Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 422/29 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54883 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13048 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1663 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40172 мың теңге;
2) шығындар – 62947,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8064,4 мың теңге;
6) бюджеттің мұнай емес тапшылығы ( профициті) – -8064,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8064,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8064,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 10.03.2026 № 452/30 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптасатыны белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Большеизюм ауылдық округінің бюджетіне 4245 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Большеизюм ауылдық округінің бюджетіне 6420 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
4-1. 2026 жылға арналған осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес Большеизюм ауылдық округінің қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.

Об утверждении бюджета Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026 - 2028 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 422/29.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 54883 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13048 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1663 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40172 тысяч тенге;
2) затраты – 62947,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8064,4 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -8064,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8064,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8064,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10.03.2026 № 452/30 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Большеизюмовского сельского в сумме 4245 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Большеизюмовского сельского в сумме 6420 тысячи тенге.
4-1. Предусмотреть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2026 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 10.03.2026 № 452/30 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 29507 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоксандағы
№ 422/29 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10.03.2026 № 452/30 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Большеизюмовского сельского округа на 2026 год в сумме 29507 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2025 года № 422/29
Бюджет Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026 год