Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 27/421 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-баптың 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-баптың 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 52 970 мың теңге:
салық түсімдер - 13 919 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 32 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 861 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 38 158 мың теңге;
2) шығындар - 53 563,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 593,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 593,2 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 593,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 593,2 мың теңге.
1-1. Заречный ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде 2024 жылы облыстық бюджеттен 1,1 мың теңге сомасында, аудандық бюджеттен 0,3 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
1-2. Заречный ауылдық округінің бюджетінде 2025 қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 591,8 мың теңге сомасында шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
2. Заречный ауылдық округі бюджетінің 2025 жылға арналған кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес қалыптастырылады деп белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен Заречный ауылдық округінің бюджетіне бюджеттік субвенциялар көлемі 25 786 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.

Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 27/421
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пункта 3 статьи 85, статьи 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 52 970 тысяч тенге:
налоговые поступления - 13 919 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 861 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 38 158 тысяч тенге;
2) затраты - 53 563,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 593,2 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 593,2 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 593,2 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 593,2 тысяч тенге.
1-1. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа на 2025 год возврат неиспользованных целевых текущих трансфертов выделенных в 2024 году из областного бюджета в сумме 1,1 тысяч тенге, из районного бюджета в сумме 0,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.
1-2. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало 2025 финансового года в сумме 591,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.
2. Установить, что доходы бюджета Заречного сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета в сумме 25 786 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
Чириковка ауылында балалар ойын алаңын жайластыруға;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға;
ағымдағы шығындарға.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының келесі шешімдерінің:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/367 шешімінің;
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/367 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/385 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на обустройство детской игровой площадки в селе Чириковка;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
на текущие расходы.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
6. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/367 "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";
2) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/385 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/367 "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".