Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 27/414 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 18-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, 85 бабы 2-тармағына, 7 бабы 1 тармағы 3-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 735 687,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 455 943 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 32 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 935 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 4 240 623,2 мың теңге;
2) шығындар - 5 745 822,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 171 831,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 232 714,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 60 883 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 181 966,4 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 181 966,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 181 966,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 232 714,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 60 883 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 10 134,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.06.2025 № 29/434 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2025 № 31/469 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2025 № 32/478 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.10.2025 № 33/495 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2025 № 34/498 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. 2025 жылға аранлаған аудан бюджетінің шығындарында қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 2024 қаржылық жылда облыстық бюджеттен 8,4 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтарц 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
1-2. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде шығындар қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен, 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 27/414
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 18 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 85, статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 735 687,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 455 943 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6 935 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 240 623,2 тысяч тенге;
2) затраты - 5 745 822,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 171 831,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 232 714,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 60 883 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 181 966,4 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 181 966,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 181 966,4 тысяч тенге:
поступление займов - 232 714,5 тысяч тенге;
погашение займов - 60 883 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 10 134,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2025 № 29/434 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.07.2025 № 31/469 (вводится в действие с 01.01.2025); от 04.09.2025 № 32/478 (вводится в действие с 01.01.2025); от 07.10.2025 № 33/495 (вводится в действие с 01.01.2025); от 23.10.2025 № 34/498 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2025 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2024 финансовом году, из областного бюджета в сумме 8,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.
1-2. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.

2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрылатыны белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан түскен салық түсімдерінің 50% мөлшерінде корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бензин (авиациялықты қоспағанда) мен дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
республикалық бюджетке аударылатын, консулдық алым мен мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.
3. 2025 жылға аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде әлеуметтік салық түсімдерінің аударылуы белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдердің есебінен құрылатындығы белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінен кірістер;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруында орналасқан ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді есепке алмағандағы ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін кірістер;
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен келесі түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы тағайындалуындағы жер учаскелерін қоспағандағы жер учаскелерін сатудан түсімдер;
жер учаскелерін жалға алу құқығын сатудан төлем.
6. Аудандық бюджеттің түсімдері аудан бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2025 жылға трансферттер (субвенциялар) көлемдері - 1 420 623 мың теңге, 2026 жылға - 1 470 345 мың теңге, 2027 жылға - 1 521 808 мың теңге сомада қарастырылсын.
8. 2025 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттер (субвенциялар) көлемдері 367 659 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Алматы ауылдық округіне 23 675 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 26 860 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне 24 277 мың теңге;

2. Установить, что доходы районного бюджета на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога, в размере 50 % от поступивших налоговых поступлений с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество юридических лиц, и индивидуальных предпринимателей;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить на 2025 год зачисление поступлений социального налога в размере 100 процентов в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
доходов от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
6. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения выданных из районного бюджета кредитов.
7. Предусмотреть на 2025 год объемы трансфертов (субвенции), передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 1 420 623 тысяч тенге, на 2026 год - 1 470 345 тысяч тенге, на 2027 год - 1 521 808 тысяч тенге.
8. Предусмотреть на 2025 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов в сумме 367 659 тысяч тенге, в том числе:
Алматинскому сельскому округу 23 675 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 26 860 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу 24 277 тысяч тенге;

Бесқұдық ауылдық округіне 21 898 мың теңге;
Волошинка ауылдық округіне 23 282 мың теңге;
Заградовка ауылдық округіне 22 029 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне 25 786 мың теңге;
Ильинка ауылдық округіне 18 300 мың теңге;
Корнеевка ауылдық округіне 25 202 мың теңге;
Николаевка ауылдық округіне 23 652 мың теңге;
Покровка ауылдық округіне 25 862 мың теңге;
Петровка ауылдық округіне 19 198 мың теңге;
Торанғұл ауылдық округіне 24 042 мың теңге;
Спасовка ауылдық округіне 24 129 мың теңге;
Ясновка ауылдық округіне 21 683 мың теңге;
Явленка ауылдық округіне 17 784 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борыштарына қызмет көрсетуге және облыстық бюджеттің қарыздары бойынша басқа да төлемдерге 106 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын.
10. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі қарастырылсын, соның ішінде:
1) Петровка ауыдық округінің Бірлік ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға:
мүгедектерді міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
менталды ауытқұы бар балаларға санаторлық-курорттық емдеулерге;
4) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға;
5) тұрғындардың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлер сатып алуға.
6) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға, соның ішінде:
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Явленка ауылы мекенжайындағы ЖЖ-0,4 кВ және ЖТҚС 10/0,4 кВ құрылысына;
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
11. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі қарастырылсын, соның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға, соның ішінде:
Ясновка ауылындағы ауылдық Мәдениет үйі ғимаратының шатырын күрделі жөндеуге;
Ясновка ауылдық округінің Ясновка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
Покровка ауылдық округінің Покровка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
Ильинка ауылдық округінің Александровка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне.

Бескудукскому сельскому округу 21 898 тысяч тенге;
Волошинскому сельскому округу 23 282 тысяч тенге;
Заградовскому сельскому округу 22 029 тысяч тенге;
Заречному сельскому округу 25 786 тысяч тенге;
Ильинскому сельскому округу 18 300 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу 25 202 тысяч тенге;
Николаевскому сельскому округу 23 652 тысяч тенге;
Покровскому сельскому округу 25 862 тысяч тенге;
Петровскому сельскому округу 19 198 тысяч тенге;
Тарангульскому сельскому округу 24 042 тысяч тенге;
Спасовскому сельскому округу 24 129 тысяч тенге;
Ясновскому сельскому округу 21 683 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу 17 784 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 106 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на строительство системы водоснабжения в селе Бирлик Петровского сельского округа;
2) на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан:
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники);
на санаторно-курортное лечение детям с ментальными нарушениями;
4) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
5) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
6) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на строительство ВЛ-0,4 кВ и КТПН 10/0,4 кВ по адресу: Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Явленка.
Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
11. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на капитальный ремонт кровли здания сельского Дома культуры в селе Ясновка;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Ясновка Ясновского сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Покровка Покровского сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Александровка Ильинского сельского округа;

Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Явленка ауылы мекенжайындағы ЖЖ-0,4 кВ және ЖТҚС 10/0,4 кВ құрылысына;
2) мамандандырылған техниканы сатып алуға;
3) санаторлық–курорттық емдеулерге;
4) протездік-ортопедиялық құралдарына;
5) сурдотехникалық құралдарына;
6) тифло техникалық құралдарына;
7) арнайы қозғалу құралдарына (кресло-арбалар);
8) Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 07.10.2025 № 33/495 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
9) Николаевка ауылындағы мәдени-демалыс орталығын күтуге;
10) Явленка ауылдық округінің, Явленка ауылындағы көп функционалды спорт ғимаратын күрделі жөндеуге және "БЖСМ" КММ аумағын абаттандыруға;
11) Петровка ауылында хоккей кортын жабу үшін жабық металтенттік құрылысын салуға;
12) суды тазартудың кешенді блок модульдерін сатып алуға және орнатуға;
13) аудандық маңызы бар KTES-95 "Қаратал ауылына кіреберіс 0-1, 0 км" автомобиль жолының орташа жөндеуіне;
14) Покровка ауылдық округінің Есіл ауылына кіреберіс жолының орташа жөндеуіне;
15) Заречный ауылдық округінің Қарағаш ауылына кіреберіс жолының орташа жөндеуіне;
16) Явленка ауылдық округінің Явленка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
17) KTES-76 "Волошинка - Ивано-Петровка" 1,65 км аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуіне;
18) Корнеевка ауылдық округінің Корнеевка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
19) Явленка ауылдық округінің Явленка ауылында кентішілік жолдардың ағымдағы жөндеулеріне;
20) Петровка ауылдық округіннң Бірлік ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына;
21) аудандық маңыздағы автомобиль жолдарды күтуге.
22) Бұлақ ауылдық округінің Бұлақ ауылына кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
23) Явленка ауылында қазандық сатып алуға.
Облыстық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
24) Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылында мәдениет үйін салуға.
25) Явленка ауылындағы орталық қазандыққа күл шығару жүйесін орнатуға;
26) Солтүстік Қазақстан облысының ауылдық елді мекендерінің даму және құрылыс сызбаларын кезең-кезеңімен әзірлеу мен түзету бойынша кешенді ведомствоаралық сараптама жүргізуге (2024 жылғы жобалар).
27) Ильинка ауылдық округі Ильинка ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 09.07.2025 № 31/469 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2025 № 32/478 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.10.2025 № 33/495 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на строительство ВЛ-0,4 кВ и КТПН 10/0,4 кВ по адресу: Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Явленка;
2) на приобретение специализированной техники;
3) на санаторно-курортное лечение;
4) на протезно-ортопедические средства;
5) сурдотехнические средства;
6) на тифлотехнические средства;
7) на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
8) Исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 07.10.2025 года № 33/495 (вводится в действие с 01.01.2025);
9) на содержание культурно-досугового центра в селе Николаевка;
10) на капитальный ремонт многофункционального спортивного сооружения и благоустройство территории КГУ "ДЮСШ" в селе Явленка;
11) на строительство крытого металлотентового сооружения для укрытия хоккейного корта в селе Петровка;
12) на приобретение и установка комплекстных блок модулей очистки воды;
13) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "KTES-95 Подъезд к селу Каратал 0-1,0 км";
14) на средний ремонт подъезда к селу Есильское Покровского сельского округа;
15) на средний ремонт подъезда к селу Караагаш Заречного сельского округа;
16) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка Явленского сельского округа;
17) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения км 1,65 KTES-76 "Волошина - Иваново-Петровка";
18) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Корнеевка Корнеевского сельского округа;
19) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка Явленского сельского округа;
20) на строительство системы водоснабжения в селе Бирлик Петровского сельского округа;
21) на содержание автомобильных дорог районного значения;
22) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Булак Булакского сельского округа;
23) на приобретение котла в селе Явленка.
Распределение указанных трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
24) на строительство Дома культуры в селе Петровка Есильского района Северо-Казахстанской области.
25) на установку шлакозолоудаления для центральной котельной в селе Явленка;
26) на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по поэтапной разработке и корректировке схем развития и застройки сельских населенных пунктов Северо-Казахстанской области (проекты - 2024 года).
27) на текущий ремонт уличного освещения в селе Ильинка Ильинского сельского округа.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 09.07.2025 № 31/469 (вводится в действие с 01.01.2025); от 04.09.2025 № 32/478 (вводится в действие с 01.01.2025); от 07.10.2025 № 33/495 (вводится в действие с 01.01.2025).

11-1. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттің ішкі қарыздары қаражатынан кредиттер көзделсін, оның ішінде:
1) тұрғын үй сатып алуға.
Көрсетілген кредиттерді облыстық бюджеттің ішкі қарыздары қаражатынан бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 09.07.2025 № 31/469 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Республикалық бюджеттен аталған кредиттерді бөлу "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
13. 2025 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Аудандық бюджеттен аталған трансферттерді бөлу "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
14. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге 683 621 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылсын.
15. Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және азаматтық қызметкерлер болып табылатын әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет облыстарының мамандарына 2024 жылы қалалық жағдайда осы қызмет түрлерін атқаратын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлер қарастырылсын (есепке алынсын).
16. Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 12 713 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.06.2025 № 29/434 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2025 № 31/469 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2025 № 32/478 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2025 № 34/498 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

11-1. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год кредиты из средств внутренних займов областного бюджета, в том числе:
1) на приобретение жилья.
Распределение указанных кредитов из средств внутренних займов областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 09.07.2025 № 31/469 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных кредитов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
13. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
14. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 683 621 тысяч тенге.
15. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, предусмотреть (учесть) в 2025 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2025 год в сумме 12 713 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2025 № 29/434 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.07.2025 № 31/469 (вводится в действие с 01.01.2025); от 04.09.2025 № 32/478 (вводится в действие с 01.01.2025); от 23.10.2025 № 34/498 (вводится в действие с 01.01.2025).
17. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области:

1) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/347 шешімі.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/347 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/378 шешімі.

1) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2024 года № 23/347 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";
2) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/378 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2024 года № 23/347 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".

18. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2025 жылғы 5 мамырдағы
№ 27/414 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 02.06.2025 № 29/434 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2025 № 31/469 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2025 № 32/478 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.10.2025 № 33/495 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2025 № 34/498 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 5 мая 2025 года
№ 27/414
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2025 № 29/434 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.07.2025 № 31/469 (вводится в действие с 01.01.2025); от 04.09.2025 № 32/478 (вводится в действие с 01.01.2025); от 07.10.2025 года № 33/495 (вводится в действие с 01.01.2025); от 23.10.2025 № 34/498 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)

49 853
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
279 461
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
260 861
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
18 600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
155 921
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 948
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
81 565
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 011
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
397
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
942 932,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 822,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
150 720
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
712 389,7
02
Қорғаныс
34 275
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 275
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 832
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 542
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
10 901
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 964
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 964
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 964
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
503 853
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
503 853
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 909
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 681
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
184
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

49 853
122
Аппарат акима района (города областного значения)
279 461
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
260 861
003
Капитальные расходы государственного органа
18 600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
155 921
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72 948
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
81 565
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 011
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
397
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
942 932,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
79 822,8
003
Капитальные расходы государственного органа
150 720
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
712 389,7
02
Оборона
34 275
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 275
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 832
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 542
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
10 901
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 964
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 964
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 964
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
503 853
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
503 853
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 909
005
Государственная адресная социальная помощь
75 681
006
Жилищная помощь
184
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

72 568
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
209 277
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
77 954
028
Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық қаупі салдарынан қиын жағдайға тап болған тәуекел тобындағы адамдарға көрсетілетін қызметтер
4 314
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды және жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 823
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 335
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 506
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 302
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
606 058,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
606 058,9
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
7 582
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
323 534,6
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
70 560
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
17 464
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
62 213
029
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
0,3
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 164
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
123 541
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 149 732,7
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
22 509
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 408
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
20 101
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
258 817
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
121 757
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
136 446
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
614
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
21 541
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

72 568
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
209 277
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
77 954
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
4 314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 823
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 335
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 506
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 302
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
606 058,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
606 058,9
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 582
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
323 534,6
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
70 560
025
Освещение улиц в населенных пунктах
17 464
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
62 213
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
0,3
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 164
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
123 541
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 149 732,7
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22 509
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 408
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
20 101
455
Отдел культуры, развития языков, района (города областного значения)
258 817
003
Поддержка культурно-досуговой работы
121 757
006
Функционирование районных (городских) библиотек
136 446
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
614
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
21 541
002
Услуги по проведению государственной информационной политики

21 541
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
143 940
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 812
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
120 128
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
40 041
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 082
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13 959
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
223 390
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 390
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
200 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
439 494,7
021
Cпорт объектілерін дамыту
139 494,7
036
Мәдениет объектілерін дамыту
300 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
137 356
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 934
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 934
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
72 967
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 707
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
7 260
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33 455
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 455
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала салу және құрылыс істері
7 275,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 275,6
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және басқа ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 275,6
12
Көлік және коммуникация
678 512
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
678 512
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
94 906
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

21 541
455
Отдел культуры, развития языков, района (города областного значения)
143 940
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков
23 812
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
120 128
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
40 041
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
26 082
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13 959
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
223 390
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области физической культуры и спорта
23 390
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
200 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
439 494,7
021
Развитие объектов спорта
139 494,7
036
Развитие объектов культуры
300 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
137 356
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 934
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 934
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
72 967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
65 707
003
Капитальные расходы государственного органа
7 260
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33 455
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33 455
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 275,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 275,6
005
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7 275,6
12
Транспорт и коммуникации
678 512
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
678 512
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
94 906
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов