"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/347 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/378 шешімі. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 27/414 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.05.2025 № 27/414 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/347 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 245 261,6 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 393 129 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 32 136 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 882 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3 813 114,6 мың теңге;
2) шығындар - 5 255 396,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - - 5 835 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 55 048 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 60 883 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 299,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 299,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 55 048 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 60 883 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 10 134,9 мың теңге.";
1-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-1. 2025 жылға арналған аудан бюджетінің шығындарында қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 2024 қаржылық жылда облыстық бюджеттен 8,4 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
1-2 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-2. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде шығындар қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен, 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
10-тармақ 6) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2024 года № 23/347 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/378. Утратило силу решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 27/414
Сноска. Утратило силу решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.05.2025 № 27/414 (вводится в действие с 01.01.2025).
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 23/347 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 245 261,6 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 393 129 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32 136 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6 882 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 813 114,6 тысяч тенге;
2) затраты - 5 255 396,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - - 5 835 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 55 048 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 60 883 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 4 299,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 299,9 тысяч тенге:
поступление займов - 55 048 тысяч тенге;
погашение займов - 60 883 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 10 134,9 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2025 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2024 финансовом году, из областного бюджета в сумме 8,4 тысячи тенге, согласно приложению 4.";
дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.";
пункт 10 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

"6) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға, соның ішінде:
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Явленка ауылы мекенжайындағы ЖЖ-0,4 кВ және ЖТҚС 10/0,4 кВ құрылысына.";
11-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға, соның ішінде:
Ясновка ауылындағы ауылдық Мәдениет үйі ғимаратының шатырын күрделі жөндеуіне;
Ясновка ауылдық округінің Ясновка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Покровка ауылдық округінің Покровка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Ильинка ауылдық округінің Александровка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Явленка ауылы мекенжайындағы ЖЖ-0,4 кВ және ЖТҚС 10/0,4 кВ құрылысына.";
11-тармақ 22), 23) тармақшалармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"22) Бұлақ ауылдық округінің Бұлақ ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
23) Явленка ауылында қазандық сатып алуға.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2025 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 46 463 мың теңге сомада бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтарнан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

"6) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на строительство ВЛ-0,4 кВ и КТПН 10/0,4 кВ по адресу: Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Явленка.";
подпункт 1) пункта 11 изложить в новой редакции:
"1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на капитальный ремонт кровли здания сельского Дома культуры в селе Ясновка;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Ясновка Ясновского сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Покровка Покровского сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Александровка Ильинского сельского округа;
на строительство ВЛ-0,4 кВ и КТПН 10/0,4 кВ по адресу Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Явленка.";
пункт 11 дополнить подпунктами 22), 23) следующего содержания:
"22) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Булак Булакского сельского округа;
23) на приобретение котла в селе Явленка.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2025 год в сумме 46 463 тысяч тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

5 255 396,5
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
1 301 385,8
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
49 853
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
49 853
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
275 358
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
256 758
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
18 600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
143 892
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 631
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
70 536
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 575
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 150
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
832 282,8
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 422,8
003
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
147 030
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
606 830
02
Қорғаныс
35 345
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 345
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 832
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 612
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
10 901
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 848
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 848
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 848
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
597 313
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
597 313
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

5 255 396,5
01
Государственные услуги общего характера
1 301 385,8
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
49 853
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
49 853
122
Аппарат акима района (города областного значения)
275 358
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
256 758
003
Капитальные расходы государственного органа
18 600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
143 892
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
70 631
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
70 536
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 575
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 150
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
832 282,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
78 422,8
003
Капитальные расходы государственного органа
147 030
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
606 830
02
Оборона
35 345
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 345
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 832
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 612
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
10 901
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 848
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 848
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 848
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
597 313
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
597 313
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

21 541
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
148 318
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 812
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
124 506
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
40 244
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 285
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13 959
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
222 744
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 744
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
200 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 845
021
Cпорт объектілерін дамыту
53 845
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
139 735
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 934
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 934
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
78 907
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 707
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
13 200
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29 894
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 894
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала салу және құрылыс істері
7 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 000
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 000
12
Көлік және коммуникация
742 179
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
742 179
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
114 936
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

21 541
455
Отдел культуры, развития языков, района (города областного значения)
148 318
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков
23 812
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
124 506
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
40 244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
26 285
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13 959
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
222 744
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области физической культуры и спорта
22 744
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
200 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 845
021
Развитие объектов спорта
53 845
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
139 735
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 934
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 934
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
78 907
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
65 707
003
Капитальные расходы государственного органа
13 200
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29 894
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 894
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 000
005
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7 000
12
Транспорт и коммуникации
742 179
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
742 179
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
114 936
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов