"2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 174 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 247 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 174 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
" 1. 2025-2027 жылдарға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 200 541 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 102 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 49 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 189 675 мың теңге;
2) шығындар – 206 962 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 6 421 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 421 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 421 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
" 2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 172 083 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 995 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 50 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 914 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 161 124 мың теңге;
2) шығындар – 181 060 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 977 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 977 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 977 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 174 "О бюджетах сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 22 декабря 2025 года № 247
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О бюджетах сельских округов на 2025-2027 годы" Махамбетского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 174 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 200 541 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступлениям – 10 715 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 102 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 189 675 тысяч тенге;
2) затраты - 206 962 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 6 421 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 421 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 421 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
" 2. Утвердить бюджет Акжайыкского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 172 083 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 995 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 50 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 914 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 161 124 тысяч тенге;
2) затраты – 181 060 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 8 977 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 977 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 977 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
" 3. Утвердить бюджет Актогайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 742 933 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 149 608 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 145 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 778 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 592 402 мың теңге;
2) шығындар – 820 898 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 77 965 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77 965 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 965 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
" 9. 2025-2027 жылдарға арналған Сарайшық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 343 137 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 898 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 325 239 мың теңге;
2) шығындар – 351 591 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 8 454 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 454 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 454 мың теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
" 11. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 1 506 392 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 2 235 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 305 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 264 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 228 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 239 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 389 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 118 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 338 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 151 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 203 мың теңге;

1) доходы – 742 933 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 149 608 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 145 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 778 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 592 402 тысяч тенге;
2) затраты – 820 898 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 77 965 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77 965 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 965 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
" 9. Утвердить бюджет Сарайчиковского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 343 137 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 898 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 325 239 тысяч тенге;
2) затраты – 351 591 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 8 454 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 454 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 454 тысяч тенге.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
" 11. Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2025 год целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 1 506 392 тысяч тенге, в том числе:
2 235 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 305 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 264 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 228 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 239 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 389 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 118 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 338 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 151 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 203 тысяч тенге;

елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 117 091 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 312 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 18 922 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 87 857 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 10 000 мың теңге;
елді мекендердегі бөгеттерді нығайту және су тасқынына дайындық жұмыстарына – 741 898 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 6 500 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 165 564 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 17 000 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 97 245 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 176 674 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 34 487 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 99 432 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 143 496 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппараттарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 153 512 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 14 934 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 4 325 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 51 057 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 380 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 6 611 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 18 418 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 8 301 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 10 265 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 39 221 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 117 854 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 29 438 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 8 980 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 14 072 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 1 399 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 490 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 10 389 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 13 370 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 39 136 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 580 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге - 110 158 мың теңге, оның ішінде:
Ақтоғай ауылдық округіне – 10 791 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 11 714 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 4 850 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 77 803 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 5 000 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 91 331 мың теңге, оның ішінде:
Ақтоғай ауылдық округіне – 13 304 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 2 240 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 2 943 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 15 700 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 15 700 мың теңге;

117 091 тысяч тенге - на уличное освещение населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 312 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 18 922 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 87 857 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 10 000 тысяч тенге;
741 898 тысяч тенге - на укрепление дамбов населенных пунктов и на работу по подготовке к паводку, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 6 500 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 165 564 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 17 000 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 97 245 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 176 674 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 34 487 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 99 432 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 143 496 тысяч тенге;
153 512 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппаратам акимов сельских округов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 14 934 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 4 325 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 51 057 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 380 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 6 611 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 18 418 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 8 301 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 10 265 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 39 221 тысяч тенге;
117 854 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 29 438 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 8 980 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 14 072 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 399 тысяч тенге;
Бейбарысскому сельскому округу – 490 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 10 389 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 13 370 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 39 136 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 580 тысяч тенге;
110 158 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Актогайскому сельскому округу – 10 791 тысяч тенге;
Бейбарысскому сельскому округу – 11 714 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 4 850 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 77 803 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге;
91 331 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Актогайскому сельскому округу – 13 304 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 2 240 тысяч тенге;
Бейбарысскому сельскому округу – 2 943 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 15 700 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 15 700 тысяч тенге;

Махамбет ауылдық округіне – 14 018 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 27 426 мың теңге;
елді мекендердің коммуналдық мүлкін басқаруға Махамбет ауылдық округіне – 15 000 мың теңге.
ауылдық мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 63 653 мың теңге, оның ішінде:
Ақтоғай ауылдық округіне – 24 000 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 5 333 мың теңге
Бақсай ауылдық округіне - 954 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 25 473 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 969 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 882 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 6 042 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге Ақтоғай ауылдық округіне - 1 445 мың теңге;
мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға Махамбет ауылдық округіне – 447 мың теңге;
елді мекендерде кеміргіштерді жою жұмыстарына – 91 768 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 15 720 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 14 760 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 15 699 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 15 197 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 15 192 мың теңге;

Махамбетскому сельскому округу – 14 018 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 27 426 тысяч тенге;
15 000 тысяч тенге – на управление коммунальным имуществом населенных пунктов Махамбетскому сельскому округу.
63 653 тысяч тенге - текущие и капитальные затраты организациям сельских культур, в том числе:
Актогайскому сельскому округу – 24 000 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 5 333 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 954 тысяч тенге;
Бейбарысскому сельскому округу – 25 473 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 969 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 882 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 6 042 тысяч тенге;
1 445 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду Актогайскому сельскому округу;
447 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда Махамбетскому сельскому округу;
91 768 тысяч тенге – на работу уничтожения грызунов населенных пунктов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 15 720 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 14 760 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 15 699 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 15 197 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 15 192 тысяч тенге;

Махамбет ауылдық округіне – 15 200 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 және 25 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Қ. Мәжиев
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 247 шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 174 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

Махамбетскому сельскому округу – 15 200 тысяч тенге.".
2. Приложении 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 и 25 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата К. Мажиев
Приложение 1 к решению
районного маслихата от 22
декабря 2025 года № 247
Приложение 1 к решению
районного маслихата от 30
декабря 2024 года № 174
Бюджет Алгинского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
30
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
30
III.Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
- 6421
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
6421
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
6421
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
6421
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
6421
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 247 шешіміне 2 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 174 шешіміне 4 қосымша
2025 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
30
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
30
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
- 6421
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
6421
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
6421
01
Остатки бюджетных средств
6421
1
Свободные остатки бюджетных средств
6421
Приложение 2 к решению
районного маслихата от 22
декабря 2025 года № 247
Приложение 4 к решению
районного маслихата от 30
декабря 2024 года № 174
Бюджет Акжайыкского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда науқасы ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
12092
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12092
003
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
12092
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
54515
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың , ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3724
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
3724
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
50791
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
11669
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
26404
010
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12718
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
35285
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
35285
006
Жергілікті деңгейде мәдени – демалыс жұмыстарын қолдау
35285
12
Көлік және коммуникация
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
Басқалар
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
"Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешіге арналған іс-шараларды іске асыру
15
Трансферттер
838
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
838
044
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерінің сомасын қайтару

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12092
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
12092
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12092
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
54515
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
124
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
3724
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
3724
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
50791
008
Освещение улиц населенных пунктов
11669
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
26404
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12718
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
35285
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
35285
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
35285
12
Транспорт и коммуникации
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Прочие
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
15
Трансферты
838
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
838
044
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан