"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 27/414 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 9 шiлдедегi № 31/469 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін нақтылау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 27/414 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 638 613,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 453 429 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 32 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 882 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 4 146 116,2 мың теңге;
2) шығындар - 5 648 748,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 171 831,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 232 714,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 60 883 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 181 966,4 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 181 966,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 181 966,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 232 714,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 60 883 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 10 134,9 мың теңге;
11-тармақ келесі мазмұндағы 24) тармақшамен толықтырылсын:
"24) Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылында мәдениет үйін салуға.";
келесі мазмұндағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттің ішкі қарыздары қаражатынан кредиттер көзделсін, оның ішінде:
1) тұрғын үй сатып алуға.
Көрсетілген кредиттерді облыстық бюджеттің ішкі қарыздары қаражатынан бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16) Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 17 463 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 27/414 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 9 июля 2025 года № 31/469
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 5 мая 2025 года № 27/414 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 638 613,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 453 429 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6 882 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 146 116,2 тысяч тенге;
2) затраты - 5 648 748,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 171 831,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 232 714,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 60 883 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 181 966,4 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 181 966,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 181 966,4 тысяч тенге:
поступление займов - 232 714,5 тысяч тенге;
погашение займов - 60 883 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 10 134,9 тысяч тенге.";
пункт 11 дополнить подпунктом 24) следующего содержания:
"24) на строительство Дома культуры в селе Петровка Есильского района Северо-Казахстанской области.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год кредиты из средств внутренних займов областного бюджета, в том числе:
1) на приобретение жилья.
Распределение указанных кредитов из средств внутренних займов областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2025 год в сумме 17 463 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

279 461
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
260 861
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
18 600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
148 238
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 631
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
73 882
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 575
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 150
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
884 987,8
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 072,8
003
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
158 320
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
647 595
02
Қорғаныс
34 275
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 275
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 832
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 542
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
10 901
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 048
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 048
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 048
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
576 713
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
576 713
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 947
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
136 117
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
784
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72 568
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету

279 461
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
260 861
003
Капитальные расходы государственного органа
18 600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
148 238
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
71 631
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
73 882
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 575
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 150
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
884 987,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
79 072,8
003
Капитальные расходы государственного органа
158 320
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
647 595
02
Оборона
34 275
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 275
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 832
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 542
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
10 901
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 048
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 048
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 048
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
576 713
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
576 713
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 947
005
Государственная адресная социальная помощь
136 117
006
Жилищная помощь
784
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72 568
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

219 560
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
79 340
028
Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық қаупі салдарынан қиын жағдайға тап болған Тәуекел тобындағы адамдарға көрсетілетін қызметтер
4314
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 940
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 335
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 506
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 302
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
590 073,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
590 073,9
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
4 932
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
323 534,6
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
79 200
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
17 464
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
57 033
029
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
130,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
107 780
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 061 887
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
21 009
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
908
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
20 101
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
255 337
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
118 277
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
136 446
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
614
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
21 541
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
21 541
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
146 940
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

219 560
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
79 340
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
4 314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 940
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 335
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 506
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 302
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
590 073,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
590 073,9
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 932
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
323 534,6
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
79 200
025
Освещение улиц в населенных пунктах
17 464
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
57 033
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
130,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
107 780
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 061 887
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
21 009
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
908
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
20 101
455
Отдел культуры, развития языков, района (города областного значения)
255 337
003
Поддержка культурно-досуговой работы
118 277
006
Функционирование районных (городских) библиотек
136 446
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
614
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
21 541
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
21 541
455
Отдел культуры, развития языков, района (города областного значения)
146 940
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков