Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық командаларының құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы 11 тамыздағы № 159 бұйрығы
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 65-16) тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық командаларының құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігінің Дене шынықтыру және спорт істері комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты қолданысқа енгізгеннен кейін үш күн ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш күн ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Мырзабосынов
бұйрығына қосымша
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық командаларының құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері
Жарыстардың атауы
Орын
Спортшыларға төлем мөлшері (АЕК)
Жаттықтырушылар ға төлем мөлшері (АЕК)
Ескерту
Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша ересек спортшылар арасында, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері
1.
Жазғы, қысқы Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындары
І
кемінде
250
кемінде
125
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі жазғы, қысқы Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
200
кемінде
100
ІІІ
кемінде
150
кемінде
75
2.
Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлерінен Әлем чемпионаты
І
кемінде
130
кемінде
65
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
120
кемінде
60
ІІІ
кемінде
100
кемінде
50
3.
Азия, Пара Азия ойындары (жазғы, қысқы)
І
кемінде
120
кемінде
60
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия, Пара Азия ойындарына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
100
кемінде
50
ІІІ
кемінде
90
кемінде
45
4.
Дүниежүзілік Универсиада (жазғы, қысқы) Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша Әлем кубогы (Әлем кубогы кезеңдерінен басқа)
І
кемінде
100
кемінде
50
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Дүниежүзілік Универсиадаға дейін, келесі Әлем кубогына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
80
кемінде
40
ІІІ
кемінде
60
кемінде
30
5.
Азия чемпионаты, спорт түрлері бойынша жабық ғимараттағы Азия чемпионаты, 4 құрлықтағы жарыстар
І
кемінде
90
кемінде
45
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия чемпионатына, жабық ғимараттағы Азия чемпионатына, 4 құрлықтағы жарыстарына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
80
кемінде
40
ІІІ
кемінде
60
кемінде
30
6.
Қазақстан Республикасының спартакиадасы, Қазақстан Республикасының Паралимпиада ойындары (жазғы, қысқы), спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының чемпионаты
І
кемінде
60
кемінде
30
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Қазақстан Республикасының спартакиадасына, Қазақстан Республикасының Паралимпиада ойындарына, Қазақстан Республикасының чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
50
кемінде
25
ІІІ
кемінде
40
кемінде
20
Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша жастар мен юниорлар арасында, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері
1.
Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлерінен Әлем чемпионаты
І
кемінде
90
кемінде
45
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
80
кемінде
40
ІІІ
кемінде
60
кемінде
30
2.
Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлерінен Азия чемпионаты
І
кемінде
60
кемінде
30
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
50
кемінде
25
ІІІ
кемінде
40
кемінде
20
3.
Қазақстан Республикасының Жастар спорт ойындары (жазғы, қысқы), Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының чемпионаты
І
кемінде
40
кемінде
20
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Қазақстан Республикасының Жастар спорт ойындарына (жазғы, қысқы) дейін, келесі Қазақстан Республикасының чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
30
кемінде
15
ІІІ
кемінде
20
кемінде
10
Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша жасөспірімдер арасында, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері
1.
Жасөспірімдер Олимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
І
кемінде
120
кемінде
60
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Жасөспірімдер Олимпиада ойындарына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
100
кемінде
50
ІІІ
кемінде
90
кемінде
45
2.
Олимпиадалық паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлерінен Әлем чемпионаты
І
кемінде
50
кемінде
25
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
40
кемінде
20
ІІІ
кемінде
30
кемінде
15
3.
Жасөспірімдер Азия, Жасөспірімдер Пара Азия ойындары (жазғы, қысқы)
І
кемінде
40
кемінде
20
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Жасөспірімдер Азия, Жасөспірімдер Пара Азия ойындарына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
30
кемінде
15
ІІІ
кемінде
20
кемінде
10
4.
Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша Азия чемпионаты, "Азия балалары" халықаралық спорттық ойындары
І
кемінде
30
кемінде
15
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия чемпионатына дейін, келесі "Азия балалары" халықаралық ойындарына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
20
кемінде
10
ІІІ
кемінде
10
кемінде
5
5.
Олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының чемпионаты
І
кемінде
20
кемінде
10
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Қазақстан Республикасының чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
-
-
ІІІ
-
-
Олимпиадалық емес, паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша ересектер арасында, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері
1.
Олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша, Азия ойындары бағдарламасына кіретін тізілім бойынша Әлем чемпионаты (жарыстарға кемінде 30 ел қатысқан кезде)
І
кемінде
60
кемінде
30
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
50
кемінде
25
ІІІ
кемінде
40
кемінде
20
2.
Паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша, Пара Азия ойындары бағдарламасына кіретін тізілім бойынша Әлем чемпионаты (жарыстарға кемінде 20 ел қатысқан кезде)
І
кемінде
60
кемінде
30
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
50
кемінде
25
ІІІ
кемінде
40
кемінде
20
3.
Азия, Пара Азия ойындары (жазғы, қысқы)
І
кемінде
60
кемінде
30
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия, Пара Азия ойындарына (жазғы, қысқы) дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
50
кемінде
25
ІІІ
кемінде
40
кемінде
20
4.
Азия, Пара Азиа ойындары бағдарламасына кіретін тізілім бойынша, олимпиадалық емес, паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша жабық ғимараттарды қоса алғанда, Азия чемпионаты (жарыстарға кемінде 10 ел қатысқан кезде)
І
кемінде
40
кемінде
20
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
30
кемінде
15
ІІІ
кемінде
20
кемінде
10
5.
Азия, Пара Азия ойындары бағдарламасына кіретін тізілім бойынша, олимпиадалық емес, паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының чемпионаты (жарыстарға кемінде 15 команда қатысқан кезде)
І
кемінде
30
кемінде
15
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Қазақстан Республикасының чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
20
кемінде
10
ІІІ
кемінде
10
кемінде
5
Олимпиадалық емес, паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша жастар, юниорлар, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері
1.
Азия, Пара Азия ойындары бағдарламасына кіретін тізілім бойынша, олимпиадалық емес, паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша Әлем чемпионаты (жарыстарға кемінде 20 ел қатысқан жағдайда)
І
кемінде
40
кемінде
20
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
30
кемінде
15
ІІІ
кемінде
20
кемінде
10
2.
Азия, Пара Азия ойындары бағдарламасына кіретін тізілім бойынша, олимпиадалық емес, паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша Азия чемпионаты (жарыстарға кемінде 10 ел қатысқан кезде)
І
кемінде
30
кемінде
20
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
20
кемінде
15
ІІІ
кемінде
10
кемінде
10
3.
Азия, Пара Азия ойындары бағдарламасына кіретін тізілім бойынша, олимпиадалық емес, паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының чемпионаты (жарыстарға кемінде 15 команда қатысқан кезде)
І
кемінде
10
кемінде
5
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Қазақстан Республикасының чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
-
-
ІІІ
-
-
Ұлттық спорт түрлері бойынша ересектер, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері
1.
Ұлттық спорт түрлері бойынша Әлем чемпионаты (жарыстарға кемінде 10 ел қатысқан кезде)
І
кемінде
80
кемінде
40
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
70
кемінде
35
ІІІ
кемінде
60
кемінде
30
2.
Ұлттық спорт түрлері бойынша Азия чемпионаты (жарысқа кемінде 10 ел қатысқан жағдайда), Дүниежүзілік Көшпенділер ойындары
І
кемінде
60
кемінде
30
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия чемпионатына, Дүниежүзілік Көшпенділер ойындарына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
50
кемінде
25
ІІІ
кемінде
40
кемінде
20
3.
Ұлттық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының чемпионаты (жарыстарға кемінде 10 команда қатысқан кезде)
І
кемінде
40
кемінде
20
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Қазақстан Республикасының чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
30
кемінде
15
ІІІ
кемінде
20
кемінде
10
Ұлттық спорт түрлері бойынша жастар, юниорлар арасында, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері
1.
Ұлттық спорт түрлері бойынша әлем чемпионаты (жарыстарға кемінде 10 ел қатысқан кезде)
І
кемінде
50
кемінде
25
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
40
кемінде
20
ІІІ
кемінде
30
кемінде
15
2.
Ұлттық спорт түрлері бойынша Азия чемпионаты (жарысқа кемінде 10 ел қатысқан жағдайда)
І
кемінде
30
кемінде
15
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
кемінде
20
кемінде
10
ІІІ
кемінде
10
кемінде
5
3.
Ұлттық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының чемпионаты (жарыстарға кемінде 10 команда қатысқан кезде)
І
кемінде
20
кемінде
10
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Қазақстан Республикасының чемпионатына дейін жүзеге асырылады
ІІ
-
-
ІІІ
-
-
Ұлттық спорт түрлері бойынша жасөспірімдер, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақша қаражаты төлемдерінің мөлшері
1.
Ұлттық спорт түрлері бойынша Әлем чемпионаты (жарыстарға кемінде 10 ел қатысқан кезде)
І
кемінде
30
кемінде
15
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады.
ІІ
кемінде
20
кемінде
10
ІІІ
кемінде
10
кемінде
5
2.
Ұлттық спорт түрлері бойынша Азия чемпионаты (жарысқа кемінде 10 ел қатысқан жағдайда)
І
кемінде
20
кемінде
10
Спортшының спорттық даярлығы жалғасқан жағдайда төлемдер келесі Азия чемпионатына дейін жүзеге асырылады.
ІІ
кемінде
15
кемінде
7
ІІІ
кемінде
10
кемінде
5
Ескерту.
Спортшы мен жаттықтырушыға ай сайынғы ақша қаражатын төлеу жергілікті аттқарушы органдар тарапынан спорттық даярлықты жалғастырған жағдайда және келесі тиісті жарысқа дейін жүзеге асырылады.
Егер спортшы (және/немесе жаттықтырушы) жыл ішінде спорттық жарыстарда, оның ішінде әр спорт түрі бойынша бірнеше жоғары нәтиже көрсеткен болса, ақша қаражатының мөлшері бір спорт түрі бойынша ең жоғары бір көрсеткіш бойынша белгіленеді.

Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав национальных команд Республики Казахстан по видам спорта, их тренерам
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 11 августа 2025 года № 159
В соответствии с пунктом 65-16) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав национальных команд Республики Казахстан по видам спорта, их тренерам согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный кконтрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) в течении трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр Е. Мырзабосынов
Приложение к приказу
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав национальных команд Республики Казахстан по видам спорта, их тренерам
Наименование соревнований
Место
Размер выплаты спортсме нам
(МРП)
Размер выплаты тренерам
(МРП)
Примечание
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта среди взрослых спортсменов, их тренерам
1.
Летние, зимние
Олимпийские, Паралимпийские, Сурдлимпийские игры
І
не менее 250
не менее 125
Выплаты осуществляются до следующих Летних, зимних Олимпийских, Паралимпийских, Сурдлимпийских игр, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 200
не менее 100
ІІІ
не менее 150
не менее 75
2.
Чемпионат мира по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта
І
не менее 130
не менее 65
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 120
не менее 60
ІІІ
не менее 100
не менее 50
3.
Азиатские, Пара Азиатские игры (летние, зимние)
І
не менее 120
не менее 60
Выплаты осуществляются до следующих Азиатских, Пара Азиатских игр в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 100
не менее 50
ІІІ
не менее 90
не менее 45
4.
Всемирная Универсиада
(летняя, зимняя),
Кубок Мира по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта (кроме этапов Кубка Мира)
І
не менее 100
не менее 50
Выплаты осуществляются до следующей Всемирной Универсиады, до следующего Кубка Мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 80
не менее 40
ІІІ
не менее 60
не менее 30
5.
Чемпионат Азии, Чемпионаты Азии в закрытых помещениях по видам спорта, соревнования 4-х континентов
І
не менее 90
не менее 45
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Азии, Чемпионата Азии в закрытых помещениях, соревнования 4-х континентов в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 80
не менее 40
ІІІ
не менее 60
не менее 30
6.
Спартакиада Республики Казахстан (летняя, зимняя), Паралимпийские игры Республики Казахстан, чемпионат Республики Казахстан по видам спорта
І
не менее 60
не менее 30
Выплаты осуществляются до следующей Спартакиады Республики Казахстан, Паралимпийских игр Республики Казахстан, чемпионата Республики Казахстан, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 50
не менее 25
ІІІ
не менее 40
не менее 20
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта среди молодежи и юниоров, их тренерам
1.
Чемпионат мира по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта.
І
не менее 90
не менее 45
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 80
не менее 40
ІІІ
не менее 60
не менее 30
2.
Чемпионат Азии по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта
І
не менее 60
не менее 30
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Азии, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 50
не менее 25
ІІІ
не менее 40
не менее 20
3.
Молодежные спортивные игры Республики Казахстан (летние, зимние),
Чемпионат Республики Казахстан по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта
І
не менее 40
не менее 20
Выплаты осуществляются до следующих Молодежных спортивных игр Республики Казахстан (летних, зимних) до следующего Чемпионата Республики Казахстан, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 30
не менее 15
ІІІ
не менее 20
не менее 10
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта среди юношей, их тренерам
1.
Юношеские
Олимпийские игры
(летние, зимние)
І
не менее 120
не менее 60
Выплаты осуществляются до следующих Юношеских
Олимпийских игр,
в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 100
не менее 50
ІІІ
не менее 90
не менее 45
2.
Чемпионат мира
по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским
видам спорта
І
не менее 50
не менее 25
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 40
не менее 20
ІІІ
не менее 30
не менее 15
3.
Юношеские
Азиатские, Юношеские Пара Азиатские игры
(летние, зимние)
І
не менее 40
не менее 20
Выплаты осуществляются до следующих Юношеских
Азиатских, Юношеских Пара Азиатских игр, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 30
не менее 15
ІІІ
не менее 20
не менее 10
4.
Чемпионат Азии
по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта, международные спортивные игры "Дети Азии"
І
не менее
30
не менее
15
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Азии, до следующих международных игр "Дети Азии", в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее
20
не менее
10
ІІІ
не менее
10
не менее
5
5.
Чемпионат Республики Казахстан по олимпийским, паралимпийским, сурдлимпийским видам спорта
І
не менее 20
не менее 10
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Республики Казахстан, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
-
-
ІІІ
-
-
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания по неолимпийским, непаралимпийским видам спорта среди взрослых, их тренерам
1.
Чемпионат Мира по неолимпийским видам спорта, по дисциплинам, входящим в программу Азиатских игр (при участии в соревнованиях не менее 30 стран)
І
не менее 60
не менее 30
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 50
не менее 25
ІІІ
не менее 40
не менее 20
2.
Чемпионат мира по непаралимпийским видам спорта, по дисциплинам, входящим в программу Пара Азиатских игр (при участии в соревнованиях не менее 20 стран)
І
не менее 60
не менее 30
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 50
не менее 25
ІІІ
не менее 40
не менее 20
3.
Азиатские, Пара Азиатские игры (летние, зимние)
І
не менее 60
не менее 30
Выплаты осуществляются до следующих Азиатских, Пара Азиатских игр (летние, зимние), в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 50
не менее 25
ІІІ
не менее 40
не менее 20
4.
Чемпионат Азии, включая в закрытых помещениях по неолимпийским, непаралимпийским видам спорта, по дисциплинам, входящим в программу Азиатских, Пара Азиатских игр (при участии в соревнованиях не менее 10 стран)
І
не менее 40
не менее 20
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Азии, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 30
не менее 15
ІІІ
не менее 20
не менее 10
5.
Чемпионат Республики Казахстан по неолимпийским, непаралимпийским видам спорта, по дисциплинам, входящим в программу Азиатских, Пара Азиатских игр (при участии в соревнованиях не менее 15 команд)
І
не менее 30
не менее 15
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Республики Казахстан, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 20
не менее 10
ІІІ
не менее 10
не менее 5
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания по неолимпийским, непаралимпийским видам спорта среди молодежи, юниоров, их тренерам
1.
Чемпионат мира по неолимпийским, непаралимпийским видам спорта, по дисциплинам, входящим в программу Азиатских, Пара Азиатских игр (при участии в соревнованиях не менее 20 стран)
І
не менее 40
не менее 20
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 30
не менее 15
ІІІ
не менее 20
не менее 10
2.
Чемпионат Азии по неолимпийским, непаралимпийским видам спорта, по дисциплинам, входящим в программу Азиатских, Пара Азиатских Игр (при участии в соревнованиях не менее 10 стран)
І
не менее 30
не менее 20
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Азии, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 20
не менее 15
ІІІ
не менее 10
не менее 10
3.
Чемпионат Республики Казахстан по неолимпийским, непаралимпийским видам спорта, по дисциплинам, входящим в программу Азиатских, Пара Азиатских Игр (при участии в соревнованиях не менее 15 команд)
І
не менее 10
не менее 5
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Республики Казахстан, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
-
-
ІІІ
-
-
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания по национальным видам спорта среди взрослых, их тренерам
1.
Чемпионат Мира по национальным видам спорта (при участии в соревнованиях не менее 10 стран)
І
не менее 80
не менее 40
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 70
не менее 35
ІІІ
не менее 60
не менее 30
2.
Чемпионат Азии по национальным видам спорта (при участии в соревнованиях не менее 10 стран),
Всемирные Игры Кочевников
І
не менее 60
не менее 30
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Азии, Всемирных Игр Кочевников, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 50
не менее 25
ІІІ
не менее 40
не менее 20
3.
Чемпионат Республики Казахстан по национальным видам спорта (при участии в соревнованиях не менее 10 команд)
І
не менее 40
не менее 20
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Республики Казахстан, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 30
не менее 15
ІІІ
не менее 20
не менее 10
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания по национальным видам спорта среди молодежи, юниоров, их тренерам
1.
Чемпионат мира по национальным видам спорта (при участии в соревнованиях не менее 10 стран)
І
не менее 50
не менее 25
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 40
не менее 20
ІІІ
не менее 30
не менее 15
2.
Чемпионат Азии по национальным видам спорта (при участии в соревнованиях не менее 10 стран)
І
не менее 30
не менее 15
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Азии, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
не менее 20
не менее 10
ІІІ
не менее 10
не менее 5
3.
Чемпионат Республики Казахстан по национальным видам спорта (при участии в соревнованиях не менее 10 команд)
І
не менее 20
не менее 10
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Республики Казахстан, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена
ІІ
-
-
ІІІ
-
-
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания по национальным видам спорта среди юношей, их тренерам
1.
Чемпионат мира по национальным видам спорта (при участии в соревнованиях не менее 10 стран)
І
не менее 30
не менее 15
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Мира, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена.
ІІ
не менее 20
не менее 10
ІІІ
не менее 10
не менее 5
2.
Чемпионат Азии по национальным видам спорта (при участии в соревнованиях не менее 10 стран)
І
не менее 20
не менее 10
Выплаты осуществляются до следующего Чемпионата Азии, в случае продолжения спортивной подготовки спортсмена.
ІІ
не менее 15
не менее 7
ІІІ
не менее 10
не менее 5
Примечание.
Выплата ежемесячного денежного содержания спортсмену и тренеру осуществляется местными исполнительными органами при условии продолжения спортивной подготовки и до проведения следующего соответствующего соревнования.
В случае, если спортсмен (и/или тренер) на спортивных соревнованиях в течение года показал несколько высоких результатов, в том числе по разным видам спорта, размер денежного содержания устанавливается по одному наивысшему показателю по одному виду спорта.