Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 305/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43816 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7396 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 480 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35940 мың теңге;
2) шығындар – 44891,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
Қаржыактивтерінсатыпалу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1075,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -1075,1 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1075,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1075,1 мың теңге.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін:
3. 2025 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен 55 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Абай ауылдық округінің бюджетіне 1189 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
5. Аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 34696 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 2025 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 1075,1 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.

Об утверждении бюджета Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 305/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43816 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7396 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 480 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35940 тысяч тенге;
2) затраты – 44891,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1075,1 тысяч тенге;
6) не нефтяной дефицит (профицит) бюджета – -1075,1 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1075,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1075,1 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Абайского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан:
3. Учесть в бюджете Абайского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 55 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Абайского сельского округа на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 1 189 тысяч тенге.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Абайского сельского округа на 2025 год в сумме 34 696 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в бюджете Абайского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 1075,1 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.

7. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 251/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімі.
2) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 наурыздағы № 279/21 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 251/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі.

7. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 251/20 "Об утверждении бюджета Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";
2) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 5 марта 2025 года № 279/21 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 251/20 "Об утверждении бюджета Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".