"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 21 ақпандағы № 27-1 шешімі
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 250 879 362 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 247 512 050 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 128 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 192 512 мың теңге;
2) шығындар – 256 142 931 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 17 212 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 23 592 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 6 380 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 280 781 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 280 781 мың теңге:
қарыздар түсімі – 23 592 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 380 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 263 569 мың теңге."
2. Көрсетілген шешіміне 1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редақцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 25-1
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 21 февраля 2025 года № 27-1
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 25-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 250 879 362 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 247 512 050 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 128 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 192 512 тысяч тенге;
2) затраты – 256 142 931 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 212 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 592 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 380 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 280 781 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 280 781 тысяч тенге:
поступление займов – 23 592 тысяч тенге;
погашение займов – 6 380 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 263 569 тысяч тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

1 300
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
32 292
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
32 292
02
Қорғаныс
298 714
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 234
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 234
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
284 480
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
205 480
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
79 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
30 167
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30 167
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
30 167
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 207 204
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119 807
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
119 807
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
920 321
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 399
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
800
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
314 228
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 640
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 113
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
90 078
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
408 811
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
58 252
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167 076
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 300
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
32 292
040
Развитие объектов государственных органов
32 292
02
Оборона
298 714
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 234
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 234
122
Аппарат акима района (города областного значения)
284 480
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
205 480
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
79 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
30 167
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30 167
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
30 167
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 207 204
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119 807
005
Государственная адресная социальная помощь
119 807
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
920 321
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 399
006
Оказание жилищной помощи
800
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
314 228
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 640
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 113
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
90 078
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
408 811
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
58 252
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 076
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
185 344
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
173 344
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
551 808
008
Cпорт объектілерін дамыту
551 808
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
224 759
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
224 759
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
88 467
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 925
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
42 542
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
804 919
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 840
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
509 876
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
253 203
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2 136 013
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
644 324
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
644 324
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
1 479 689
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 459 699
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 990
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
12 000
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
464 770
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
464 770
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
185 344
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
173 344
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
551 808
008
Развитие объектов спорта
551 808
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
15 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
224 759
006
Функционирование районных (городских) библиотек
224 759
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
88 467
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
45 925
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
42 542
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
804 919
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
41 840
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
509 876
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
253 203
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей
2 136 013
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
644 324
010
Развитие объектов сельского хозяйства
644 324
477
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
1 479 689
001
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
1 459 699
003
Капитальные расходы государственного органа
19 990
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
12 000
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
464 770
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
464 770
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне