Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 300/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 243531 мың теңге:
салықтық түсімдер –200941 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23431 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19159 мың теңге;
2) шығындар – 326 165,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -82634,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -82634,1 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 82634,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 82634,1 мың теңге.
2. Тайынша қаласы кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 38 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 856 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2025 жылға арналған бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:

Об утверждении бюджета города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 300/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 243531 тысяч тенге:
налоговые поступления – 200941 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23431 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19159 тысяч тенге;
2) затраты –326 165,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 82634,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 82634,1 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 82634,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 82634,1 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета города Тайынша Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете города Тайынша на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 38 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете города Тайынша на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 856 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете города Тайынша Тайыншинского района на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области:

1) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 250/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының бюджетін бекіту туралы" шешімі;
2) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 наурыздағы № 285/21 "Тайынша қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №250/20 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі.

1) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 250/20 "Об утверждении бюджета города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";
2) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 05 марта 2025 года № 285/21 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 250/20 "Об утверждении бюджета города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".