"Sanai Eurasia Petro Mashinery" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер учаскесін жария (сервитут) құқығымен беру туралы
Атырау облысы Жылыой ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 136 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 9, 14-1, 17, 69, 71-1 75 баптарын басшылыққа ала отырып, 2022 жылғы 2 тамыздағы № 158-ГИН (ПВ) Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі мен "Sanai Eurasia Petro Mashinery" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі арасындағы №2 толықтыру келісім шарты және "Sanai Eurasia Petro Mashinery" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің 2025 жылғы 28 қаңтардағы № ЗТ-2025-00285606 өтініші негізінде Жылыой ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Sanai Eurasia Petro Mashinery" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Жылыой ауданы, Жанасу учаскесінде геологиялық барлау және жер қойнауын зерттеу жұмыстарын жүргізу үшін жалпы ауданы 14423,1 га жер учаскесі 2027 жылғы 2 тамызына дейін жария (сервитут) құқығымен берілсін.
2. "Sanai Eurasia Petro Mashinery" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне:
1) Жылыой ауданы ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімімен сервитут белгілеу туралы шартын 10 жұмыс күндік мерзімнен кешіктірмей жасақтау;
2).жер учаскелерін пайдаланғаны үшін жер салығын Қазақстан Республикасының Салық Кодексіне сәйкес төлеу;
3) жер учаскесін өз мақсатында пайдалану;
4) жерді бүліну процестерінен қорғауға, бүлінген жерді жаңғыртуға, оның құнарлылығын қалпына келтіруге бағытталған шараларды жүргізу ұсынылсын.
3. Жылыой ауданы ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі жерлерді есепке алу құжаттамасына тиісті өзгерістер енгізсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ж. Қаражанов

О предоставлении товариществу с ограниченной ответственностью "Sanai Eurasia Petro Mashinery" права публичного сервитута на земельный участок
Постановление акимата Жылыойского района Атырауской области от 30 апреля 2025 года № 136
Руководствуясь со статьями 9, 14-1, 17, 69, 71-1, 75 Земельного кодекса Республики Казахстан, Министерство Экологии, геологии и природных ресурсов РК на основании письма дополнительного соглашения между Министерством энергетики Республики Казахстан, товарищество с ограниченной ответственностью "Sanai Eurasia Petro Mashinery" от 28 января 2025 года № ЗТ-2025-00285606 о заключении и от 2 августа 2022 года № 158-ГИН (ПВ) дополнительного соглашения, акимат Жылыойского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить товариществу с ограниченной ответственностью "Sanai Eurasia Petro Mashinery" право публичного сервитута на земельный участок с площадью 14423,1 га в Жансуском участке Жылыойского района для проведения геологоразведочных работ с правом пользования до 2 августа 2027 года.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Sanai Eurasia Petro Mashinery":
1) в течение 10 рабочих дней заключить договор сервитута с с отделом сельского хозяйства и земельных отношений Жылыойского района";
2) уплачивать земельный налог за пользование земельными участками в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан;
3) использовать участок по назначению;
4) осуществлять мероприятия по охране земель, предотвращению их деградации, восстановлению плодородия и рекультивации нарушенных земель.
3. Отделу сельского хозяйства и земельных отношений Жылыойского района внести соответствующие изменения в земельно-учҰтную документацию.
4. Настоящее постановление вступает в силу и вводится в действие со дня его подписания.
Аким района Ж. Каражанов