Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 297/23 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 тамыздағы № 361/25 шешiмi
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 5 мамырдағы № 297/23 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9393543,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2959166,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 122608 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 461119 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5850650,4 мың теңге;
2) шығындар – 9398064,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19657 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 47184 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27527 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -24178,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 24178,2 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24178,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 273305 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 455046 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 205919,2 теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданды мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 8 тамыздағы
№ 361/25 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 5 мамырдағы
№ 297/23 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 297/23 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 августа 2025 года № 361/25
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 297/23 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9393543,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2959166,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 122608 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 461119 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5850650,4 тысяч тенге;
2) затраты – 9398064,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19657 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 47184 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27527 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -24178,2 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -24178,2 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24178,2 тысяч тенге:
поступление займов – 273305 тысяч тенге;
погашение займов – 455046 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 205919,2 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 августа 2025 года № 361/25
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 5 мая 2025 года № 297/23
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

148643
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116966,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2309
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
7100
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
422,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
21845
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
607531,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68618
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
538913,2
02
Қорғаныс
25436
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25436
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21411
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2870
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1155
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11384
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11384
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
11384
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
788725
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
788725
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59343
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10137
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
56444
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
879
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
131693
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету

148643
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
116966,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2309
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
7100
015
Капитальные расходы государственного органа
422,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
21845
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
607531,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
68618
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
538913,2
02
Оборона
25436
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25436
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21411
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2870
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1155
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11384
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11384
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11384
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
788725
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
788725
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59343
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10137
005
Государственная адресная социальная помощь
56444
006
Оказание жилищной помощи
879
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
131693
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

2688
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1438
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
259675
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
181615
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
46307
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3407
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
34099
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2524085,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2524085,6
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
49710
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
172220
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
85400
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
348
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1894684,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
321723
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
595194
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
81214
001
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33741
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
28631
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16742
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1500
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
513970
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36884
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
139357
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
240979
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1315
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу

2688
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1438
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
259675
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
181615
021
Капитальные расходы государственного органа
1000
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
46307
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3407
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
34099
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2524085,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2524085,6
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
49710
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
172220
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
85400
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
348
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1894684,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
321723
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
595194
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
81214
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
33741
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
28631
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16742
006
Капитальные расходы государственного органа
600
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1500
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
513970
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
36884
003
Поддержка культурно-досуговой работы
139357
006
Функционирование районных (городских) библиотек
240979
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1315
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне