Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чкалов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 313/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чкалов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 94282,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 38572,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 55710 мың теңге;
2) шығындар – 101387,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7105,5 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -7105,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7105,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7105,5 мың теңге.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чкалов ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Чкалов ауылдық округінің бюджетінде 77 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Чкалов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен 1704 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
5. Аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған Чкалов ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 53929 мың теңге сомасында белгіленсін.

Об утверждении бюджета Чкаловского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 313/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Чкаловского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 94282,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 38572,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55710,0 тысяч тенге;
2) затраты – 101387,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7105,5 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -7105,5 тысяч тенге
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7105,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7105,5 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Чкаловского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Чкаловского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 77 тысячи тенге.
4. Учесть в бюджете Чкаловского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 1704 тысячи тенге.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Чкаловского сельского округа на 2025 года сумме 53929 тысяч тенге.

6. 2025 жылға арналған Чкалов ауылдық округінің бюджетіне қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен осы шешімнің қосымшасына сәйкес 7105,5 мың теңге сомасында шығыстар ескерілсін
7. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 267/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чкалов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.

6. Учесть в бюджет Чкаловского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 7105,5 тысяч тенге согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Признать утратившим силу решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 267/20 "Об утверждении бюджета Чкаловского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".