Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 23/22 "2025-2027 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 маусымдағы № 24/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 15 мамырдағы № 23/22 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 511 912 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 015 771,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 101 553 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 215 568 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 179 019,6 мың теңге;
2) шығындар – 8 358 499,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -379 147 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 165 144 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 544 291 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -467 440,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -467 440,1 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 467 440,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 620 963,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 544 291 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 390 767,6 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 15 мая 2025 года № 23/22 "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 июня 2025 года № 24/1
Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 15 мая 2025 года № 23/22 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 511 912 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 015 771,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 101 553 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 215 568 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 179 019,6 тысяч тенге;
2) затраты – 8 358 499,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -379 147 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 165 144 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 544 291 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -467 440,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -467 440,1 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 467 440,1 тысяч тенге:
поступление займов – 620 963,5 тысяч тенге;
погашение займов – 544 291 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 390 767,6 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

87 693
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 077
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
64 242,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 192 977,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 317
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
68 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 068 660,2
02
Қорғаныс
69 895
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
69 895
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 377
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
45 955
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 563
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
866 197,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
866 197,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
150 092
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 934
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
708
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97 631
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 381
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
324 301
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
198 103
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
13 694,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 353
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000

87 693
015
Капитальные расходы государственного органа
4 077
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
64 242,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 192 977,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
56 317
003
Капитальные расходы государственного органа
68 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 068 660,2
02
Оборона
69 895
122
Аппарат акима района (города областного значения)
69 895
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 377
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
45 955
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 563
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
866 197,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
866 197,8
005
Государственная адресная социальная помощь
150 092
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 934
006
Оказание жилищной помощи
708
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97 631
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 381
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
324 301
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
198 103
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
13 694,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 353
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000

6 233,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
202 222,4
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
47 460
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 460
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58 656
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
58 656
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39 744
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 744
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 362,4
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
56 362,4
12
Көлік және коммуникация
259 215
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
259 215
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
150 000
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
9 215
13
Басқалар
1 217 090,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
57 930
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
57 930
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
522 249,7
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
522 249,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
636 911
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
636 911
14
Борышқа қызмет көрсету
2 209
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 209
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 209
15
Трансферттер
2 136 024,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 136 024,1

6 233,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
202 222,4
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
47 460
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
47 460
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58 656
071
Мероприятия по охране окружающей среды
58 656
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39 744
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
39 744
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 362,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
56 362,4
12
Транспорт и коммуникации
259 215
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
259 215
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
100 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
150 000
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
9 215
13
Прочие
1 217 090,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
57 930
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
57 930
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
522 249,7
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
522 249,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
636 911
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
636 911
14
Обслуживание долга
2 209
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 209
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
2 209
15
Трансферты
2 136 024,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 136 024,1