Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 428/29 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 79 068 мың теңге:
салықтық түсімдер – 15 571 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 63 497 мың теңге;
2) шығындар – 83 266,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
каржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 198,5 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 4 198,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4198,5 мың теңге:
карыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4198,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 493/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде Краснополян ауылдық округінің бюджетіне облыстық бюджеттен 23751 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 38964 мың теңге сомасында белгіленсін.
4-1. 2026 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының қалдықтары есебінен 4198,5 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.

Об утверждении бюджета Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 428/29.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 068 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 571 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 497 тысяч тенге;
2) затраты – 83 266,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 198,5 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 4 198,5 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
4 198,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 198,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 493/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета Краснополянкого сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 23751 тысяч тенге.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа на 2026 год в сумме 38964 тысяч тенге.
4-1. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2026 год расходы за счет свободных остатков, сложившихся на начало финансового года, в сумме 4198,5 тысяч тенге согласно приложению 4 к настоящему решению

Ескерту. 4-1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 493/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. 2026 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде Краснополян ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 782 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 493/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының төрағасы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 428/29 шешіміне
1- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 4-1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 493/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
4-2. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 782 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 493/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2025 года № 428/29
Бюджет Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026 год