2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 30/1 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 15-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7, 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 389 707,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 828 692 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 559 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 236 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 516 220,4 мың теңге;
2) шығындар – 9 699 544,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 878 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 864 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 986 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 310 714,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 310 714,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 282 439,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 986 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 261,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 11.05.2025 № 31/14 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2025 № 33/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салықтан;
2) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;

Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 30/1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
В соответствии со статьями 7, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 389 707,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 828 692 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 559 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 236 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 516 220,4 тысяч тенге;
2) затраты – 9 699 544,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 878 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 864 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 986 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 310 714,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 310 714,8 тысяч тенге:
поступление займов – 282 439,5 тысяч тенге;
погашение займов – 6 986 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 261,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 11.05.2025 № 31/14 (вводится в действие с 01.01.2025); от 27.08.2025 № 33/8 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.10.2025 № 34/1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) корпоративного подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
2) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;

3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығынан;
5) бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, нефрасқа, жеңіл көмірсутектер қоспаларына және экологиялық отынға ақцизден;
6) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақысынан;
7) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақысынан;
8) коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;
9) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрылады деп белгіленсін:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
5. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция түсімі 1 912 364 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 817 536 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Арай ауылдық округіне – 183 103 мың теңге;
Афанасьев ауылдық округіне – 12 000 мың теңге;
Аютас ауылдық округіне – 12 912 мың теңге;
Городецк ауылдық округіне – 135 996 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округіне – 12 000 мың теңге;
Новопокров ауылдық округіне – 162 269 мың теңге;
Приишим ауылдық округіне – 8 424 мың теңге;
Семипол ауылдық округіне – 271 332 мың теңге;
Сухорабов ауылдық округіне – 7 500 мың теңге;
Юбилейный ауылдық округіне – 12 000 мың теңге.

3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, сельского округа;
4) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
5) акциза на бензин (за исключением авиационного), дизельное топливо, газохол, бензанол, нефрас, смеси легких углеводородов и экологическое топливо;
6) платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
7) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
9) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2025 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, сельского округа;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет
поступлений от продажи основного капитала.
5. Утвердить поступление бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 912 364 тысяч тенге.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2025 год в сумме 817 536 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Арай – 183 103 тысяч тенге;
Афанасьевскому сельскому округу – 12 000 тысяч тенге;
Аютасскому сельскому округу – 12 912 тысяч тенге;
Городецкому сельскому округу – 135 996 тысяч тенге;
Жанажолскому сельскому округу – 12 000 тысяч тенге;
Новопокровскому сельскому округу – 162 269 тысяч тенге;
Приишимскому сельскому округу – 8 424 тысяч тенге;
Семипольскому сельскому округу – 271 332 тысяч тенге;
Сухорабовскому сельскому округу – 7 500 тысяч тенге;
Юбилейному сельскому округу – 12 000 тысяч тенге.

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсімі ескерілсін.
8. Бюджеттің төртінші деңгейдегі аудандық бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Аталған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімдігінің "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
9. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Аталған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімдігінің "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен нысаналы даму трансферттерінің түсімі ескерілсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімдігінің "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
11. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Сергеевка қаласының бюджетінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі 27 105 мың теңге сомасында көзделсін.
12. 2025 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 7 912 мың теңге сомасында бекітілсін.

7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
8. Учесть целевые текущие трансферты из районного бюджета четвертому уровню бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025- 2027 годы".
9. Учесть в бюджете района на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского и областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025 - 2027 годы".
10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025- 2027 годы".
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем бюджетных изъятий, передаваемых из бюджета города Сергеевки в районный бюджет в сумме 27 105 тысяч тенге.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 7 912 тысяч тенге.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 27.08.2025 № 33/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2025 жылға жергілікті атқарушы органның қарыз лимиті 6 986 мың теңге сомасында белгіленсін.
14. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 26/2 "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешімі;

Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27.08.2025 № 33/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 6 986 тысяч тенге.
14. Признать утратившими силу следующие решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 26/2 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025-2027 годы";

2) Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 27 ақпандағы № 28/3 "Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 26/2 "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі.
15. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының төрағасы Қ. Жанғожинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2025 жылғы 5 мамырдағы
№ 30/1 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Шал ақын ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 11.05.2025 № 31/14 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2025 № 33/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5

2) решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 февраля 2025 года № 28/3 "О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 26/2 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025-2027 годы".
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области К. Жангужинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 5 мая 2025 года № 30/1
Бюджет района Шал акына на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решений маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 11.05.2025 № 31/14 (вводится в действие с 01.01.2025); от 27.08.2025 № 33/8 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.10.2025 № 34/1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5

23 800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
409 006
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
75 159
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75 159
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 159
2
Әлеуметтiк көмек
283 129
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
283 129
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 002
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 099
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 250
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 008
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 497
017
Мүгедектігі бар адамды риабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
82 273
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі
іс-шараларды іске асыру
3 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50 718
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 718
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 586
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
632
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 057 297,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
451 583,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
451 583,5
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
133 647
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
317 936,5
2
Коммуналдық шаруашылық
3 523 773,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 523 773,6
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
212 215,7
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

23 800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
409 006
1
Социальное обеспечение
75 159
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 159
005
Государственная адресная социальная помощь
75 159
2
Социальная помощь
283 129
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
283 129
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 002
006
Оказание жилищной помощи
1 099
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 250
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 008
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 497
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
82 273
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
3 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50 718
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 718
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 586
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
632
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 057 297,1
1
Жилищное хозяйство
451 583,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
451 583,5
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
133 647
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
317 936,5
2
Коммунальное хозяйство
3 523 773,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 523 773,6
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
212 215,7
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

40 444
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
62 860
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 860
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 000
02
Қорғаныс
32 237
1
Әскери мұқтаждар
12 926
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 926
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12 926
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
19 311
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 311
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 380
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7 931
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмысты қ-атқару қызметі
22 600
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
500
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
500
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
500
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
22 100
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 100
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
22 100
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
333 104
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
38 033
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 033
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38 033
2
Әлеуметтiк көмек
247 551
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
247 551
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 002
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 099
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 250
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 008
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 497
017
Мүгедектігі бар адамды риабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

40 444
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
62 860
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
53 860
003
Капитальные расходы государственного органа
9 000
02
Оборона
32 237
1
Военные нужды
12 926
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 926
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12 926
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
19 311
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 311
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 380
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7 931
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
22 600
6
Уголовно-исполнительная система
500
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
500
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
500
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
22 100
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 100
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22 100
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
333 104
1
Социальное обеспечение
38 033
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 033
005
Государственная адресная социальная помощь
38 033
2
Социальная помощь
247 551
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
247 551
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 002
006
Оказание жилищной помощи
1 099
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 250
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 008
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 497
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью