Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 27/423 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-баптың 1-тармағының 4-тармақшасына, 85-бабы 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Корнеевка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 76 370 мың теңге:
салықтық түсімдер - 21 470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 216 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 420 мың теңге;
трансферттер түсімі - 52 264 мың теңге;
2) шығындар - 83 394,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 7 024,6 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 7 024,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 024,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 7 024,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.09.2025 № 32/480 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Аудандық бюджеттен 0,4 мың теңге сомасында берілетін нысаналы трансферттердің қайтарылуы Корнеевка ауылдық округінің бюджетінде 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
1-2. Корнеевка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 7 024,6 мың теңге сомасында шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
2. Корнеевка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен Корнеевка ауылдық округінің бюджетіне 25 202 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемдері қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 27/423
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3, статьи 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 76 370 тысяч тенге:
налоговые поступления - 21 470 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 216 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 420 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 52 264 тысяч тенге;
2) затраты - 83 394,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 7 024,6 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 7 024,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7 024,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 7 024,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.09.2025 № 32/480 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-1. Предусмотреть в бюджете Корнеевского сельского округа возврат целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета в сумме 0,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.
1-2. Предусмотреть в бюджете Корнеевского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 7 024,6 тысяч тенге, согласно приложению 4.
2. Установить, что доходы бюджета Корнеевского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Корнеевского сельского округа в сумме 25 202 тысяч тенге.

4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
Корнеевка ауылдық округі Корнеевка ауылының ауылішілік жолдарын орташа жөндеу.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
Корнеевка ауылдық мәдениет үйін ағымдағы күтіп ұстау және еңбек ақы төлеу қорына;
елді - мекендердің көшелерін жарықтандыру;
елді - мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
жолдарды ағымдағы күтіп ұстау;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының келесі шешімдерінің:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/369 шешімінің;

4. Предусмотреть в бюджете Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы.
5. Предусмотреть в бюджете Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Корнеевка Корнеевского сельского округа.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
6. Предусмотреть в бюджете Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на фонд оплаты труда и текущее содержание Корнеевского дома культуры;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии в населенных пунктах;
текущее содержание дорог;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
7. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/369 "Об утверждении бюджета Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";

2) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/369 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/387 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

2) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/387 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района от 27 декабря 2024 года № 23/369 "Об утверждении бюджета Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области