2026-2028 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Дзержинский ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 31/6 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Дзержинский ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 25 968 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 536 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 19 432 мың теңге;
2) шығындар – 28 455,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 487,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 487,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 487,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 12.03.2026 № 32/5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған ауылдық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
мүлкі Дзержинский ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлік салығы;
жер учаскесі Дзержинский ауылдық округінде орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
Дзержинский ауылдық округінде тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
2-1. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес ауылдық округ бюджетінің шығыстары 2025 жылы пайдаланылмаған, қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен көзделсін.

Об утверждении бюджета Дзержинского сельского округа Тимирязевского района на 2026-2028 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 31/6.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Дзержинского сельского округа Тимирязевского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 968,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 536,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 432,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28 455,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 487,8 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 487,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 487,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.03.2026 № 32/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории Дзержинского сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в Дзержинском сельском округе;
налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в Дзержинского сельском округе.
2-1. Предусмотреть расходы бюджета сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных в 2025 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 12.03.2026 № 32/5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Ауылдық округі бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдық округтің коммуналдық меншігінің кірістері;
ауылдық округтің бюджетіне басқа салықтық емес түсімдер.
4. Ауылдық округ бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.03.2026 № 32/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности сельского округа;
других неналоговых поступлений в бюджет сельского округа.
4. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения.

5. Ауылдық округ бюджетінде 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 17 050,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. Ауылдық округ бюджетінде 2026 жылға жоғары тұрған бюджеттерден түсетін нысаналы трансферттердің түсімі 2382 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А. Асанова
Тимирязев аудандық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 31/6 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Дзержинский ауылдық округінің бюджеті

5. Учесть, что в бюджете сельского округа предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета на 2026 год в сумме 17 050,0 тысячи тенге.
6. Учесть в бюджете сельского округа поступление целевых трансфетов из вышестоящих бюджетов на 2026 год в сумме 2382,0 тысячи тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата А. Асанова
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 24 декабря 2025 года № 31/6
Бюджет Дзержинского сельского округа на 2026 год

3) Таза бюджеттік кредиттеу
0
4) Қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
5) Бюджет тапшылығы (профицитi)
0
6) Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Тимирязев аудандық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 31/6 шешіміне
4-қосымша
Дзержинский ауылдық округі бюджетінің 2025 жылы пайдаланылмаған, қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстары
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 12.03.2026 № 32/5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

3) Чистое бюджетное кредитование
0
4) Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
5) Дефицит (профицит) бюджета
0
6) Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 24 декабря 2025 года № 31/6
Расходы бюджета Дзержинского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных в 2025 году
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.03.2026 № 32/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)