Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 37/553 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-бабының 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 39 756 мың тенге:
салық түсімдері - 3 634 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
арнайы түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 36 122 мың теңге;
2) шығындар - 39 820,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 тысяч тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 тысяч тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 64,4 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 64,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 64,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 64,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.06.2026 № 42/620 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Спасовка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінің шығыстарында қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2025 жылы аудандық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған трансферттерді қайтару 0,6 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.03.2026 № 39/581 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-2. Спасовка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басындағы жағдай бойынша қалыптасқан бос қалдықтар есебінен 4-қосымшаға сәйкес 63,8 мың теңге сомасында көзделсін.

Об утверждении бюджета Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 37/553.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пункта 3 статьи 85, статьей 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
11)доходы - 39 756 тысяч тенге:
налоговым поступлениям - 3 634 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
специальные поступления - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 36 122 тысяч тенге;
2)затраты - 39 820,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета - - 64,4 тысяч тенге;
6)ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 64,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 64,4 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 64,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.06.2026 № 42/620 (вводится в действие с 01.01.2026).
1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Спасовского сельского округа на 2026 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных трансфертов выделенных в 2025 году финансовым году из районного бюджета в сумме 0,6 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.03.2026 № 39/581 (вводится в действие с 01.01.2026).
1-2. Предусмотреть в бюджете Спасовского сельского округа расходы за счет свободных остатков, сложившихся по состоянию на начало финансового года в сумме 63,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.03.2026 № 39/581 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-3. Спасовка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге 2 184 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-3-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.06.2026 № 42/620 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Спасовка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2026 жылға аудандық бюджеттен Спасовка ауылдық округінің бюджетіне 22 291 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар көлемдері қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
жергілікті атқарушы орган бойынша 2026-2028 жылдары мемлекеттік қызметшілердің төменгі санаттағы лауазымдық жалақыларын арттыруға.
Аталған трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.03.2026 № 39/581 (вводится в действие с 01.01.2026).
1-3. Предусмотреть в бюджете Спасовского сельского округа на 2026 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства сумме 2 184 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.06.2026 № 42/620 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета Спасовского сельского округа на 2026 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2026 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Спасовского сельского округа в сумме 22 291 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026 год объемы целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на повышение должностных окладов низовым категориям государственных служащих по местным исполнительным органам на 2026-2028 годы.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026 год объемы целевых текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов.

Аталған трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасовка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихатын төрағасы Е.Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихатының

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е.Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области