Исатай ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 139-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 мамырдағы № 159-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 139-VIІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 609 562 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 52 411 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 671 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 556 480 мың теңге.
2) шығындар – 649 345 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -39 783 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 39 783 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 39 783 теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 339 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 17 541 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 578 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері - 321 299 мың теңге.
2) шығындар - 341 566 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 148 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 148 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 2 148 теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 139-VІІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2025-2027 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19 мая 2025 года № 159-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 139-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 609 562 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 52 411 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 671 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 556 480 тысяч тенге.
2) затраты – 649 345 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -39 783 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 39 783 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 39 783 тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 339 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 541 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 578 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 321 299 тысяч тенге.
2) затраты – 341 566 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 148 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 148 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 148 тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

"6. Исатай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 231 357 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері - 225 993 мың теңге.
2) шығындар - 231 600 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -243 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 243 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 243 теңге.".
7 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Зинеден ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 175 372 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері - 169 815 мың теңге.
2) шығындар - 176 359 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -987 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 987 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 987 теңге.".
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2025 жылға 1 823 770 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 516 315 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 258 999 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 207 612 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 361 148 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 174 760 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 136 449 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 168 487 мың теңге көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.

"6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 231 357 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 225 993 тысяч тенге.
2) затраты – 231 600 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -243 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 243 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 243 тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Зинеденкого сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 175 372 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 546 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 11 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 169 815 тысяч тенге.
2) затраты – 176 359 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -987 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 987 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 987 тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2025 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 823 770 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 516 315 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 258 999 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 207 612 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 361 148 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 174 760 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 136 449 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 168 487 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайрллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.