"2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/3 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 6 наурыздағы № 26/1 шешімі. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 05 мамырдағы № 29/2 шешімімен
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/3 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 379 921,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 039 980 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 280 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 286 161,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 453 202,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 533 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 74 708 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 175 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 106 814,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 106 814,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 74 708 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 175 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 73 281,1 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 12-2-тармақпен толықтырылсын:
"12-2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 24/3 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 6 марта 2025 года № 26/1. Утратило силу решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 05 мая 2025 года № 29/2
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 24/3 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 379 921,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 039 980 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 286 161,3 тысяч тенге;
2) затраты – 4 453 202,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 533 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 74 708 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 175 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -106 814,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 106 814,1 тысяч тенге:
поступление займов – 74 708 тысяч тенге;
погашение займов – 41 175 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 281,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2025-2027 годы.";
дополнить пунктом 12-2 следующего содержания:
"12-2. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:

1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 12-3-тармақпен толықтырылсын:

1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2025-2027 годы.";
дополнить пунктом 12-3 следующего содержания:

"12-3. 2025 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2024 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерін қайтару, осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес аудандық бюджеттің шығыстарынан көзделсін.".
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2025 жылғы 06 наурыздағы
№ 26/1 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 24/3 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5

"12-3. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2025 года и возврата целевых трансфертов областного и республиканского бюджета неиспользованных (недоиспользованных) в 2024 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1
к решению маслихата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 06 марта 2025 года № 26/1
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2024 года № 24/3
Бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
1
2
3
4
5

110 059
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 050
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
612 609,1
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 125,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
41 720
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
516 763,4
02
Қорғаныс
53 153
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
53 153
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 325
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
37 827
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 001
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
590 384
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
590 384
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
133 765
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 218
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
105
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52 327
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
956
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
212 058
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
93 874
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 263
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
930
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
458
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

110 059
015
Капитальные расходы государственного органа
1 050
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
612 609,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
54 125,7
003
Капитальные расходы государственного органа
41 720
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
516 763,4
02
Оборона
53 153
122
Аппарат акима района (города областного значения)
53 153
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 325
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
37 827
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 001
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
590 384
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
590 384
005
Государственная адресная социальная помощь
133 765
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 218
006
Оказание жилищной помощи
105
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52 327
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
956
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
212 058
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
93 874
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 263
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
930
021
Капитальные расходы государственного органа
458
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

4 774
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Железное ауылындағы жарықтандыруды ағымдағы жөндеу
3 246
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылын абаттандыру
7 000
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылының шұңқырын кеңейту (қоқыс үйіндісін үйіп тастау)
5 940
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округінің елді мекендері үшін бейне жабдықтар сатып алу
5 846,4
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округінің елді мекендерінен қар шығару
3 000
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Украинское селосының сыртқы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
23 392,5
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылының сыртқы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
5 911
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
3,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3,2
036
Мәдениет объектілерін дамыту
3,2
оның ішінде:
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылындағы ғимаратты мұражай ретінде қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
3,2
15
Трансферттер
7,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
7,3
Барлығы:
73 286,4

4 774
Текущий ремонт освещения в селе Железное Жамбылского района Северо-Казахстанской области
3 246
Благоустройство села Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области
7 000
Расширение котлована (обваловка свалки) села Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области
5 940
Приобретение видеоборудования для населенных пунктов Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области
5 846,4
Вывоз снега с населенных пунктов Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области
3 000
Текущий ремонт наружных сетей водопровода села Украинское Жамбылского района Северо-Казахстанской области
23 392,5
Текущий ремонт наружных сетей водопровода села Жамбыл Жамбылского района Северо-Казахстанской области
5 911
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
3,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3,2
036
Развитие объектов культуры
3,2
в том числе:
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию здания под музей в селе Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области
3,2
15
Трансферты
7,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
7,3
Всего:
73 286,4