Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 133-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 қыркүйектегі № 182-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 133-VІІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 102 586 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 956 548 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 189 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 540 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 103 309 мың теңге;
2) шығыстар – 10 986 162 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 15 027 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 37 354 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 327 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 37 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 37 354 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 37 354 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 327 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 883 576 теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 482 856 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 21 707 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 2 422 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және тұрмыс сапасын жақсартуға – 19 161 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға – 3 131 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 414 728 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ж.Кабиев) жүктелсін.

О внесении изменений в решение Исатайского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 133-VІIІ "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17 сентября 2025 года № 182-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 133-VІIІ следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 102 586 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 956 548 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 189 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 540 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 103 309 тысяч тенге;
2) затраты - 10 986 162 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 027 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 37 354 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 327 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 37 354 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 37 354 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 37 354 тысяч тенге;
погашение займов - 22 327 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 883 576 тысяч тенге.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 482 856 тысяч тенге, в том числе:
21 707 тысяч тенге - на государственную адресную социальную помощь;
2 422 тысяч тенге - на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
19 161 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
3 131 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
414 728 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Ж.Кабиев) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.

3 300
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
676 825
2
Қорғаныс
21 453
01
Әскери мұқтаждар
15 124
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 124
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 124
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 329
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 329
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 329
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 000
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
62 623
01
Құқық қорғау қызметi
62 623
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
62 623
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
62 623
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
750 716
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
82 636
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
82 636
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82 636
02
Әлеуметтiк көмек
424 688
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
424 688
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 145
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
218
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
125 569
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 845
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
75 923
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
59 155
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
137 833
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

3 300
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
676 825
2
Оборона
21 453
01
Военные нужды
15 124
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 124
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 124
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 329
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 329
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 329
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 000
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
62 623
1
Правоохранительная деятельность
62 623
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
62 623
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
62 623
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
750 716
01
Социальное обеспечение
82 636
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
82 636
005
Государственная адресная социальная помощь
82 636
02
Социальная помощь
424 688
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
424 688
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 145
006
Оказание жилищной помощи
218
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
125 569
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 845
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 923
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
59 155
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
137 833
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения