Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 420/29 шешiмi
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55711 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6927 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48784 мың теңге;
2) шығындар – 55711 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатыпалу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге
6) бюджеттің мұнай емес дефециті (профециті) – 0 мың теңге
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатынын пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптасатыны белгіленсін.

Об утверждении бюджета Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 420/29
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 55711 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6927тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48784 тысяч тенге;
2) затраты – 55711 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профецит) бюджета – 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.

3. 2026 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері 22492 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері 3000 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 23292 мың теңге сомасында белгіленсін.

3. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2026 год поступления целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа в сумме 22492 тысячи тенге.
4. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2026 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа в сумме 3000 тысяч тенге.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета, в бюджет Алаботинского сельского округа на 2026 год в сумме 23292 тысяч тенге.