Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 432/29 шешiмi.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 125383 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10336 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 115047 мың теңге;
2) шығындар – 125434,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кренесиелеу – 0 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -51,4 мың теңге;
6) мұнай емес тапшылық (бюджет профициті) – -51,4 мың теңге
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 496/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптасатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне 82296 мың теңге сомасында трансферттер түсімі белгіленсін.
4. 2025 жылыға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне трансферттердің түмсімдері 7420 мың теңге сомасы белгіленсін.
4-1. 2026 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының қалдықтары есебінен 51,4 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.

Об утверждении бюджета Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 432/29.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тендыкского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 125383 тысяч тенге:
налоговые поступления –10336 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115047 тысяч тенге;
2) затраты – 125434,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 51,4 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -51,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 51,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 496/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Установить в бюджете Тендыкского сельского округа на 2026 год поступление трансфертов из областного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа в сумме 82296 тысяч тенге.
4. Установить в бюджете Тендыкского сельского округа на 2026 год поступление трансфертов из районного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа в сумме 7420 тысяч тенге.
4-1. Учесть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2026 год расходы за счет остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 51,4 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 10.03.2026 № 451/30 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 23549 мың теңге сомасы белгіленсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының төрағасы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 432/29 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10.03.2026 № 451/30 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа на 2026 год в сумме 23549 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2025 года № 432/29
Бюджет Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026 год