Атырау облысында қызмет алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, балаларға арналған қосымша білімге бірыңғай мемлекеттік тапсырысты (шығармашылық және спорттық тапсырыстар, қосымша білімге білім беру тапсырысы) орналастыру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 2 қазандағы № 204 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27, 37-баптарына, "Көрсетілетін қызметті алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, балаларға арналған қосымша білім беруге бірыңғай мемлекеттік тапсырысты (шығармашылық және спорттық тапсырыстар, қосымша білім беруге білім беру тапсырысы) орналастыру жөніндегі пилоттық жобаның кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 251-НҚ, Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 75, Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 266/НҚ және Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 125 бірлескен бұйрығының 40-тармағына сәйкес Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нысаналы ваучерге көзделген бюджет қаражатының көлемін қоспағанда, балаларға шығармашылық және спорттық тапсырыстар, соднай-ақ қосымша білімге білім беру тапсырысты бірыңғай мемлекеттік тапсырысқа (бұдан әрі – БМТ) біріктіру арқылы Атырау облысында қызмет алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, балаларға арналған қосымша білімге бірыңғай мемлекеттік тапсырысты орналастыру жөніндегі пилоттық жоба (бұдан әрі – Пилоттық жоба) іске асырылсын.
2. БМТ бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ретінде "Атырау облысы Білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі айқындалсын.
3. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес қызмет көрсетушілер тізбесі және ваучер иелерінің тізімі қалыптастырылсын.
4. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Пилоттық жобаны іске асыру үшін БМТ көлемі айқындалсын.
5. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес БМТ аясында базалық норматив пен түзету коэффициенті бекітілсін.
6. Осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес сабақтардың белгілі бір түрлері (үйірмелер/секциялар) айқындалсын.
7. Осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес сабақтардың (үйірмелердің/секциялардың) белгілі бір түрлері бойынша жабдықтау (жабдық/үй-жай) жөніндегі критерийлері бекітілсін.
8. "Атырау облысы Білім беру басқармасы", "Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы", "Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы" және "Атырау облысы Цифрландыру және архивтер басқармасы" Мемлекеттік мекемелері осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

О реализации пилотного проекта по размещению единого государственного заказа на дополнительное образование для детей (творческий и спортивный заказы, образовательный заказ на дополнительное образование) с учетом персонифицированного финансирования по получателям услуг в Атырауской области
Постановление акимата Атырауской области от 2 октября 2025 года № 204
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 40 совместного приказа Министра культуры и информации Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 251-НҚ, Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 75, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 266/НҚ и Министра просвещения Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 125 "О реализации пилотного проекта по размещению единого государственного заказа на дополнительное образование для детей (творческий и спортивный заказы, образовательный заказ на дополнительное образование) с учетом персонифицированного финансирования по получателям услуг" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реализовать в Атырауской области пилотный проект по размещению единого государственного заказа на дополнительное образование для детей с учетом персонифицированного финансирования по получателям услуг (далее – Пилотный проект) путем объединения творческого и спортивного заказов, а также образовательного заказа на дополнительное образование для детей в единый государственный заказ (далее – ЕГЗ) за исключением объема бюджетных средств, предусмотренных на целевой ваучер.
2. Определить администратором бюджетных программ ЕГЗ государственное учреждение "Управления образования Атырауской области".
3. Сформировать перечень поставщиков услуг и список ваучеродержателей согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
4. Определить объем ЕГЗ для реализации Пилотного проекта согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
5. Утвердить базовый норматив и корректирующий коэффициент в рамках ЕГЗ согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
6. Определить определенные виды занятий (кружков/секции) согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
7. Утвердить критерии оснащения (инвентаря/помещения) по определенным видам занятий (кружков/секции) согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
8. Государственным учреждениям "Управление образования Атырауской области", "Управление культуры и развития языков Атырауской области", "Управление физической культуры, спорта и туризма Атырауской области" и "Управление цифровизации и архивов Атырауской области" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

9. "Атырау облысында қызмет алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, балаларға арналған қосымша білімге бірыңғай мемлекеттік тапсырысты (шығармашылық және спорттық тапсырыстар, қосымша білімге білім беру тапсырысы) орналастыру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы" Атырау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 14 шілдедегі № 151 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
10. Осы қаулының орындалысын бақылау Атырау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

9. Признать утратившим силу постановление акимата Атырауской области от 14 июля 2025 года № 151 "О реализации пилотного проекта по размещению единого государственного заказа на дополнительное образование для детей (творческий и спортивный заказы, образовательный заказ на дополнительное образование) с учетом персонифицированного финансирования по получателям услуг в Атырауской области".
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Атырауской области.

11. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнен бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қазаннан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Облыс әкімі С. Шәпкенов
Атырау облысы
әкімдігінің 2025 жылғы
"02" қазандағы № 204
қаулысына 1 қосымша
БМТ қызмет көрсетушілер тізбесін қалыптастыру үшін ұйымдар (қызмет көрсетушілер) түрлері
Ұйымдардың ( қызмет көрсетушілер) түрлері
(1)
(2)
Спорт ұйымдары
1.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№1 мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт мекемесі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№1 балалар-жасөспірімдер мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
3.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының №2 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
4.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№3 балалар-жасөспірімдер мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
5.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№4 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
6.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының №5балалар-жасөспірімдер спорт мектебі Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
7.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№6 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
8.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Ақжар балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
9.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Дамба балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
10.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Олимпиадалық резервін дайындау орталығы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
11.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Олимпиадалық емес Жоғары спорт шеберлігі мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
12.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Олимпиадалық резервтегі облыстық мамандандырылған мектеп-интернат-колледжі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
13.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Жоғары спорт шеберлігі мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
14.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Мүгедектердің спорттық клубы" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
15.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Бокстан облыстық мамандандырылған спорттық клубы" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
16.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Бейбарыс-Атырау" хоккейден облыстық мамандандырылған спорттық клубы" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
17.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Visit Atyrau" туристік ақпараттық орталығы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
18.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Атырау облыстық Ұлттық спорт түрлерінің спорт клубы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
19.
Аудандар
20.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№1 Жылыой аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
21.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№2 Жылыой аудандық балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
22.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№3 Жылыой аудандық балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
23.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№4 Жылыой аудандық балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
24.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "№5 Жылыой аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
25.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Жем балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
26.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Қосшағыл балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
27.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Мақат балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
28.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Доссор балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
29.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Махамбет балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
30.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Ақжайық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
31.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Исатай балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
32.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Индер балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
33.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Жанбай балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
34.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Есбол балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
35.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Өрлік балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
36.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Қызылқоға балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
37.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Сағыз балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
38.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Құрманғазы аудандық балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
39.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Ақкөл балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
40.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Шортанбай балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
41.
Атырау облысы Дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасының "Бөкейхан балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мәдениет ұйымдары
42.
"Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Атырау облыстық Махамбет атындағы академиялық қазақ драма театры" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
43.
"Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Атырау жастар театры" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
44.
"Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Атырау облыстық ғылыми әдістемелік халық шығармашылығы мен мәдени демалыс қызметтерін ұйымдастыру орталығы" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
45.
"Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Дина Нұрпейісова атындағы Академиялық қазақ халық аспаптар оркестрі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
46.
"Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Нұрмұхан Жантөрин атындағы Атырау облыстық филармониясы" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
47.
"Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Атырау облысы Ш.Сариев атындағы көркемсурет және қолданбалы –сәндік өнер музейі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
48.
"Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Атырау облыстық тарихи-өлкетану музейі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
49.
"Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Ғабдол Сланов атындағы облыстық ғылыми әмбебап кітапхана" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
50.
"Атырау облысы Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Атырау облыстық балалар кітапханасы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
51.
Мәдениет және шығармашылық саласындағы кәсіпкерлер
52.
Мәдени-демалыс ұйымдары
53.
Барлық кітапхана мекемелері
54.
Барлық музей мекемелері
Қосымша білім беру ұйымдары
55.
"Дина Нұрпейісова атындағы халық музыкасы Академиясы" Атырау музыкалық колледжі жанындағы Балалар музыка мектебі Мемлекеттік мекеме
56.
Атырау облысы білім басқармасының Атырау қаласы білім бөлімінің "Дамба өнер мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
57.
Атырау облысы білім басқармасының Атырау қаласы білім бөлімінің "Құрманғазы атындағы балалар музыка мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
58.
Атырау облысы білім басқармасының Атырау қаласы білім бөлімінің "М. Қойшыбаев атындағы балалар музыка мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
59.
Абай атындағы Атырау қаласының оқушылар орталығы Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
60.
Атырау облысы Білім басқармасының Атырау қаласы білім бөлімінің "Барыс" балалар-жасөспірімдер дене шынықтыру клубы Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
61.
Атырау облысы Білім басқармасының Атырау қаласы білім бөлімінің "Ұлан" балалар-жасөспірімдер дене шынықтыру клубы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
62.
Атырау облысы білім басқармасының Исатай ауданының білім бөлімі "Барыс" балалар-жасөспірімдер дене шынықтыру клубы Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
63.
Атырау облысының білім басқармасы Исатай ауданының білім бөлімінің "Жанбай Балалар музыка мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
64.
Атырау облысы білім басқармасының Исатай аудандық білім бөлімі "Оқушылар үйі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
65.
Атырау облысының білім басқармасы Исатай ауданының білім бөлімінің "Новобогатин музыкалық мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
66.
Атырау облысы Білім басқармасы Исатай ауданының білім бөлімінің "Ш. Шәріпов атындағы балалар музыка мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
67.
Балалар мен жасөспірімдер дене шынықтыру клубы Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
68.
Атырау облысы Махамбет ауданының білім бөлімінің "З.Ещанова атындағы аудандық Балалар өнер мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
69.
"Рыспай Ғабдиев атындағы Балалар өнер мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
70.
"Мақат балалар өнер мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
71.
"Балалар-жасөспірімдер дене шынықтыру және спорт клубы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
72.
Атырау облысы Қызылқоға аудандық білім бөлімінің "А. Өміров атындағы Балалар өнер мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
73.
Атырау облысы білім басқармасының Қызылқоға ауданының білім бөлімінің "Қоныстану балалар өнер мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
74.
Атырау облысы білім басқармасының Қызылқоға ауданының білім бөлімінің "Миялы балалар өнер мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
75.
Атырау облысы білім басқармасының Қызылқоға ауданының білім бөлімі "Ұлан" балалар-жасөспірімдер дене шынықтыру клубы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
76.
Атырау облысы білім басқармасының Қызылқоға ауданының білім бөлімінің "Оқушылар үйі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
77.
Атырау облысы білім басқармасының Жылыой ауданының білім бөлімінің "Құлсары балалар өнер мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
78.
Атырау облысы білім басқармасының Жылыой ауданының білім бөлімінің "Балалар-жасөспірімдер дене шынықтыру даярлығы клубы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
79.
Атырау облысы білім басқармасының Жылыой ауданының білім бөлімі "Жас техниктер станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
80.
"Т. Құлтұмиев №1 атынды Құлсары балаларар саз мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
81.
Атырау облысы Білім басқармасының Индер ауданының білім бөлімі "Индер балалар өнер мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
82.
Атырау облысы Білім басқармасы Индер ауданының білім бөлімінің "Балалар-жасөспірімдер дене шынықтыру клубы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
83.
Атырау облысы Білім басқармасы Индер ауданының білім бөлімінің "Оқушылар шығармашылығы орталығы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
84.
"Дәулеткерей атындағы балалар музыка мектебі" Комуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
85.
"Д. Нұрпейісова атындағы Балалар өнер мектебі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
86.
"Құрманғазы ауданының оқушылар үйі" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
87.
"Құрманғазы ауданының жас туристер станциясы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
88.
"Балалар-жасөспірімдер дене шынықтыру клубы" Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
89.
Барлық орта білім беру мекемелері
Атырау облысы
әкімдігінің 2025 жылғы
"02" қазандағы № 204
қаулысына 2 қосымша
2025 жылға арналған пилоттық жобаны іске асыру БМТ көлемі
Мәдениет бағыты бойынша бюджет жобасы:
Бюджет
Мүмкіндігі шектеулі балалар (арнайы топтар)
Жалпы негізде қабылданған балалар (жалпы дамытушы топтар)
(1)
(2)
(3)
(6)
1
Орын саны

11. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 1 октября 2025 года.
Аким области С. Шапкенов
Приложение 1
к постановлению акимата
Атырауской области от "02"
октября 2025 года № 204
Перечень поставщиков услуг и список ваучеродержателей
Классификатор вида организации (поставщика)
(1)
(2)
Организации спорта
1.
Коммунальное государственное учреждение "Специализированная детско-юношеская спортивная школа №1" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
2.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №1" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
3.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №2" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
4.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №3" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
5.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №4" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
6.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №5" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
7.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №6" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
8.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Акжар" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
9.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Дамба" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
10.
Коммунальное государственное учреждение "Центр подготовки Олимпийского резерва" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
11.
Коммунальное государственное учреждение "Школа высшего спортивного мастерства по неолимпийским видам спорта" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
12.
Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная школа-интернат-колледж олимпийского резерва" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
13.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Школа высшего спортивного мастерства" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
14.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Спортивный клуб инвалидов" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
15.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной профессиональный спортивный клуб по боксу" Управление физической культуры, спорта и туризма Атырауской области"
16.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной профессиональный спортивный клуб по хоккею" "Бейбарыс-Атырау" Управление физической культуры, спорта и туризма Атырауской области"
17.
Коммунальное государственное учреждение "Туристский информацонный центр "Visit Atyrau" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской област
18.
Коммунальное государственное учреждение "Атырауский областной спортивный клуб национальных видов спорта" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
19.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №1 Жылыойского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
20.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №2 Жылыойского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
21.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №3 Жылыойского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
22.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №4 Жылыойского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
23.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа №5 Жылыойского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
24.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Жем" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
25.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Қосшағыл" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
26.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Макатского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
27.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Доссор" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
28.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Махамбетского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
29.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Акжайык" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
30.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Исатайского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
31.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Индерского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
32.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Жанбай" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
33.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Есбол" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
34.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Орлик" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
35.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Кызылкогинского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
36.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Сагиз" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
37.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Курмангазинского района" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
38.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Аккол" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
39.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Шортанбай" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
40.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Бокейхан" Управления физической культуры, спорта и туризма Атырауской области
Организации культуры
41.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной Академический казахский драматический театр имени Махамбета Управления культуры и развития языков Атырауской области"
42.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Атырауский Молодежный театр Управления культуры и развития языков Атырауской области"
43.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной центр по организации научно-методической работы народного творчества и культурно-досуговой деятельности Управления культуры и развития языков Атырауской области"
44.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Академический оркестр казахских народных инструментов имени Дины Нурпеисовой Управления культуры и развития языков Атырауской области"
45.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областная филармония имени Нурмухана Жантурина Управления культуры и развития языков Атырауской области"
46.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Музей художественного и декоративно-прикладного искусства Атырской области имени Шаймардана Сариева Управления культуры и развития языков Атырауской области"
47.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Историко-краеведческий музей Атырауский области Управления культуры и развития языков Атырауской области"
48.
Коммунальное государственное учреждение "Областная универсальная научная библиотека имени Габдола Сланова Управления культуры и развития языков Атырауской области"
49.
Коммунальное государственное учреждение "Областная детская библиотека Управления культуры и развития языков Атырауской области"
50.
Предприниматель в сфере культурного и творческого досуга
51.
Культурно-досуговые организации
52.
Все учреждения библиотечной системы
53.
Все учреждения музейной системы
Организации дополнительного образования
54.
Детская музыкальная школа при Атырауском музыкальном колледже "Академия народной музыки имени Дины Нурпейсовой" Государственное учереждение
55.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Дамбинская школа искусств" отдела образования города Атырау управления образования Атырауской области
56.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа имени Курмангазы" отдела образования города Атырау Управления образования Атырауской области
57.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа имени М.Койшыбаева" отдела образования города Атырау Управления образования Атырауской области
58.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Центр школьников города Атырау имени Абая"
59.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеский клуб физической подготовки "Барыс" отдела образования города Атырау Управления образования Атырауской области
60.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеский клуб физической подготовки "Ұлан" отдела образования города Атырау Управления образования Атырауской области
61.
Коммунальное государственное учреждение Детско-юношеский клуб физической подготовки "Барыс" отдел образования Исатайского района управления образования Атырауской области
62.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Жанбайская детская музыкальная школа" отдела образования Исатайского района Управление образования Атырауской области
63.
Коммунальное государственное учреждение "Дом школьников" Исатайского районного отдел образования управления образования Атырауской области
64.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Новобогатинская музыкальная школа" отдела образования Исатайского района Управление образования Атырауской области
65.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа имени Ш.Шарипова" отдела образования Исатайского района управление образования Атырауской области
66.
Коммунальное государственное казенное предприятие Детско-юношеский клуб физической подготовки
67.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Районная детская школа искусств имени З.Ещановой" отдела образования Махамбетского района Атырауской области
68.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская школа искусств имени Рыспая Габдиева"
69.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Макатская детская школа искусств"
70.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеский клуб физической культуры и спорта"
71.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская школа искусств имени А.Умирова" Кызылкогинского районного отдела образования Атырауской области
72.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Коныстануская детская школа искусства" отдела обрразования Кызылкогинского района Управления образования Атырауской области
73.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Миялинская детская школа искусств" отдела образования Кызылкогинского района Управления образования Атырауской области
74.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеский клуб физической подготовки "Улан" отдел образования Кызылкогинского района управления образования Атырауской области
75.
Коммунальное государственное учреждение "Дом школьников" отдела образования Кызылкогинского района управления образования Атырауской области
76.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Кульсаринская детская школа искусств" Отдела образования Жылыойского района Управления образования Атырауской области
77.
Коммунальное государственное учреждение "Клуб детско-юношеской физической подготовки" отдела образования Жылыойского района управления образования Атырауской области
78.
Коммуналное государственное учреждение "Станция юных техников" отдел образования Жылыойского района управления образования Атырауской области
79.
Коммунальное государственное казенное предприятие музыкальная школа №1 имя Т.Култумиева город.Кульсары
80.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Индерская детская школа искусств" отдел образования Индерского района Управления образования Атырауской области
81.
Коммунальное государственное учреждение "Детско – юношеский клуб физической подготовки" Отдела образования Индерского района Управления образования Атырауской области
82.
Коммунальное государственное учреждение "Центр творчества учащихся" отдела образования Индерского района Управления образования Атырауской области
83.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа имени Даулеткерей"
84.
Коммунальное государственное учреждение "Детская школа искусств имени Д.Нурпейсовой"
85.
Коммунальное государственное учреждение "Дом школьников Курмангазинского района"
86.
Коммунальное государственное учреждение "Станция юных туристов Курмангазинского района"
87.
Коммунальное государственное учреждение "Детский-юношеский клуб физической подготовки"
88.
Все общеобразовательные учебные заведения
Приложение 2
к постановлению акимата
Атырауской области от "02"
октября 2025 года № 204
Объем ЕГЗ для реализации пилотного проекта
Проект бюджета по направлению культуры:
Бюджет
Дети с ограниченными возможностями (специальные группы)
Дети на общих основаниях (общеразвивающие группы)
(1)
(2)
(3)
(6)
1
Количество мест

183.
Домбыра
6 жас
40 минут
40 минут
8
15
184.
Басқа да шығармашылық
6 жас
40 минут
40 минут
8
15
Атырау облысы
әкімдігінің 2025 жылғы
"02" қазандағы № 204
қаулысына 5 қосымша
Атырау облысы
әкімдігінің 2025 жылғы
"02" қазандағы № 204
қаулысымен бекітілген
Сабақтардың (үйірмелердің/секциялардың) белгілі бір түрлері бойынша жарақтандыру (мүліктер/Үй-жайлар) жөніндегі талаптары
Спорт саласы бойынша
Сабақ түрлері (секция)
Жарақтандыру бойынша талаптар (мүліктер/ Үй-жайлар)
1
Секциялардың барлық түрлері
Ғимарат:
1) бейнебақылау: бейнебақылаудың қолданыстағы жүйесі, жалпы пайдалану орындарында (душ, киім ауыстыратын бөлмелер мен дәретханалардан басқа), бейне мұрағатты сақтау уақыты кіру/шығу кезінде кемінде күнтізбелік 30 күн болатын
2)Сабаққа қатысуды аппараттық бақылау: QR генерациялау терминалдары немесе баланың/заңды өкілінің биометриясын тану терминалдары
3) үй-жай түрі: жабық, жылытылатын, желдетілетін
4) өрт қауіпсіздігі: ескерту жүйесі, эвакуациялау жоспары, өрт сөндіргіштер, дабыл беру, белгісі бар өрт шығу жолдары
5) қолжетімді орта: пандустар, қажет болған жағдайда көтергіштер (мүмкіндігі шектеулі балалармен сабақ өткізу үшін)
6) санитариялық талаптар: санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі; күнделікті тазалау, желдету, кварцтау; ауызсу режимін қамтамасыз ету; медициналық қобдиша
7) дәретханалар: ұлдар мен қыздарға арналған бөлек, қағаз және санитайзерлермен қамтамасыз етілген
8) сабақтар (сабақтар, мұғалімдер) кестесі
2
Спорттық секциялар
Ғимарат:
1) төбенің биіктігі: доппен сабақтар үшін кемінде 7 метр, өзге де сабақтар түрлері үшін кемінде 3 метр
2) үй-жайдың ауданы: 100 шаршы метрден
Шахмат, дойбы және киберспорттан басқа сабақтар өткізу үшін:
2) киім ауыстыратын бөлмелер: ұлдар мен қыздарға арналған
3) душ: ұлдар мен қыздарға арналған бөлек, сырғанауға қарсы еден жабыны, ыстық және суық су, перделер немесе аралық қабырғалар, душ кабиналары
4) шкафтар: топтағы ең көп адамнан санынан кем емес мөлшерде киім сақтауға арналған
5) бассейн өлшемі: 25×8 м-ден (4-5 жолға), тереңдігі: 1,2-1,8 м жаңадан бастаушылар үшін қауіпсіз, су температурасы: 26-28°C
Әр түрлі спорт түрлеріне арналған жалпы құралдар:
Спорттық құралдар (спорт түрлері бойынша):
* Жекпе-жек : татами, кимоно, белбеу, күрес аяқ киімдері, шлемдер, күрес кілемдері.
* Жүзу: жүзу жолақтары, қалтқылар, мәре тумбалары, көзілдіріктер, тақталар, спаскруг, бейімделгіш жүзу құралдары (жилеттер, ленталар).
* Дойбы / шахмат: тақталар, фигуралар, таймерлер, тактильді тақталар және сөйлейтін сағаттар.
* Футбол, футзал, шағын футбол, волейбол, баскетбол (инклюзия): доптар, қақпалар, тіректер, бейімделген доптар.
* ЖДЖ: скакалка, доп, гантель, кілемшелер, эспандер, швед қабырғасы, гимнастикалық орындықтар, төсеніштер.
Қосымша және көмекші құралдар:
* Аптечка,
* Дыбыс / жарық жүйесі,
* Тренажерлер (спорт түрлері бойынша),
* Таймерлер
* Жаттығу снарядтары (доптар, сөмкелер, манекендер және т. б.),
* Шаруашылық заттар: сүрткіштер, шелектер, тазалау жабдықтарының шкафы
Мәдениет саласы бойынша
Сабақ түрі (үйірме/секция)
Жабдықталу критерийлері (инвентарь/үй-жай)
1
Үйірмелер мен секциялардың барлық түрі
1. Бейнебақылау: жалпы қолданыстағы орындарда (киім шешетін бөлме және дәретханадан басқа) бейнебақылау жүйесінің жұмыс істеп тұруы, кіру/шығу нүктелерінде кемінде 30 күн сақталатын бейнежазбалар мұрағатының болуы.
2. Қатысушыларды аппараттық бақылау: QR генерациялау терминалдары немесе баланың заңды өкілінің биометриялық деректерін тану терминалдары ( сабаққа қатысуды аппараттық жүйесін енгізу туралы қатысуды бақылау журналына жауапты әкімшінің бұйрығы болған жағдайда);
3. Үй-жай түрі: жабық, оқшауланған, жылытылатын;
4. Өрт қауіпсіздігі: өрт сөндіру жүйесі, эвакуация жоспары, өрт сөндіргіштер, сигнал беру жүйесі, көрсетілген шығу жолдары;
5. Қолжетімді орта: қажет болған жағдайда пандустар мен көтергіштер (мүгедек балалармен сабақ өткізу үшін).
6. Санитариялық талаптар: санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға сәйкес; күнделікті тазалық, ылғалды тазалау кестесі, дезинфекция және желдету журналдары, дәрі қобдишасы, алғашқы медициналық көмек бұрышы.
7. Дәретханалар: ұлдар мен қыздарға бөлек, қағаз және антисептикпен жабдықталған.
8. Сабақ кестесі: бекітілген сабақ (сабақ, оқу) кестесі.
21
Шығармашылық, оқыту және танымдық үйірмелер
Үй-жайға қойылатын талаптар:

183.
Домбыра
6 лет
40 минут
40 минут
8
15
184.
Другие творческие
6 лет
40 минут
40 минут
8
15
Приложение 5
к постановлению акимата
Атырауской области от "02"
октября 2025 года № 204
Утверждено
постановлением акимата
Атырауской области от "02"
октября 2025 года № 204
Критерии по оснащению (инвентаря/помещений) по определенным видам занятий (кружков/секций)
По направлению спорта
Вид занятий (кружков/секций)
Критерии по оснащению (инвентаря/помещений)
1
Все виды секций
Помещение:
1) видеонаблюдение: действующая система видеонаблюдения, в местах общего пользования (кроме душевых, раздевалок и туалетов), на входе/выходе со временем хранения видеоархива не менее 30 календарных дней
2) аппаратный контроль посещаемости: терминалы генерации QR или терминалы распознавания биометрии ребенка/законного представителя
3) тип помещения: закрытое, отапливаемое, проветриваемое
4) пожарная безопасность: система оповещения, план эвакуации, огнетушители, сигнализация, пожарные выходы с обозначением
5) доступная среда: пандусы, при необходимости подъемники (для проведения занятий с детьми с ограниченными возможностями)
6) санитарные условия: соответствие СанПиН (санитарно-эпидемиологическим требованиям); ежедневная уборка, проветривание, кварцевание; обеспечение питьевого режима; медицинская аптечка
7) туалеты: раздельные для мальчиков и девочек, обеспеченные бумагой и санитайзерами
8) расписание занятий (уроков, учителей)
2
Спортивные секции
Помещение:
1) высота потолка: не менее 7 метров для занятий с мячом, не менее 3 метров для иных видов занятий
2) площадь помещения: от 100 квадратных метров
Для проведения занятий, кроме шахмат, шашек и киберспорта:
2) раздевалки: раздельные для мальчиков и девочек
3) душевые: раздельные для мальчиков и девочек, противоскользящее покрытие пола, горячая и холодная вода, шторки или перегородки, душевы кабины
4) шкафчики: для хранения одежды, в количестве не менее максимального человек в группе
5) Размер бассейна: от 25×8 м (на 4-5 дорожки), Глубина: 1,2–1,8 м безопасна для начинающих, Температура воды: 26–28°C
Общий инвентарь для разных видов спорта:
Спортивный инвентарь (по видам спорта):
• Единоборства : татами, кимоно, пояса, борцовки, шлемы, борцовские ковры.
• Плавание: дорожки, буйки, стартовые тумбы, очки, доски, спаскруг, инвентарь для адаптивного плавания (жилеты, ленты).
• Шашки/шахматы: доски, фигуры, таймеры, тактильные доски и фигуры, говорящие часы.
• Футбол, футзал, мини футбол, волейбол, баскетбол (инклюзия): мячи, ворота, стойки, адаптированные мячи.
• ОФП: скакалки, мячи, гантели, коврики, эспандеры, шведская стенка, гимнастические скамейки, маты.
Дополнительный и вспомогательный инвентарь:
• Аптечка,
• Звуковая/световая система,
• ТренажҰры (по видам спорта),
• Таймеры,
• Тренировочные снаряды (мячи, мешки, манекены и т.д.),
• Хозяйственный инвентарь: швабры, ведра, шкаф для уборочного инвентаря
По направлению культуры:
Вид занятий (кружков/секций)
Критерии по оснащению (инвентаря/помещений)
1
Все виды кружков и секций
Помещение:
1) видеонаблюдение: действующая система видеонаблюдения, в местах общего пользования (кроме душевых, раздевалок и туалетов), на входе/выходе со временем хранения видеоархива не менее 30 календарных дней
2) аппаратный контроль посещаемости: терминалы генерации QR или терминалы распознавания биометрии ребенка/законного представителя (в случае наличия приказа администратора контроля табелей посещаемости о внедрении аппаратного контроля посещаемости занятий)
3) тип помещения: закрытое, отапливаемое, проветриваемое
4) пожарная безопасность: система оповещения, план эвакуации, огнетушители, сигнализация, пожарные выходы с обозначением
5) доступная среда: пандусы, при необходимости подъемники (для проведения занятий с детьми с ограниченными возможностями)
6) санитарные условия: Санитарно-эпидемиологических требований к внешкольным объектам в соответствии с Санитарными правилами "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования", утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года КР ДСМ-76(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под 23890)-для организации культуры ,спорта ,дополнительного образования для детей(целевой ваучер)ежедневная уборка, проветривание, кварцевание (по графику); наличие журналов дезинфекции и уборки; обеспечение питьевого режима (кулер, бачок с водой); медицинская аптечка, пост первой помощи
7) туалеты: раздельные для мальчиков и девочек, обеспеченные бумагой и санитайзерами
8) расписание занятий (уроков, учителей)
21
Творческие, обучающие и познавательные кружки
Помещение:

1) Төбе биіктігі: кемінде 2,8 метр;
2) Температура режимі: +18°C-тан +22 °C-қа дейін, термометрлердің болуы;
3) Үй-жайдың алаңы: әрбір балаға кемінде 1,5 шаршы метр жұмыс кеңстігі есебінен;
Материалдық-техникалық жарақтандыруға қойылатын ең аз талаптар:
2.1 Бейнелеу өнері үйірмелері
1.
Кескіндеме, сурет салу
Мольберт, үстелдер, орындықтар, қылтаяқшалар, қарындаштар,өшіргіштер, сұйықтарға арналған сыйымдылықтар
2.
Графика
Станоктар, үстелдер, орындықтар, қарындаштар, өшіргіштер, сиялар
3.
Көркем фотосурет
Үстелдер, орындықтар, фотостендтер, компьютерлер, түрлі-түсті принтерлер, фотоаппараттар
4.
Керамика және мүсін
Үстелдер, орындықтар, қыш шеңбер, сазды күйдіруге арналған пеш, қыш құралдары, сұйықтыққа арналған сыйымдылықтар, алжапқыштар, қылтаяқшалар, нақыштауға арналған құралдар
5.
Мүсіндеу
Үстелдер, орындықтар, тақталар мен қабырғалар, сйықтықтарға арналған сыйымдылықтар, алжапқыштар

1) высота потолка: не менее 2,8 метров
2) температура: от +18 до +22 °C, наличие термометров
3) площадь помещения: от 1,5 квадратных метров рабочей площади на 1 ребенка
Минимальные требования к материально-техническому оснащению:
2.1 Изобразительное искусство
1.
Живопись и рисования
Мольберт, столы, стулья, кисти, карандаши, ластики, емкости для жидкостей
2.
Графика
Мольберт, столы, стулья, карандаши, ластики, чернила
3.
Художественная фотография
Столы, стулья, стенды для фото, компьютеры, цветные принтеры, фотоаппараты
4.
Керамика и скульптура
Столы, стулья, гончарный круг, печь для обжига глины, гончарные инструменты, емкости для жидкостей, фартуки, кисти, инструменты для гравировки
5.
Лепка
Столы, стулья, доски и стеки, емкости для жидкостей, фартуки

2.2 Вокалдық үйірмелер
6.
Эстрадалық вокал
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, пианино немесе басқа да ұқсас аспап,, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар
7.
Вокалдық ансамбль және хормен ән айту
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, пианино немесе басқа да ұқсас аспап,, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар
8.
Халық әні
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, пианино немесе басқа да ұқсас аспап,, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар, пюпитрлар, халықтық аспаптар
2.3 Би үйірмелері
9.
Ұлттық "Халықтық) билер
Айналар, станоктар дыбыстық жабдықтар, паркет немесе линолеум, жеке кілемшелер
10
Балет
Айналар, станоктар дыбыстық жабдықтар, паркет немесе линолеум, жеке кілемшелер
11.
Заманауи (Эстрадалық) билер
Айналар, станоктар дыбыстық жабдықтар, паркет немесе линолеум, жеке кілемшелер
12.
Хореографиялық ансамбль
Айналар, станоктар дыбыстық жабдықтар, паркет немесе линолеум, жеке кілемшелер
13.
Бал билері
Айналар, станоктар дыбыстық жабдықтар, паркет немесе линолеум, жеке кілемшелер
2.4 Театр және кино үйірмелері
14.
АктҰрлік өнер және сахналық сөйлеу
Үстелдер, орындықтар айна, реквизиттер, сахналық костюмдер, экран, дыбыстық құрылғылар, мінбелер, материалдар
15.
Цирк өнері
Цирк өнеріне қатысты құарладар, арнайы үстелдер мен орындықтар, реквизиттер, т.б.
16.
Қуыршақ үйірмесі
Ширмалар, реквизиттер, қуыршақтар, дыбыс жазу құрылғылары, экран, материалдар, үстел, орындық, т.б.
17.
Режиссерлік өнер
Үстелдер, орындықтар, компьютерлер, т.б.
18.
Компьютерлік графика, анимация және мультипликация
Үстелдер, орындықтар, компьютерлер, компьютерлік бағдарламалар, т.б.
19.
Бейнетүсірілім және монтаждау
Үстелдер, орындықтар, компьютерлер, бейнекамералар, т.б.
2.5 Декоративтік-қолданбалы шығармашылық үйірмелер
20.
Тоқу, кілем тоқу
Тоқыма станогы, қайшы, тарақ, пышақ, ілмек пышақ, таяқша, түрлі жіптер, үстелдер орындықтар, тоқу процесіне қатысты материалдар
21.
Кестелеу
Инелер, метрлер, қайшылар, тігін машиналары, кестелеуге қажетті материалдар (жіптер және маталар), орындықтар, қарындаштар
22.
Бисермен өру
Үстердер, орындықтар, иіргіш, станок, бисерлі ине,жалпақ суреттерді тоқуға арналған станок, бисермен өру процесіне қажетті құрал-жабдықтар (ілмек, қайшы, дөңгелек тістеуік, түйреуіш, қылтаяқшалар, бисер моншақтар, стекярус, кримп, қысқыштар, түйреуіштер, байланыстырушы сақиналар, коннектор, спейсер шынжыр т.б.)
23.
Тоқу
Үстелдер, орындықтар, спицтер, ілгектер, түйреуіштер, инелер, помпондар жасауға арналған құрылғы, бауларды тоқуға арналған құрылғыдар және басқа да тиісті құрал-саймандар
24.
Киіз басу (тоқу)
Үстелдер, орындықтар, инелер, төсемдер, ойықтар, фильц машинасы, пуходерка, қайшы, қарындаштар, сұйықтықтарға арналған сыйымдылықтар, алжапқыштар
25.
Ағаш ою
Үстелдер, орындықтар, қашаулар, балғалар, ара, жонғыш, милка, пышақтар, станоктар, шағын бұрғылар( бормашиналар), бұрауға арналған фразерлер, электр жонғыштар, ажарлағыш машиналар, скобель, тесу қысқыштар, сызғыш, шаршы, протектор, рулетка, алжапқыш, рейсмус
26.
Зергерлік өнер
Үстелдер, орындықтар, қысқыштар, егегіштер, шағын бұрғылар (бор машиналар), бұрғылар, фрезалар, тістегіштер, дөңгелек тістегіштер, ұлғайтқыштар, жылтырату және ажаралау жабдығы, нақыштауға және балқытуға арналған жабдықтар т.б.
27.
Макраме
Үстелдер, орындықтар, әртүрлі жуандықтағы жіптер, таспалар, баулар, қайшылар, сақиналар,макраме тоқуға арналған құрал-жабдықтар
28.
Құрақ тігу
Үстелдер, орындықтар, тігін машиналары, әртүрлі маталар, әртүрлі жуандықтағы жіптер, инелер, қайшылар, т.б.
29.
Тері өңдеу
Үстелдер, орындықтар, кілемше-мат, пышақтар, сызғыш, теріге арналған маркер, шило, қайшы, ине, балға, қашау, тескіш, тері өңдеуге қатысты құрал-жабдықтар
30.
Батик
Үстелдер, орындықтар, батикке арналған бояулар, қылтаяқшалар, суық және ыстық батикке арналған құралдар, сұйықтыққа арнналған сыйымдылықтар, алжапқыштар, т.б.
31.
Қағазбен модельдеу, оригами
Үстелдер, орындықтар, қайшылар, түрлі-түсті қағаздар, қылтаяқшалар, қарындаштар және т.б.

2.2 Вокальные кружки
6.
Эстрадный вокал
Столы, стулья, звуковое оборудование с микрофонами, фортепиано или другой родственный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах, зеркала
7.
Вокальный, хоровой ансамбль
Столы, стулья, фортепиано или другой родственный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах, зеркала
8.
Народное пение
Стулья, столы, пюпитры, аккомпанирующий инструмент (если требуется), звукопоглощающая ткань на стенах, зеркала
2.3 Танцевальные кружки
9.
Национальные (народные) танцы
Зеркала, станки, звуковое оборудование, паркет или линолеум, индивидуальные коврики
10.
Балет
Зеркала, станки, звуковое оборудование, паркет или линолеум, индивидуальные коврики
11.
Современные (эстрадные) танцы
Зеркала, станки, звуковое оборудование, паркет или линолеум, индивидуальные коврики
12.
Хореографический ансамбль
Зеркала, станки, звуковое оборудование, паркет или линолеум, индивидуальные коврики
13.
Бальные танцы
Зеркала, станки, звуковое оборудование, паркет или линолеум, индивидуальные коврики
2.4 Кружки театра и кино
14.
АктҰрское искусство и сценическая речь
Столы, стулья, ширма, реквизиты, костюмы, зеркала
15.
Цирковое искусство
Столы, стулья, инструменты и предметы в зависимости от вида
16.
Кукловождение
Столы, стулья, куклы, ширмы
17.
Режиссерское искусство
Столы, стулья, компьютеры
18.
Компьтерная графика, анимация и мультипликация
Столы, стулья, компьютеры
19.
Видеосъемка и монтаж
Столы, стулья, компьютеры, видеокамеры
2.5 Кружки декоративно-прикладноготворчества
20.
Ткачество, ковроткачество
Ткацкий станок, ножницы, гребень, колотушка, нож-крючок, палочка, столы, стулья,
21.
Вышевка
иглы, пяльцы, ножницы, швейные машины, столы, стулья, карандаши
22.
Бисероплетение
Столы, стулья, прялка (спиннер), станок, бисерная иголка, станок для плетения плоских картин, крючок, ножницы, круглогубцы, плоскогубцы, кусачки, пинцет, булавка, кисти, бисер, бусины, стеклярус, кримп, зажимы, пины, обниматели, соединительные колечки, коннектор, спейсер цепочка, карабин, замочек-застежка, концевик, держатель, основы для украшений
23.
Вязание
Столы, стулья, спицы, крючки, булавки, иглы, устройство для изготовления помпонов, маркеры, счетчики рядов, приспособления для плетения шнуров, разделитель нитей, кольца для обвязывания крючком, устройство для изготовления цветков
24.
Валяние/войлока
Столы, стулья, иглы, подложки, наперстки, фильцевальная машинка, пуходерка, ножницы, карандаши, емкости для жидкостей, фартуки
25.
Резьба по дереву
Столы, стулья, стамески, молотки, пила, лобзик, милка, ножи, станки, мини-дрели (бормашины), фрезеры для резьбы, электролобзики, шлифовальные машины, скобель, стусло, струбцины, тиски, зажимы, линейка, угольник, транспортир, ярунок, малка, отвес, юстир, уровень, кронциркуль, штангенциркуль, нутромер, рейсмус, циркуль, рулетка, карандаши, емкости для жидкостей, фартуки
26.
Ювелирное искусство
Столы, стулья, тиски, напильники, мини-дрели (бормашины), сверла, фрезы, плоскогубцы, круглогубцы, ножницы, кусачки, лупы, бинокуляры,
микроскопы, карандаши, кисти, полировальное и шлифовальное оборудование, шлифовальные круги, щетки компьютер, инструменты для гравировки и плавки металла, емкости для жидкостей, фартуки
27.
Макраме
Столы, стулья
28.
Лоскутное шитье
Столы, стулья, иглы, швейные машины
29.
Обработка кожи
Столы, стулья, коврик-мат, ножи для резки,
линейка, маркер для кожи, шило, ножницы, иглы, молоток, стамески, пробойники, тески, емкости для жидкостей, фартуки
30.
Батик (роспись по ткани)
Столы, стулья, краски для батика, кисти, инструменты для холодного и горячего батика, емкости для жидкостей, фартуки
31.
Бумажное моделирование (оригами)
Столы, стулья, ножницы, ножи, доски, линейки, кисти, карандаши

2.6 Заманауи АРТ-индустрия үйірмелері
32.
Визаж, грим
Айналар,гримдеу құралдары, орындықтар, материалдар, шамдар, косметикалық жинынтықтар
33.
Модельдік өнер
Подиум, орындықтар, дыбыстық жабдықтар, т.б.
34.
Киімдерді үлгілеу, пішу және тігу
Үстелдер, орындықтар, тігін машиналары, шамдар, қайшылар,оверлок, үтік, манекен, маталар, т.б.
35.
Флористика, икебана
Үстелдер, орындықтар, секаторлар, гүлдер, қайшылар, тістеуіктер, т.б.
2.7 Аспаптық орындаушылық үйірмелер
36.
Пернелі аспаптар
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар, пюпитрлар, пернелі аспаптар, т.б.
37.
Ішекті аспаптар
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар, пюпитрлар, ішекті аспаптар, т.б.
38.
Үрмелі аспаптар
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар, пюпитрлар, ішекті аспаптар, т.б.
39.
Эстрадалық аспаптар
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар, пюпитрлар, эстрадалық аспаптар, т.б.
40.
Ұрмалы-соқпалы аспаптар
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар, пюпитрлар, ұрмалы-соқпалы аспаптар, т.б.
41.
Халық аспаптары
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар, пюпитрлар, халық аспаптары, т.б.
42.
Аспаптық ансамбль
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар, пюпитрлар, музыкалық аспаптар, т.б.
43.
Домбыра
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдықтары, қабырғадағы дыбыс сіңіргіш мата, айналар, пюпитрлар, домбыралар, т.б.
2.8 Музей ісі үйірмелері
44.
Өлкетану, гид (экскурсия жүргізушісі)
Үстелдер, орындықтар, әдебиеттер, интернет,
45.
Археология
Үстелдер, орындықтар, компьютерлер, карталар, археологиялық жұмыстарға қатысты құарл-жабдықтар
46.
Мәдени құндылықтарды реставрациялау
Үстелдер, орындықтар,компьютерлер, реставрациялауға қажетті құрал-жабдықтар
2.9 Әдеби үйірмелер
47.
Айтыс
Үстелдер, орындықтар, әдебиеттер, домбыра,
48.
Поэзия, проза
Үстелдер, орындықтар, әбебиеттер
49.
Көркем оқу
Үстелдер, орындықтар, әдебиеттер, домбыра,
50.
Шешендік өнер
Үстелдер, орындықтар, әбебиеттер,трибуналар

2.6 Кружки современной АРТ индустрий
32.
Визаж грим
Столы, стулья, кисти, лампа, зеркала
33.
Модельное исскуство
Подиум, стулья, звуковое оборудование
34.
Моделирование одежды, кройка,шитье,
Столы, стулья, швейные машины, светильники, ножницы, оверлог, утюг, манекен
35.
Флористика,икебаны
Столы, стулья, секаторы, пластмассовые цветы, ножницы, кусачки
2.7 Кружки инструментального исполнительства
36.
Клавишные инструменты
Столы, стулья, фортепиано или другой родственный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах, клавишные инструменты
37.
Струнные инструменты
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, фортепиано или другой родственный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах, струнные инструменты
38.
Духовые инструменты
Столы, стулья, фортепиано или другой родственный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах, духовые инструменты
39.
Эстрадные инструменты
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, фортепиано или другой родственный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах, эстрадные инструменты
40.
Ударные инструменты
Столы, стулья, фортепиано или другой родственный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах, ударные инструменты
41.
Народные инструменты
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, фортепиано или другой родственный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах
42.
Инструментальный ансамбль
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, фортепиано или другой родственный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах, народные инструменты
43.
Домбыра
Столы, стулья, школьная или маркерная доска, пюпитры, домбра, звукопоглощающая ткань на стенах, зеркала
2.8 Кружки музейного дела
44.
Краеведение,гид (экскурсовод)
Столы, стулья, литература, интернет
45.
Археология
Столы, стулья, компьютеры, карты, шпатели, лопаты, ковшовый шнек, совок, поддон, просеиватель, флотационное устройство, кисти, весы, перчатки
46.
Реставрация культурных ценностей
Столы, стулья, компьютеры, ручка pH-измеритель, Станок для шифрования переплетной кожи, Электрическая люминесцентная пленка, Аэрозольный генератор реставрационный, Генератор пара, Реставрационный шпатель, Очиститель реставрационный, Музейный Пылесос, Парогенератор-очиститель с функцией всасывания, Реставрационный лазер, Реставрационный Паровой Карандаш, Реставрационные утюжки, прессы, ванны, сушилки, мольберты, резаки, столярные инструменты
2.9 Литературные кружки
47.
Айтыс
Столы, стулья, литература, домбра
48.
Поэзия и проза
Столы, стулья, литература
49.
Художестненное чтение
Столы, стулья, литература
50.
Ораторское исскуство
Столы, стулья, трибуны