Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 424/29 шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41879 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12721 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2805 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26353 мың теңге;
2) шығындар – 41879 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
каржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
карыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетінде Драгомиров ауылдық округінің бюджетіне облыстық бюджеттен 2109 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескеріл.

Об утверждении бюджета Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 424/29
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 41879 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12721 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2805 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26353 тысяч тенге;
2) затраты – 41879 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Драгомировского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Драгомировского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Драгомировского сельского округа в сумме 2109 тысяч тенге.

4. 2026 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетінде Драгомиров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 1200 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескеріл.
5. 2026 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 23044 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 424/29 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

4. Учесть в бюджете Драгомировского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Драгомировского сельского округа в сумме 1200 тысяч тенге.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета, в бюджет Драгомировского сельского округа на 2026 год в сумме 23044 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2025 года № 424/29
Бюджет Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс