Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 27/418 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-баптың 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-баптың 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған Бұлақ ауылдық округінің бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 136 844,7 мың теңге:
салықтық түсімдер - 6 944 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 426 мың теңге;
трансферттер түсімі - 129 474,7 мың теңге;
2) шығындар - 137 643,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 799 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 799 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 799 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 799 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 07.10.2025 № 33/496 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Бұлақ ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес 0,6 мың теңге сомасында қарастырылсын.
1-2. Бұлақ ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 798,4 мың теңге сомасында шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
2. Бұлақ ауылдық округі бюджетінің 2025 жылға арналған кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен Бұлақ ауылдық округінің бюджетіне бюджеттік субвенциялар көлемі 24 277 мың теңге сомасында қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 27/418
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пункта 3 статьи 85, статьи 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 136 844,7 тысяч тенге:
налоговые поступления - 6 944 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 426 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 129 474,7 тысяч тенге;
2) затраты - 137 643,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 799 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 799 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 799 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 799 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 07.10.2025 № 33/496 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-1. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа возврат целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета в сумме 0,6 тысяч тенге, согласно приложению 4.
1-2. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 798,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.
2. Установить, что доходы бюджета Булакского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Булакского сельского округа в сумме 24 277 тысяч тенге.

4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына және ағымдағы шығыстарға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
рұқсат етілмеген полигондарды жинақтау.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының келесі шешімдерінің:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/364 шешімінің;
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/364 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/382 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

4. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из областного бюджета, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Булак Есильского района Северо-Казахстанской области.
Распределение указанных трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
6. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда и текущие расходы;
освещение улиц в населенных пунктах;
буртовка несанкционированных свалок.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
7. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/364 "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";
2) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/382 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/364 "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".

8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық
мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 27/418 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 07.10.2025 № 33/496 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 8 мая 2025 года
№ 27/418
Бюджет Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 07.10.2025 № 33/496 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)