Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Яснополян ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 436/29 шешiмi
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Яснополян ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 71968 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22035 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1165 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48768 мың теңге;
2) шығындар – 79428 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7460 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -7460 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7460 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7460 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 500/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Яснополян ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптасатыны белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған Яснополян ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Яснополян ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 4401 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Яснополян ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Яснополян ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 3000 мың теңге сомасында ескерілсін.
4-1. 2026 жылға арналған Яснополян ауылдық округінің бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының қалдықтары есебінен 7460 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.

Об утверждении бюджета Яснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 436/29
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Яснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 71968 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22035 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1165 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48768 тысяч тенге;
2) затраты – 79428 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7460 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -7460 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7460 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7460 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 500/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета Яснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Яснополянского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Яснополянского сельского в сумме 4401 тысяча тенге.
4. Учесть в бюджете Яснополянского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Яснополянского сельского в сумме 3000 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в бюджете Яснополянского сельского округа на 2026 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 7460 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 500/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен Яснополян ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 40585 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының төрағасы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 436/29 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Яснополян ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 500/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Яснополянского сельского округа на 2026 год в сумме 40585 тысяч тенге
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2025 года № 436/29
Бюджет Яснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026 год