Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 421/29 шешiмi.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармақтарына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Амандық ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44862 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9673 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1037 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34152 мың теңге;
2) шығындар – 45782 мың теңге;
3) таза бюджеттік кренесиелеу – 0 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 920 мың теңге;
6) бюджеттің мұнай емес тапшылығы (профициті) – - 920 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 920 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 920 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 10.03.2026 № 453/30 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Тайынша ауданының Амандық ауылдық округінің бюджет кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. Амандық ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Амандық ауылдық округінің бюджетіне 4078 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттердің түсімі ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен Амандық ауылдық округінің бюджетіне 30074 мың теңге көлемінде аударылатын бюджеттік субвенция белгіленсін.

Об утверждении бюджета Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 421/29.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44862 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9673 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1037 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34152 тысяч тенге;
2) затраты – 45782 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -920 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -920 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 920 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 920 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10.03.2026 № 453/30 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета Амандыкского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа в сумме 4078 тысяч тенге.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа на 2026 год в сумме 30074 тысяч тенге.

4-1. 2026 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының қалдықтары есебінен 920 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 10.03.2026 № 453/30 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 421/29 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті

4-1. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2026 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 920,0 тысяч тенге согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10.03.2026 № 453/30 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2025 года № 421/29
Бюджет Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026 год