Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 427/29 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Киров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60259 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13968 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46291 мың теңге;
2) шығындар – 79987 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржыа ктивтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 19728 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 19728 мың теңге;
7) бюджет тапшылығы аржыландыру (профицитін пайдалану) – 19728 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19728 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 492/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде Киров ауылдық округінің бюджетіне облыстық бюджеттен 2764 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 42745 мың теңге сомасында белгіленсін.
4-1. 2026 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының қалдықтары есебінен 19728 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.

Об утверждении бюджета Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 427/29.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 60259 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13968 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46291 тысяч тенге;
2) затраты – 79987 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 19728 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 19728 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19728 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19728 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 492/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Кировского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Кировского сельского округа в сумме 2764 тысяч тенге.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета, в бюджет Кировского сельского округа на 2026 год в сумме 42745 тысяч тенге.
4-1. Учесть в бюджете Кировского сельского округа на 2026 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 19728 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. 4-1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 492/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. Киров ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен Киров ауылдық округінің бюджетіне 782 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 492/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 4-1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 492/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
4-2. Учесть в бюджете Кировского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Кировского сельского округа в сумме 782 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 492/31 (вводится в действие с 01.01.2026).

5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 427/29 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 492/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2025 года № 427/29
Бюджет Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 492/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс