2026-2028 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 2-36 с шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына, 85-бабының 2-тармағына, 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 752 877,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 288 615,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 719 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 425 543,2 мың теңге;
2) шығындар –4 638 935,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 951 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 60 550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 599 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -906 008,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнай емес тапшылығы (профициті) – -906 008,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 906 008,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 768 794 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 751 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 193 965,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 24.06.2026 № 2-41 с шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) республикалық бюджетке есепке жатқызылатын ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторының ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, корпоративтік табыс салығы;
2) мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2025 года № 2-36 с.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 85, статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы — 3 752 877,7 тысяч тенге:
налоговые поступления — 1 288 615,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 36 719 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 2 425 543,2 тысяч тенге;
2) затраты — 4 638 935,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 19 951 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 60 550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 599 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -906 008,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета— -906 008,9 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 906 008,9 тысяч тенге:
поступление займов – 768 794 тысяч тенге;
погашение займов – 56 751 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 193 965,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.06.2026 № 2-41 с (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) корпоративный подоходный налог, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства, зачисляемых в республиканский бюджет, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

3) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке төлеген және аударған, арнаулы мобильдік қосымша пайдаланылатын арнаулы салық режимін қолданатын және Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес орындаушылар болып табылатын дара кәсіпкерлердің кірістерінен алынатын жеке табыс салығы;
4) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
5) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғаларға салынатын мүлік салығын қоспағанда, жеке және заңды тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге салынатын мүлік салығы;
6) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елді мекендер жерлеріне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
7) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілген тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралы салығын қоспағанда, көлік құралы салығы;
8) бірыңғай жер салығы;
9) мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген, құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыра қайнату өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген жеңіл автомобильдерге (мүгедектігі бар адамдарға арнайы жасалған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, мұнай еріткішке, жеңіл көмірсутектер қоспасына және экологиялық отынға акциздер;
10) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
11) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ аумағындағы кең таралған пайдалы қазбаларға, жерасты суларына және емдік балшықтарға салынатын пайдалы қазбаларды өндіру салығын қоспағанда және мұнай секторының ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, кең таралған пайдалы қазбаларға, жерасты суларына және емдік балшықтарға салынатын пайдалы қазбаларды өндіру салығы;

3) индивидуальный подоходный налог с доходов индивидуальных предпринимателей, применяющих специальный налоговый режим с использованием специального мобильного приложения и являющихся исполнителями в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан, уплаченный и перечисленный Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в районный (города областного значения) бюджет в соответствии с законами Республики Казахстан;
4) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
5) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
6) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города районного значения, села, поселка;
7) налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
8) единый земельный налог;
9) акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
пивоваренную продукцию с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенную на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного), дизельное топливо, газохол, бензанол, нефрас, смесь легких углеводородов и экологическое топливо;
10) плата за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
11) налог на добычу полезных ископаемых на общераспространенные полезные ископаемые, подземные воды и лечебные грязи, за исключением налога на добычу полезных ископаемых на общераспространенные полезные ископаемые, подземные воды и лечебные грязи, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа, и за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;

12) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензиялар бергені үшін алым);
13) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
14) коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
15) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
16) жылжымалы мүлік кепілін және кеме ипотекасын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ әуе кемесін тіркеуден алып тастауға және әкетуге кері қайтарып алынбайтын өкілеттікті мемлекеттік тіркегені үшін алым;
17) жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
18) консулдық алымнан басқа, мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудандық (облыстық маңызы бар қала) әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне төленетін дивидендтер;
аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне төленетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің басқаруындағы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан тұрғынжайларды жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) коммуналдық меншіктен түсетін өзге де кірістер;
2) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;

12) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
13) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
14) сбор за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
15) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
16) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна, а также государственную регистрацию безотзывного полномочия на дерегистрацию и вывоз воздушного судна;
17) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
18) государственная пошлина, кроме консульского сбора.
3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению районного (города областного значения) акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в районной (города областного значения) коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в районной (города областного значения) коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества районной (города областного значения) коммунальной собственности, за исключением доходов от аренды имущества районной (города областного значения) коммунальной собственности, находящегося в управлении акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в районной (города областного значения) коммунальной собственности, за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
прочие доходы от районной (города областного значения) коммунальной собственности;
2) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
3) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;

4) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар;
5) жергілікті атқарушы органдар тартатын гранттар;
6) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін өзге де салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
2) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайларды жекешелендіруден түсетін түсімдер;
3) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
4) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Аудандық бюджетке түсетін трансферттер облыстық бюджеттен және ауылдық округтер бюджеттерінен түсетін трансферттер болып белгіленсін.
6. Аудандық бюджетке аудандық бюджеттен берілген несиелерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының несиелерінен түсетін түсімдер қамтылатыны белгіленсін.
7. Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берiлетiн субвенциялар 851 405 мың теңге сомасында қарастырылсын.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға резерві 23 499 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. Ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
10. 2026 жылдың аудан бюджетінің шығындарында 451.007. "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша 5-қосымшаға сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек қарастырылатыны белгіленсін.
11. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын жүзеге асыруға арналған бюджеттік кредиттер ескерілсін.
12. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) санаторлық-курорттық емделуге;
2) протездік-ортопедиялық құралдарға;
3) сурдотехникалық құралдарға;
4) тифлотехникалық құралдарға;
5) арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар);

4) штрафы, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
5) гранты, привлекаемые местными исполнительными органами;
6) прочие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет.
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
2) поступления от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
3) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
4) плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка.
5. Установить, что поступлениями трансфертов в районный бюджет являются трансферты из областного бюджета и бюджетов сельских округов.
6. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
7. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района в сумме 851 405 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 23 499 тысяч тенге.
9. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов, согласно приложению 4.
10.Установить, что в расходах районного бюджета на 2026 год по бюджетной программе 451.007. "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" предусмотрены социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан, согласно приложению 5.
11. Учесть в районном бюджете на 2026 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
12. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на санаторно-курортное лечение;
2) на протезно-ортопедические средства;
3) на сурдотехнические средства;
4) на тифлотехнические средства;
5) на специальные средства передвижения (кресло-коляски);

6) жаңа бастамаларға;
7) психикалық кемістігі бар балаларға арналған санаторий-курорттық емдеу;
8) гигиеналық құралдар (жөргектер);
9) отбасын қолдау орталығының ағымдағы мазмұны;
10) КТUL-343 "Солтүстік Қазақстан облысы шекарасы–Ақмола облысының шекарасы" аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуге;
11) КТUL-84 "Ақбұлақ- Жас Ұлан" 0-26 км аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуге;
12) КTUL-341 "Қулыкөл-Қаратал-Береке" 0-5,3 км (5,3 км) аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуге;
13) КTUL-100 "Көктерек-Тоспа-Жасқайрат-Қайрат" 30,0-78,8 км аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуге;
14) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
15) орталықтандырылған кітапхана жүйесінің ғимаратын күрделі жөндеуге;
16) мәдениет мекемелерін ұстау;
17) жергілікті атқарушы органдар бойынша мемлекеттік қызметшілердің төменгі санаттарына лауазымдық айлықақыларын арттыруға;
18) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
19) Бидайық ауылында спорт залы үшін блоктық-модульдік қазандық сатып алуға;
20) Бидайық ауылында жасанды жабыны бар шағын футбол алаңын орнатуға;
21) ауылдық елді мекендерді дамыту және салу схемаларын кезең-кезеңімен әзірлеу және түзету бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге;
22) Көбенсай ауылындағы су көтергіш бөгеттің гидротехникалық құрылыстарын көп факторлы тексеруге;
23) "Екі көз" 2 терезелі су өткізу құрылысының гидротехникалық құрылыстарын көп факторлы тексеруге.

6) на новые инициативы;
7) санаторно-курортное лечение для детей с ментальным нарушением;
8) гигиенические средства (подгузники);
9) текущее содержание Центра поддержки семьи;
10) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTUL-343 "Граница Северо-Казахстанской области - граница Акмолинской области";
11) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТUL-84 "Акбулак – Жас Улан" км 0-26;
12) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КTUL-341 "Кулыколь – Каратал – Береке" км 0-5,3 (5,3 км);
13) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТUL-100 "Коктерек-Тоспа-Жаскайрат-Кайрат" км 30,0-78,8;
14) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
15) на капитальный ремонт здания централизованной библиотечной системы;
16) содержание учреждений культуры;
17) на повышение должностных окладов низовым категориям государственных служащих по местным исполнительным органам;
18) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
19) на приобретение блочно-модульной котельной для спортивного зала в селе Бидайык;
20) на устройство мини-футбольного поля с искусственным покрытием в селе Бидайык;
21) на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по поэтапной разработке и корректировке схем развития и застройки сельских населенных пунктов;
22) на многофакторное обследование гидротехнических сооружений водоподъҰмной плотины у села Кобенсай;
23) на многофакторное обследование гидротехнических сооружений 2-оконного водопропускного сооружения "Екі көз".

Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2026-2028 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
13. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.

Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы".
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты в бюджеты сельских округов.

Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2026-2028 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
13-1. 6-қосымшаға сәйкес 2026 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бос қалдықтар есебінен 2026 жылға арналған бюджет шығыстары қарастырылсын.

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы".
13-1. Предусмотреть расходы бюджета на 2026 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2026 года, согласно приложению 6.

Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 31.03.2026 № 2-38 с шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы С. Саниев
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 2-36 c шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31.03.2026 № 2-38 с (вводится в действие с 01.01.2026).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата С. Саниев
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 22 декабря 2025 года № 2-36с
Бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2026 год

1 105 010,4
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
54 972,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
53 392,5
005
Мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1 579,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
302 744,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
242 504
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
60 240,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 213
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
663
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
550
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
293 451,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 137,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
203 313,6
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
102 335
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 035
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
35 400
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
350 295
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 330
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
38 983,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
238 981,5
02
Қорғаныс
43 547,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 082
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі
іс-шаралар
10 082
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33 465,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9 458,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
24 007
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 148
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)

1 105 010,4
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
54 972,2
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
53 392,5
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 579,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
302 744,1
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
242 504
003
Капитальные расходы государственного органа
60 240,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 213
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
663
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
550
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
293 451,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
90 137,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
203 313,6
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
102 335
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
66 035
003
Капитальные расходы государственного органа
900
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
35 400
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350 295
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
72 330
003
Капитальные расходы государственного органа
38 983,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
238 981,5
02
Оборона
43 547,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 082
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 082
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33 465,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9 458,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
24 007
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 148
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

12 148
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 148
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
384 487,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41 759
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
41 759
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
250 579
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 825
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
525
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40 969
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
270
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90 332
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
69 357
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
39 301
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92 149,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 307,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
842
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
12 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
961 938,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
758 781,7
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
708 254
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
50 527,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
182 945,4
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
25 500
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
21 555

12 148
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 148
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
384 487,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41 759
005
Государственная адресная социальная помощь
41 759
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
250 579
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 825
006
Оказание жилищной помощи
525
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40 969
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
270
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90 332
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
69 357
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
39 301
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92 149,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
79 307,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
842
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
12 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
961 938,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
758 781,7
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
708 254
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
50 527,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
182 945,4
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
25 500
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
21 555

026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
35 890,4
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
100 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
20 211
029
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
20 211
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
642 388,2
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
100 457
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
100 457
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
157 406,2
036
Мәдениет объектілерін дамыту
157 406,2
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
64 643
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 647
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
10 561
007
Әр түрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
24 435
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
20
021
Спорт нысандарын дамыту
20
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
170 048
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
40 940
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
128 198
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
910
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
149 814
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 717
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
30 249
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
70 498
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
83 792
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
55 765
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
35 890,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
100 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 211
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
20 211
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
642 388,2
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
100 457
009
Поддержка культурно-досуговой работы
100 457
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
157 406,2
036
Развитие объектов культуры
157 406,2
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
64 643
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
29 647
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
10 561
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
24 435
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20
021
Развитие объектов спорта
20
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
170 048
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
40 940
007
Функционирование районных (городских) библиотек
128 198
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
910
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
149 814
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
48 717
003
Капитальные расходы государственного органа
350
004
Реализация мероприятий в сфере
молодежной политики
30 249
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
70 498
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
83 792
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
55 765
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)

40969
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
40969
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 2-36 c шешіміне
6-қосымша
2026 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша бос бюджет қаражаты есебінен шығыстар
Ескерту. Шешім 6-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 31.03.2026 № 2-38 с (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 24.06.2026 № 2-41 с (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
1
2
3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
43 042,5
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
674
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
674
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
16 497,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1497,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15000
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
25871
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
25871
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
276 509
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
67876
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16133
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
5000
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
24111
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15632
050
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
7000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
38699,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)

40 969
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40 969
Приложение 6 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 22 декабря 2025 года № 2-36 с
Расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2026 года
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31.03.2026 № 2-38 с (вводится в действие с 01.01.2026); в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.06.2026 № 2-41 с (вводится в действие с 01.01.2026).
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
01
Государственные услуги общего характера
43 042,5
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
674
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
674
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16 497,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района
1497,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15 000
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
25871
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
25871
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
67876
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
67876
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16133
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5000
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
24111
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15632
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
38 699,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)