Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 14 мамырдағы № 41/2 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 тамыздағы № 45/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 14 мамырдағы № 41/2 шешіміне келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5416995,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1379863,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 104747,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3932184,2 мың теңге;
2) шығындар – 5435766,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 251880,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 273728,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21848 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -270650,7 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 270650,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 273728,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21848 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 18770,2 мың теңге.";
7-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 13030 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;";
9-тармақта:
20) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"20) 153000 мың теңге – Мамлют ауданы Воскресеновка ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге;";
21) тармақшасы алып тасталсын;
24) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"24) 17702 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
санаторлық-курорттық емделу – 1750 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдар – 8219 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар - 997 мың теңге;
тифлотехникалық құралдар - 2000 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) - 2349 мың теңге;
жаңа бастамалар – 2387 мың теңге;";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14 мая 2025 года № 41/2 "Об утверждении бюджета Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28 августа 2025 года № 45/2
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 14 мая 2025 года № 41/2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5416995,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1379863,9 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 104747,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3932184,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5435766,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 251880,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 273728,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21848 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 270650,7 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета -0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 270650,7 тысяч тенге:
поступления займов – 273728,5 тысяч тенге;
погашение займов – 21848 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18770,2 тысяч тенге.";
подпункт 2) пункта 7 изложить в новой редакции:
"2) 13030 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;";
в пункте 9:
подпункт 20) изложить в новой редакции:
"20) 153000 тысячи тенге – на капитальный ремонт Дома культуры в селе Воскресеновка Мамлютского района;";
подпункт 21) исключить;
подпункт 24) изложить в новой редакции:
"24) 17702 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
санаторно-курортное лечение – 1750 тысячи тенге.
протезно-ортопедические средства – 8219 тысячи тенге.
сурдотехнические средства – 997 тысячи тенге.
тифлотехнические средства – 2000 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 2349 тысяча тенге,
новые инициативы – 2387 тысячи тенге;";

келесі мазмұндағы 30), 31), 32) тармақшалармен толықтырылсын:
"30) 4454,8 мың теңге – ауылдық елді мекендерді дамыту және құрылысы схемаларын кезеңдік әзірлеу және түзету жөніндегі кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге;
31) 100000 мың теңге – Андреев ауылдық округі Андреевка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
32) 100000 мың теңге - Андреев ауылдық округі Бостандық ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

дополнить подпунктами 30), 31), 32) следующего содержания:
"30) 4454,8 тысяч тенге – на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по поэтапной разработке и корректировке схем развития и застройки сельских населенных пунктов;
31) 100000 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Андреевка Андреевского сельского округа;
32) 100000 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Бостандык Андреевского сельского округа.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

26136,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26136,9
02
Әлеуметтiк көмек
276195
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
276195
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4325
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
47129
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
637
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
136138
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
85466
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
2300
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56141,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56141,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54395,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1246
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1357903,2
01
Тұрғын үй шаруашылығы
28959
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28959
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
14839
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
14120
02
Коммуналдық шаруашылық
1328944,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1328944,2
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
1
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
82000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1246943,2
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

26136,9
005
Государственная адресная социальная помощь
26136,9
02
Социальная помощь
276195
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
276195
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4325
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
47129
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
637
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
136138
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
85466
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
2300
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56141,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56141,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54395,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
021
Капитальные расходы государственного органа
200
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1246
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1357903,2
01
Жилищное хозяйство
28959
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28959
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
14839
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
14120
02
Коммунальное хозяйство
1328944,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1328944,2
013
Развитие коммунального хозяйства
1
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
82000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1246943,2
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство