – Фельдшерско-акушерский пункт – Поликлиника – Лесное хозяйство – Интернат №4 – Больница – Администрация района – Автостанция – Районный отдел образования – Ынталы – Многоэтажные жилые дома – Мыншукыр);
"Село Шаульдер – Село Талапты – Село Шаульдер" (Талапты – Когам – Мыншукыр – Ынталы – Шаульдер – Ынталы – Мыншукыр – Когам – Талапты);
"Село Шаульдер – Село Отырар – Село Шаульдер" (Отырар – Каргалы – Темир – Шаульдер – Темир – Каргалы – Отырар);
"Село Шаульдер – Село Коксарай – Село Шаульдер" (Коксарай – Ызакол – Сарыкол – Шытты – Арыс – Шаульдер – Арыс – Шытты – Сарыкол – Ызакол – Коксарай);
"Село Шаульдер – Село Сырдария – Село Шаульдер" (Сырдария – Сарыкол – Шытты – Арыс – Шаульдер – Арыс – Шытты – Сарыкол – Сырдария);
"Село Шаульдер – Село Актобе – Село Шаульдер" (Актобе – Ески Шилик – Темир – Шаульдер –Темир – Ески Шилик – Актобе);
"Село Шаульдер – Село Жана Шилик – Село Шаульдер" (Жана Шилик – Ески Шилик – Темир – Шаульдер – Темир – Ески Шилик –Жана Шилик);
"Село Шаульдер – Село Арыс – Село Шаульдер" (Арыс – Ш.Калдаяков – Караконыр –Бесторангыл – Шаульдер – Бесторангыл – Караконыр – Ш.Калдаяков – Арыс);
"Село Шаульдер – Село Аккум – Село Шаульдер" (Аккум – Жанкел – Коксарай – Ызакол – Сарыкол – Шытты – Арыс – Шаульдер – Арыс – Шытты – Сарыкол – Ызакол – Коксарай – Жанкел – Аккум);
"Село Шаульдер – Село Аккол – Село Шаульдер" (Аккол – Балтакол – Колкудык – Самырат – Маякум – Бестам – Костерек – Шенгелди – Коксарай – Ызакол – Сарыкол – Шытты – Арыс – Шаульдер – Арыс – Шытты – Сарыкол – Ызакол – Коксарай – Шенгелди – Костерек – Бестам – Маякум – Самырат – Колкудық – Балтакол – Аккол);
по Толебийскому району дополнить абзацами сто девяносто восьмым, сто девяносто девятым следующего содержания:
"Ленгер – Жанауйым – Ленгер";
"Ленгер – Султан Рабат – Жыланбузган – Султан Рабат – Ленгер";
по Шардаринскому району дополнить абзацем двести двадцать седьмым следующего содержания:
"Город Шардара – Село Казахстан – Город Шардара" (Город Шардара – Село Шардара – Село Узыната – Село Казахстан – Село Узыната – Село Шардара – Город Шардара)";
по району Байдибек дополнить абзацами двести тридцать первым, двести тридцать вторым, двести тридцать третьим, двести тридцать четвертым, двести тридцать пятым, двести тридцать шестым, двести тридцать седьмым, двести тридцать восьмым, двести тридцать девятым, двести сороковым, двести сорок первым, двести сорок вторым, двести сорок третьим, двести сорок четвертым следующего содержания:
"Село Шаян – Село Шакпак – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Жамбыл – Село Таскудук – Село Жамбыл – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Шалдар – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Екпинди – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Казата – Село Агыбет – Село Алгабас – Село Жулдыз – Село Алгабас – Село Агыбет – Село Казата – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Ынтымак – Село Бирлик – Село Кенес – Село Саркырама – Село Кенес – Село Бирлик – Село Ынтымак – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Ынтымак – Село Бирлик – Село Акбастау – Село Туракты – Село Акбастау – Село Бирлик – Село Ынтымак – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Жиенкум – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Ынтымак – Село Бирлик – Село Кенестобе – Село Жарыкбас – Село Алмалы – Село Жарыкбас – Село Кенестобе – Село Бирлик – Село Ынтымак – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Ынтымак – Село Бирлик – Село Каратас – Село Теректи – Село Каратас – Село Бирлик – Село Ынтымак – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Ынтымак – Село Бирлик – Село Боралдай – Село Тайманов – Село Боралдай – Село Бирлик – Село Ынтымак – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Мынбулак – Село Акбулак – Село Жузимдик – Село Акбулак – Село Мынбулак – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Ынтымак – Село Бирлик – Село Кенестобе – Село Жарыкбас – Село Байдибек ата – Село Актас – Село Кошкар ата – Село Кенсай – Село Кошкар ата – Село Актас – Село Байдибек ата – Село Жарыкбас – Село Кенестобе – Село Бирлик – Село Ынтымак – Село Шаян";
"Село Шаян – Село Ынтымак – Село Бирлик – Село Боралдай – Село Жыланды – Село Туйетас – Село Амансай – Село Талап – Село Сарыбулак – Село Талап – Село Амансай – Село Туйетас – Село Жыланды – Село Боралдай – Село Бирлик – Село Ынтымак – Село Шаян";
по району Сауран дополнить абзацами двести девяносто первым и двести девяносто вторым следующего содержания:
"Село Шорнак – Село Орангай – Село Шорнак";
"Село Аша – Село Шорнак – Село Космезгил – Село Шорнак – Село Аша".

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Н.Әбішов

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель областного маслихата Н.Абишов