Дене шынықтыру және спорт саласындағы нысаналы индикаторлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы 2 шiлдедегi № 119 бұйрығы
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 65-23) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған дене шынықтыру және спорт саласындағы нысаналы индикаторлардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институт" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберу;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет - ресурсында орналастыру.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Мырзабосынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
бұйрығымен бекітілген
Дене шынықтыру және спорт саласындағы нысаналы индикаторлар тізбесі
Нысаналы индикатордың атауы
Өлшем бірлігі
Деректер түрлері (ресми статистикалық ақпарат, халықаралық статистика, әкімшілік деректер)
Деректер көздері (ақпараттық жүйе, ресми статистикалық ақпарат, жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар, ведомстволық байқаулар негізінде алынған, әлеуметтік зерттеулер және сауалнамалар)
1
Халықтың 1000 адамға шаққандағы спорттық инфрақұрылыммен қамтамасыз етілуі
%
ресми статистикалық ақпарат
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 11 қазандағы № 297 бұйрығымен бекітілген "Ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандарын бекіту туралы" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны шеңберінде қалыптастырылатын ресми статистикалық ақпарат (индексі 1-ФК, кезеңділігі жылдық)
2
Дене шынықтырумен және спортпен айналысатын балалар мен жасөспірімдердің үлесі
%
ресми статистикалық ақпарат
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 11 қазандағы № 297 бұйрығымен бекітілген "Ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандарын бекіту туралы" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны шеңберінде қалыптастырылатын ресми статистикалық ақпарат (индексі 1-ФК, кезеңділігі жылдық)
3
Дене шынықтырумен және спортпен жүйелі түрде айналысатын азаматтардың үлесі
%
ресми статистикалық ақпарат
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 11 қазандағы № 297 бұйрығымен бекітілген "Ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандарын бекіту туралы" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны шеңберінде қалыптастырылатын ресми статистикалық ақпарат (индексі 1-ФК, кезеңділігі жылдық)
4
Дене шынықтырумен және спортпен айналысатындардың жалпы ұлттық спорт түрлерімен айналысатын азаматтардың үлесі
%
ресми статистикалық ақпарат
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 11 қазандағы № 297 бұйрығымен бекітілген "Ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандарын бекіту туралы" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны шеңберінде қалыптастырылатын ресми статистикалық ақпарат (индексі 1-ФК, кезеңділігі жылдық)
5
Халықаралық дәрежедегі спорт шебері, спорт шебері нормативтерін орындаған олимпиадалық резервтің республикалық мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері түлектерінің үлесі
%
ресми статистикалық ақпарат
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 11 қазандағы № 297 бұйрығымен бекітілген "Ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандарын бекіту туралы" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны шеңберінде қалыптастырылатын ресми статистикалық ақпарат (индексі 1-ФК, кезеңділігі жылдық)
6
Халықаралық деңгейдегі ресми спорттық іс-шараларда жылына жеңіп алынған медальдар саны
саны
халықаралық статистика
Халықаралық федерациялардың хаттамалары

Об утверждении перечня целевых индикаторов в области физической культуры и спорта
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 2 июля 2025 года № 119
В соответствии с подпунктом 65-23) статьи 7 "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень целевых индикаторов в области физической культуры и спорта.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр Е. Мырзабосынов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Перечень целевых индикаторов в области физической культуры и спорта
Наименование целевого индикатора
Единица измерения
Виды данных (международная статистика, официальная статистическая информация, административные данные)
Источники данных (информационная система, официальная статистическая информация, полученная на основе общегосударственных статистических наблюдений, ведомственных статистических наблюдений, социологические исследования и опросы)
1
Обеспеченность населения спортивной инфраструктурой на 1000 человек
%
официальная статистическая информация
официальная статистическая информация, формируемая в рамках статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Об утверждении формы ведомственных статистических наблюдений", утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 297 (индекс 1-ФК, периодичность годовая)
2
Доля детей и подростков, занимающихся физической культурой и спортом
%
официальная статистическая информация
официальная статистическая информация, формируемая в рамках статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Об утверждении формы ведомственных статистических наблюдений", утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 297 (индекс 1-ФК, периодичность годовая)
3
Доля граждан, систематически занимающихся физической культурой и спортом
%
официальная статистическая информация
официальная статистическая информация, формируемая в рамках статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Об утверждении формы ведомственных статистических наблюдений", утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 297 (индекс 1-ФК, периодичность годовая)
4
Доля граждан, занимающихся национальными видами спорта, от общего числа занимающихся физической культурой и спортом
%
официальная статистическая информация
официальная статистическая информация, формируемая в рамках статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Об утверждении формы ведомственных статистических наблюдений", утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 297 (индекс 1-ФК, периодичность годовая)
5
Доля выпускников республиканских специализированных школ-интернатов -колледжей олимпийского резерва, выполнивших нормативы мастера спорта, мастера спорта международного класса
%
официальная статистическая информация
официальная статистическая информация, формируемая в рамках статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Об утверждении формы ведомственных статистических наблюдений", утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 297 (индекс 1-ФК, периодичность годовая)
6
Количество завоеванных медалей на официальных спортивных мероприятиях международного уровня
штук
Международная статистика
Протокола международных федераций